Sari la conținut

Drink-ul bucurestenilor "comunisti"


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io nu am putut veni asa ca am practicat oarece tehnica de supravietuire in garaj confectionandu-mi o spirtiera din doza si am bagat o tuica fiarta gandindu-ma la voi .

post-29942-0-95675900-1390755277_thumb.jpg

post-29942-0-61083100-1390755284_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

A fost o seara foarte frumoasa, impreuna cu lume de foarte buna calitate.

 

Si deloc in numar mic, tinand cont de urgia de-afara si de timpul scurt, de pe-o zi pe alta. A fost tare misto sa impartasesti, sa asculti povesti cu si despre doua si trei roti, sa razi si sa ciocnesti un pahar cu asa oameni care chiar au ce spune - nefiind guvernati de basini umflate in dosul tastaturii. Sper sa devina un obicei acest tip de intalnire, nu poate aduce decat bunastarea motociclistica a tuturor si inchegarea unei comunitati - deocamdata prea fracturata de orgoliile marunte ale catorva nevolnici.

 

A fost si un prilej de a ne pune in acord cu cateva chestiuni interesante.

 

:cheers: Sa ne revedem cu bine, prieteni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am putut sa ajung ca eram tocmai in fruncea tarii de unde am tot venit cu ajutorul tastaturii pana acum. Sper ca a fost buna berea dar paziti-va coada ca treaba asta cu inchegatul si parturile nu suna tocmai bine...

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o seara foarte frumoasa, impreuna cu lume de foarte buna calitate.

 

Si deloc in numar mic, tinand cont de urgia de-afara si de timpul scurt, de pe-o zi pe alta. A fost tare misto sa impartasesti, sa asculti povesti cu si despre doua si trei roti, sa razi si sa ciocnesti un pahar cu asa oameni care chiar au ce spune - nefiind guvernati de basini umflate in dosul tastaturii. Sper sa devina un obicei acest tip de intalnire, nu poate aduce decat bunastarea motociclistica a tuturor si inchegarea unei comunitati - deocamdata prea fracturata de orgoliile marunte ale catorva nevolnici.

 

A fost si un prilej de a ne pune in acord cu cateva chestiuni interesante.

 

:cheers: Sa ne revedem cu bine, prieteni !

 

 

Avand incredintat spre crestere si educare un minor de 5 ani nu am putut participa la intalnirea hotarata de pe o zi pe alta.

 

Pe de alta parte, eu nu am inteles ce avrut sa zica domnul Festina aici in legatura cu guvernarea basinosilor (poate sunt obosit sau batut in cap)

 

Poate este amabil si ne mai explica odata, insa, oricum, cu replici acide din spatele tastaturii nu prea ai putere de convingere.

 

Sunt curios si eu cine sunt nevolnicii cu orgolii marunte din acest spatiu virtual, cine stie, poate au avut copilul cu febra, si, ocupati cu scaderea temperaturii progeniturii n au mai avut timp sa stea pe net si sa se poata apara. Nu de alta , dar ca sa ne ferim cu totii de ei si sa fie blamati inca odata pentru ipocrizia lor.

 

Sunt sigur ca domnul Rares ne va lumina si in aceasta privinta.

 

Multumesc anticipat!

Editat de Ursu Gunoier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Foarte frumoasa e fotografia cu fulgii de zapada !



Avand incredintat spre crestere si educare un minor de 5 ani nu am putut participa la intalnirea hotarata de pe o zi pe alta.

 

Nu e nici o suparare, poate vei putea veni la urmatoarea intalnire. :) Cand si unde ziceti sa fie?



S-a propus inclusiv sa ne intalnim saptamanal chiar. Fireste ca cine poate sa vina e binevenit chiar si din alte zone, in caz ca se nimereste sa fie in Bucuresti insa nu are nimeni nici o obligatie de a veni neaaparat la aceste seri de socializare sau obligatoriu saptamanal. (Eu cred ca saptamanal e cam des dar o data pe luna ar putea fi un compromis bun? Sau la doua saptamani odata?). Ideea e sa stabilim o zi fixa, asociata unui loc, in care sa ne intalnim, periodic si pe cat posibil cu regularitate. (Repet, absolut in functie de disponibilitatea fiecaruia, nimic obligatoriu). .. Poate ca este si asta o forma de a ne consolida biata comunitate.

 

Sa ramana Grill Pub?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa e fotografia cu fulgii de zapada !

 

 

Nu e nici o suparare, poate vei putea veni la urmatoarea intalnire. :) Cand si unde ziceti sa fie?

 

S-a propus inclusiv sa ne intalnim saptamanal chiar. Fireste ca cine poate sa vina e binevenit chiar si din alte zone, in caz ca se nimereste sa fie in Bucuresti insa nu are nimeni nici o obligatie de a veni neaaparat la aceste seri de socializare sau obligatoriu saptamanal. (Eu cred ca saptamanal e cam des dar o data pe luna ar putea fi un compromis bun? Sau la doua saptamani odata?). Ideea e sa stabilim o zi fixa, asociata unui loc, in care sa ne intalnim, periodic si pe cat posibil cu regularitate. (Repet, absolut in functie de disponibilitatea fiecaruia, nimic obligatoriu). .. Poate ca este si asta o forma de a ne consolida biata comunitate.

 

Sa ramana Grill Pub?

 

Zice Corleone sa nu mai ocolesti raspunsul si sa spui clar cine sunt nevolnicii si guvernatorii basinosi. Vezi ca esti pe gheata subtire si nu stii sa inoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de ani de zile tot discut in stanga si'n dreapta cu diversi posesori de moto comuniste... ca ar fi bine sa avem si noi o data pe luna un loc unde sa ne intalnim toti cei pasionati de si cu moto clasice , comuiniste si atase asa cum este cea de la Herastrau cred ca ar fi frumos ca si noi cei cu comuniste sa avem un loc al nostru lunar unde ne putem intalni .

Si pentru Rares pun un link de unde poate sa invete { si nunumai el } cum sa-si confectioneze o spirtiera cu care sa poata si el sa-si faca o cafea dimineat la intrunirile de atase sa nu mai pateasca ca la Sambata cand cauta un pic de jar sa faca o cafea .

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

cred ca ar fi frumos ca si noi cei cu comuniste sa avem un loc al nostru lunar unde ne putem intalni .

 

bineinteles ca ar fi foarte frumos si ai avut (si ai) toata dreptatea sa insisti asupra acestei idei nu doar frumoasa ci si folositoare, tuturor zic eu! hai s-o facem !

 

(e misto ideea de spirtiera, am remarcat si cutia, ruseasca...) :peace:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare spirtiera Ionele. Cred totusi ca o sa raman la primusul meu pe benzina pentru moment. Dar informatia e inregistrata si catalogata.

 

Urse nu cred ca Festina se referea la tine. Corleone nu inteleg cum a ajuns in aceasta discutie. In general am observat ca scrisul pe forum are defectul ca fiecare intelege ce vrea, nu ce se dorea transmis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare spirtiera Ionele. Cred totusi ca o sa raman la primusul meu pe benzina pentru moment. Dar informatia e inregistrata si catalogata.

 

Urse nu cred ca Festina se referea la tine. Corleone nu inteleg cum a ajuns in aceasta discutie. In general am observat ca scrisul pe forum are defectul ca fiecare intelege ce vrea, nu ce se dorea transmis.

 

 

Bun!

 

Si ce se dorea transmis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Sa ne intalnim macar o data pe luna, daca nu mai des, astia din Bucuresti si imprejurimi, intr-un loc stabilit si o data fixata, in ideea ca un acest gen de intalnire consolideaza comunitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator MosRahao

Vineri/duminica iese cineva la o bere?

 

eu as iesi daca nu voi pleca in we din oras, asa cum se previzioneaza. dar o sa te sun vineri, cand imi va fi clar.

 

care mai vine, domnilor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...