Sari la conținut

SMAEB XII - 4 - 6 Aprilie 2014 - ROMAERO


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe departe cel mai slab SMAEB de cand exista...

Bicicletele au fost mult mai bine reprezentate..

he he, ai fost la toate editiile? ma indoiesc

 

insa daca ai fost, sunt sigur ca-ti amintesti cat de varza a fost smaeb atunci cand s-a desfasurat si salonul moto de la prisma in paralel cu smaebul (2009 daca nu ma insel). sau primele 2-3 editii cand mopedele cu pedale si scuterele erau mult mai bine reprezentate in comparatie cu motocicletele. asta a fost unul mediu daca-l compari cu toate celelalte smaeburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, mare lucru ca s-a tinut.

Dupa inchidere am vorbit cu un baiat de la firma de paza DAB, care spunea ca d.p.v. incasari din bilete, deci vizitatori, a fost cel mai slab, lucru pe care l-am banuit si noi uitindu-ne la parcare, care era jumatate goala.

Pentru mine un asemenea eveniment este important deoarece ai ocazia o data pe an sa gasesti intr-un singur loc atitea motociclete in primul rind, apoi produse, echipamente, accesorii, sa le vezi pe viu, sa le probezi, lucru care nu-l poti face pe net decit cumparind intii. Este si o ocazie sa cumperi lucruri pe care poate nu le ai prevazute in buget, dar oferta este de nerefuzat, eu de exemplu am luat un set de anvelope pentru K 1100, de la Pneuri Moto, cu 92 euro, adica mai putin decit 1/2 cauciuc spate. Sau alte maruntisuri, ca manusi iarna cu 150 lei, de vara cu 120 lei, etc.

Daca miine ar fi un alt tirg sint sigur ca as fi prezent, sa vina PRIMAVARA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bicicletele au fost mult mai bine reprezentate..

Nu prea.

Au lipsit multe marci cunoscute, au aparut in schimb multe altele care probabil vor sa intre.

Pe partea de piese si accesorii ciclistice au fost foarte putine standuri, spre deosebire de alti ani.

 

La moto, anul asta am simtit ca s-a schimbat mult optica expozantilor, nu prea au venit pentru vinzare (care implica eforturi logistice importante) ci pentru a se face vazuti/cunoscuti. Cam cum ar trebui sa fie, de altfel. De exemplu, de cite ori am fost la vreun salon auto (raposatul SIAB) nici nu m-am gindit sa cumpar ceva pe loc. Din pacate (din fericire?) am senzatia ca au procedat astfel din cauza conditiilor economice, care nu le permit sa faca stocuri de piese/accesorii/consumabile si la stand te alegeai in cele mai multe cazuri cu o carte de vizita. In multe cazuri cam cu asta te alegi si la magazine, pina se fac comenzi la furnizori.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...