Sari la conținut

... si, START 2014


Postări Recomandate

Da vad Petrica tata ca vacile noastre au deschis sezonul asta :)).

 

Am fost si eu ieri pan la Runcu. Nu mergea altceva datorita patiunarului de pe sosea. Cand am ajuns acolo si am "descalecat" era cat pe ce sa pic, asa de rau era. Nu stiu cum naiba am cazut doar o data :)), bineinteles cu tot cu vaca.

 

Bafta si ne vedem la plimbari!

 

Ia 2 si de la mine [tot cu tine]:

  • tu post-47250-0-60179500-1388842025_thumb.jpg
  • si joiana post-47250-0-66860900-1388842082_thumb.jpg
Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Domnilor,

 

explicati-mi va rog si mie cum va imbracati ( asa, mai detaliat, nu de genul "ma imbrac gros" )

 

buna intrebare! si eu sunt curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit la Lidl ceva "underwear" termo special pt motociclisti facut de CRIVIT: pantaloni + bluza.

In plus, jacheta de iarna trebuie sa nu fie fixa pe corp, ci putin mai lejera. La fel si pantalonii (care pot fi unii de ski + genunchere pe sub).

Plus manere incalzite si cam astea e tot, pana la 60-70 KM/h si -5'Celsius. Mai jos nu am incercat :)

Domnilor,

 

explicati-mi va rog si mie cum va imbracati ( asa, mai detaliat, nu de genul "ma imbrac gros" ) ca eu nu reusesc sa stau pe ea la 3 grade fara sa dardai.

 

toate bune,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

explicati-mi va rog si mie cum va imbracati ( asa, mai detaliat, nu de genul "ma imbrac gros" ) ca eu nu reusesc sa stau pe ea la 3 grade fara sa dardai.

 

toate bune,

 

Cizme SIDI Adventure

Ciorapi Lorpen

Pantaloni Klim Traverse

Colanti Mammut powerdry

Bluza de corp Mammut powerdry

Polartec 300

Geaca Held Hakuna [parca]

Casca Schubert C3 [are pinlock]

Buff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare! si eu sunt curios.

... eu am un echipament ,,de iarna" no name ! L-am cumparat pe bucati de pe bikeshop cu multi ani in urma. Este asa de gros incat abia ma misc ! Nici apa nu prea intra ... m-a prins de multe ori ninsoarea pe drum ... a fost destul de ieftin, insa face toti banii !

In maini am manusi de iarna (cumparate de curand), am manere incalzite la mobra, in picioare corapi grosi, bocanci de motor, brau, pe cap cagula-casca, iar pe sub geaca si pantaloni, in afara de mesadele lor mai am o pereche de tricotati si un pulover gros ... un plus la toate astea este si parbrizul mobrei care tine de adapost.

... in general daca sunt mancat bine si beau lichide fierbinti, nu prea am traba cu frigul !

 

Maine sa va pregatiti ca vor fi 9 grade pe aici pe la noi ! ... daca nu incepeam scarba asta de munca, ma bagam la o tura ! :|

 

In poza de mai jos puteti vedea echipamentul de care am scris. ... eu sunt cel mai scund, pentru cine nu stie ! :D

post-10224-0-33378600-1388920158_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

explicati-mi va rog si mie cum va imbracati ( asa, mai detaliat, nu de genul "ma imbrac gros" ) ca eu nu reusesc sa stau pe ea la 3 grade fara sa dardai.

 

toate bune,

vesta electrica.......

 

si mergi in tricou si geaca

 

/index.php?/topic/706342-vesta-cu-incalzire/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu nu sunt cel mai scund, pentru cine il cunoaste doar pe Petrica.

... exact, bine punctat ! Sa nu bagam lumea la idei !

 

By the way, vad ca topicul e "teleportat" la "→POZE & FILME→POZE & FILME din ROMANIA →POZE & FILME - Ture scurte in ROMANIA"

Dap, ADMIN a facut o noua oranduiala ! O clasificare mai normala si omeneasca ! ... asa ca atentie pe unde mai postam ;) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna protectie pentru frig este o motocicleta adecvata, adica un K, o Venture, un Goldwing, sau altele pe care cu parere de rau nu le cunosc, chiar azi am facut o proba si s-a confirmat.

Ploiesti-Boldesti Scaieni-Seciu-Plopu-Varbila-Urlati,

un an cu drumuri lungi si frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna protectie pentru frig este o motocicleta adecvata, adica un K, o Venture, un Goldwing, sau altele pe care cu parere de rau nu le cunosc, chiar azi am facut o proba si s-a confirmat.

Ploiesti-Boldesti Scaieni-Seciu-Plopu-Varbila-Urlati,

un an cu drumuri lungi si frumoase!

... mai bine iei masina ! ... si ai protectie mai buna ! :D

 

Glumesc ! ... plimbari frumoase in noul an !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profitand de vremea de afara ne-am destelenit si noi, ieri, oasele si rotile. Adica eu, si prietenii Aurel si Jimi, cei trei ... de la ...capitala (in prima poza). Traseu: Buc - Budesti - Manastirea - Valea Argovei - Lehliu Gara - Buc

 

Si daca tot era soare, ne-am continuat idea si azi (ultimele trei poze). Traseu, tot spre sud: Buc. - Hotarele - Prundu - Comana - Calugareni - Buc. Sper sa ne ajunga pana la primavera.

post-72648-0-77480900-1389562423_thumb.jpg

post-72648-0-30992800-1389562445_thumb.jpg

post-72648-0-00537900-1389562468_thumb.jpg

post-72648-0-30181300-1389562481_thumb.jpg

post-72648-0-81865200-1389563446_thumb.jpg

post-72648-0-97850600-1389563462_thumb.jpg

post-72648-0-62486700-1389563482_thumb.jpg

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... iti dai seama ca pe vreme frumoasa iese toata lumea. Cine nu a iesit in week-end-ul asta ? ... poate sa fi fost bolnav, altfel ...

 

Bineanteles ca si noi am tras o fuga pana in port la Giurgiu sa halim un bors de peste si o coasta de crap cu mujdei & mamaliguta, dar am zis sa nu mai pun poze cu haleala ca nu e frumos ! :D

post-10224-0-74027300-1389595642_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...