Sari la conținut

Intâlnirea de Comuniste Âşi AtaÂşe '14, 25-27 Iulie, Cabana Cuca


Aleko
 Share

In ce data doriti sa aiba loc?  

61 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

OK, se-nchide sectia de vot, voturile s-au numarat sunt 11+eu pentru 25-27 iulie vs 7!
Urmeaza sa ne concentram asupra locatiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu am votat, nu ca a-s fi vrut ... Dar chiar daca voiam nu puteam. In partea de jos este afisat mesajul "Ati votat deja in acest sondaj" ceeace nu este adevarat!

Doresc doar sa semnalez ca poate si altora le-a fost oprit accesul, iar daca este asa acest sondaj nu prea mai are valoare.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nici administratorul nu are cum sa opreasca pe altul sa voteze, s-o fi intamplat ca ai votat in primele ore dupa care eu nu mai stiu din ce motiv am editat pollul si votul tau a disparut dar forumul a tinut minte ca ai votat. Zidu a patit la fel, nu mai putea sa voteze dar a facut vreo agerime care ma depaseste si tot a votat.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si o explicatie mai simpla: inainte sa votezi, vezi optiunile si butonul de vot. Daca nu votezi dar vrei sa vezi intai situatia la momentul ala, scrie ca e Null vote si iti arata cum sta votul dar nu mai poti vota, ca ai votat deja Null.

Eu am facut asta cu buna stiinta, am si scris ca am dat null vote adica nu am inclinat balanta fiind multumit cu orice data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Se organizeaza numai ca nu e cu tam-tam deocamdata. Sa ajung sa vad o locatie interesanta sugerata de colegii "comunisti" si apoi voi posta.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Vidra e un loc interesant - are padure, lac, poiana de gratare, corturi si altele asemenea, contati pe mine.

Administram cele cinci vile de doi ani, putem asigura logistica: sunt 94 locuri de cazare, este restaurant de cabana, apa (cui ii trebuie...).

 

Tarifele vor fi speciale, ca pe vremuri (am facut o oferta, deja, pe forum: /index.php?/topic/711898-vidra-tarife-speciale-pentru-membrii-motociclismro/?hl=vidra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem incerca un exercitiu de imaginatie dupa weekend, sa vedem ce putem incropi, ca idee pentru Vidra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum incarc M-ul si ma duc sa inspectez si pun la cale locatia intalnirii. Multumim frumos blorin pentru invitatie, voi lua legatura cu tine daca va fi sa fie Vidra anul acesta,
momentan ma indrept spre un alt loc frumos langa un rau, cu padure de brad, cabane si obiective de vizitat nu departe in zona.
O sa fiu ciuciulete.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei plimbari mai lungi cu M-ul va prezint locatia intalnirii.

  • ​CINE? Intalnirea motocicletelor comuniste, clasice si/sau cu atas de anul acesta pe care unii o numesc "nationala".post-4291-0-66421500-1399250997_thumb.jpg
  • CAND? In weekendul 25-27 iulie cand va fi vara mai incinsa ne indreptam spre munte.
  • UNDE? La cabana Cuca cu acces din Campulung Muscel. Zona sugerata din cate stiu prima data acum cativa ani de Cristi 57 si convenita verbal cu mai multi posesori de comunista din Bucuresti.
  • CUM SE AJUNGE? La iesirea din Campulung Muscel spre Brasov pe DN73 este indicator Voina, 18 km prin Leresti si pe langa lacul de acumulare Rausor pana la hotelul Voina. De aici fix 4 km drum de pamant cu pietre pana la cabana CUCA.post-4291-0-91815100-1399251814_thumb.jpgpost-4291-0-84662400-1399253107_thumb.jpgpost-4291-0-14877200-1399251843_thumb.jpgpost-4291-0-69835400-1399252764_thumb.jpg
  • CUM SE PREZINTA? LA 1200+ m altitudine in muntii Iezer-Papusa este o cabana autentica de lemn, necomerciala, cu priciuri (sunt totusi paturi saltea cu cearceaf), soba, bucatarie cu autogospodarire. Langa ea este singurul platou lat pentru 40 corturi, alaturi un rau curat si repede de munte, de jur imprejur padure si culmea acces direct pt auto sau moto.post-4291-0-86355700-1399252812_thumb.jpg post-4291-0-10174800-1399252123_thumb.jpgpost-4291-0-05759000-1399252152_thumb.jpgpost-4291-0-40581400-1399252344_thumb.jpgpost-4291-0-75858600-1399252403_thumb.jpgpost-4291-0-64389500-1399252470_thumb.jpgpost-4291-0-43866700-1399252636_thumb.jpgpost-4291-0-69470700-1399252508_thumb.jpgpost-4291-0-90555100-1399252573_thumb.jpgpost-4291-0-16327800-1399252608_thumb.jpgpost-4291-0-98183400-1399253619_thumb.jpg

E vorba de un decor natural exceptional si o constructie care nu face nota discordanta.
Cabanierul, cu vechime din anii' 80 sprijina cu draga inima intalnirea pe care o organizez, este fost atasist si are inca o Jawa pe care nu o mai foloseste. Vom avea spatiu berechet si in functie de numarul doritorilor putem rezerva camerele intregi sau chiar cabana, desi eventualii cativa oaspeti obisnuiti ai locului sigur nu incomodeaza sau se simt incomodati post-4291-0-77274900-1399252068_thumb.jpg
Ca optiune alternativa inainte cu 4 km la alt. 975m este cabana/hotel Voina de 2*.post-4291-0-86181700-1399252889_thumb.jpg

  • LATURA CULTURAL-ARTISTICA:

Sambata 26 Iulie este singurul eveniment fix planificat al intalnirii. Dimineata plecam spre cartierul Apa-Sarata din Campulung unde va fi proaspat inaugurat de o saptamana Muzeul Autoturismului Romanesc. Domnul Ing. Emil Hagi este un om de bine, un mecena al spiritualitatii muscelene si un pasionat colectionar de autoturisme romanesti de teren. post-4291-0-90319400-1399251944_thumb.jpg Dansul ne primeste delegatia tovaraseasca in UZINA :) post-4291-0-92782200-1399252006_thumb.jpgpost-4291-0-63412000-1399274290_thumb.jpg
Vedem daca organizam plecarea sub forma unei parade in vazul Campulungului. Sunt si alte obiective in vechiul oras Campulung pe care le putem puncta de voie insa primeaza familia de vehicule de teren romanesti alaturata se pare altor exponate Made in Romania.

  • ELEMENTE DE PROTOCOL: La cabana Voina sunt conditii de cazare 2*, dus fierbinte, restaurant cu mancare buna, disco, wireless, semnal tel. mobil

Pretul pentru o camera este de 80lei (baie la 2 camere)/ 100 (baie individuala). Pentru grupuri mai mari 10-15 se poate aranja un pret mai bun, am vb in acest sens cu administratorul de la Voina, doritorii rog sa ma contacteze cat mai curand sa stabilim o lista.
La cabana Cuca sunt 44 pana la 50 de locuri in pat in 2 camere la parter si o mansarda. 2 private betonate si padurea de conifere, un rau si o aductie de apa, un platou alaturat pentru corturile noastre cu vetre de foc, o vatra de foc in curtea cabanei acoperita cu pirostrie si ceaunuri.
Pe cabanier il voi informa asupra cantitatii aproximative de bautura sau diferite alimente pe care le va vinde la cabana cu un adaos desigur...modest.
De cateva intalniri vorbim de oaie, si anul asta trebuie sa o avem belita si invartita deasupra focului, voi studia indeaproape aspectul impreuna cu colaboratorii la organizare.
Pretul este de 20lei/pers/noapte in pat la cabana.
Pe durata intalnirii ca taxafiecare cort va plati doar 5 lei pentru cele 2 nopti, (pajistea este in afara curtii cabanei unde se plateste 5 lei/noapte de cort), bani care vor ajunge la cabanierul ce pastreaza acest loc curat si este acum inconjurat de paduri proprietatea privata a unui neamt.
Va rog scrieti aici sau dati-mi un PM cat mai repede pentru a rezerva un loc in cabana Cuca.

  • REZUMAM: Anul acesta impacam si capra si varza si lupul fara sa compromitem ideea de campare in natura cu moto.

In 25 iulie se poarta motociclete batrane nu plastice.
Informati-va cunoscutii cu comuniste, batranii care nu au acces la forum, prietenii straini ca ne adunam in Tara Muscelului pe 25-27 iulie cu motociclete comuniste, clasice si/sau cu atas!
Anuntati-ma daca doriti cazare aproape de locul adunarii la Voina ca sa putem prezenta administratorului o lista pentru a obtine o eventuala reducere.
Anuntati-ma toti care doriti un pat la Cuca ca sa pot centraliza informatia catre cabanier
.post-4291-0-84553200-1399252999_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pat la Cuca...Măcăii. Acum să vedem dacă vreau 2 locuri sau 3 (adică piticul între 2 adulţi este considerat loc în pat sau e moca?)

În afara vizitei la dnul Hagi (la ieşire din Câmpulung spre Piteşti) propun şi vizitarea Mausoleului de la Mateiaş, e la câţiva paşi spre Dragoslavele - Rucăr. Şi e un colţ de istorie important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@m72ihai Am deschis deja lista doritorilor pt Cuca, locuri vor fi, piticul intre 2 adulti este desigur moca. Asa ca astept PM.

In Campulung ar fi ceva lucruri de vazut, biserica Neagra, un castru roman, un targ odinioara foarte bogat iar in defileul muscelean nu mai vorbesc.
Mausoleul de pe dealul Mateiasului este un reper interesant ce ma gandeam daca sa-l fixez la intoarcerea de la muzeu, ca-i ocol mic. Pentru ca ai ce face si este si foarte frumos sus la Cuca, nu vreau sa imbacsesc programul cu trasee planificate in afara de vizita la Muzeul Autoturismului Romanesc.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-s in statiune la tratament in perioada aceea (deh, oasele dor de la o virsta incolo!) cu siguranta voi onora cu prezenta (cazare la o camera unde pot sa fac un dus...nu conteaza ca-i la comun, fiindca nu ma deranjeaza femeile...si nici io pe ele!). :nono:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-s in statiune la tratament in perioada aceea...

 

Ivane, la statiune la Herculane? Asiguram tratament la tarife preferentiale, pentru motoforumisti! Mai ales pentru 650-ii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, la statiune la Herculane? Asiguram tratament la tarife preferentiale, pentru motoforumisti! Mai ales pentru 650-ii!

Nu, multumesc, citisem despre initiativa...frumos! :peace:

Merg de ceva vreme (vreo 5-6 ani) la Mangalia (cu o pauza de doua sezoane la Felix), unde cei de-acolo au reusit sa ma repuna pe picioare si sa uit de durerile ingrozitoare de coloana. Iar sotia se simte mult mai bine doar dupa tratamentul facut la Mangalia, cu toate ca la ea problema este mai grava. Asa ca incerc sa completez tratamentul cu intruniri moto vesele, frumoase, cu oameni de calitate, locuri pitoresti si atractii pe masura, ca poate mi-o trece de buba de la coloana! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-s in statiune la tratament in perioada aceea (deh, oasele dor de la o virsta incolo!) cu siguranta voi onora cu prezenta (cazare la o camera unde pot sa fac un dus...nu conteaza ca-i la comun, fiindca nu ma deranjeaza femeile...si nici io pe ele!). :nono:

Sper ca in acel weekend sa poti ajunge la intalnire, camera cu dus este la Voina si esti primul pe lista, daca vor fi mai multi se obtine o reducere de la cei 80 lei/camera/noapte. Multa sanatate!

 

Daca vrea cineva sa vina mai devreme, eu sutn acolo de joi seara ca sa pun la cale si sa fiu deja amorsat vineri cand vine lume.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine si mandea

 

rezervare la prichiuri una persoana..deocamdata

 

 

 

P.S. am uitat se sticla cu farmece......ofer o mini -sponzorizare de 3 litri din productie 2012

Editat de CUXI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...