Sari la conținut

Iesira de azi pe vf. Magura


radu2000v
 Share

Postări Recomandate

Iesire azi cu prietenii pe vf. Magura, de sus totul se vedea superb, pozele pot exprima foarte putin din ce se vedea de acolo.

 

Tocile, Cisnadie, Talmaciu invaluite in ceata.

 

Muntii Fagaras in departare.

 

Vf. Muma in spate.

 

Valea Sadului.

 

Paltinis, Rosengarten.

 

Muma si Prejba.

 

Vedere de la Rosengarten catre Rasinari Sibiu.

 

Am si filmari, nu stiu daca am timp sa le editez sa le pun pe youtube, poate maine.

post-61820-0-97196200-1387039846_thumb.jpg

post-61820-0-21091300-1387039902_thumb.jpg

post-61820-0-49473000-1387039946_thumb.jpg

post-61820-0-59388400-1387039995_thumb.jpg

post-61820-0-46734000-1387040100_thumb.jpg

post-61820-0-58865700-1387040122_thumb.jpg

post-61820-0-67679400-1387040136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Eu visez la Tokina 11-16, poate asa, o sa iasa ceva mai apropiat de realitate.

Astea sunt poze cu telefonul.

 

11-16 2.8,nu? E meserie ala (pe crop).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vizionarea pozelor si a clipului,partial, imi vine sa-mi vand unul din obiectivele foto si sa-mi iau un XT600E :))))

xt ii vaca..mare lucru nu o sa faci cu el.daca vrei ceva bun ieftin si sa poti face si cate'o hardcoreala cauta un dr350

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

todea: stiu ca are vreo 150 kg, nu-i chiar vaca :) Stiu,ca pt golaneala extreme, astea pana in 450cc is misto,dar XT ul e mai polivalent asa:)


XTX si Tenere is mai grele, dar XT600E e ala mai usor...

 

oricum,uitandu-ma la pozele omului....imi dau seama ce distractii criminale se pierd iarna, daca n-ai o motoreta de genul asta :(

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

todea: stiu ca are vreo 150 kg, nu-i chiar vaca :) Stiu,ca pt golaneala extreme, astea pana in 450cc is misto,dar XT ul e mai polivalent asa:)

 

XTX si Tenere is mai grele, dar XT600E e ala mai usor...

 

oricum,uitandu-ma la pozele omului....imi dau seama ce distractii criminale se pierd iarna, daca n-ai o motoreta de genul asta :(

150kg ii enorm de mult pt sportul asta si odata intrat o sa vezi pe pielea ta ca si 5kg fac diferenta enorm.Tu zici acuma ca este bun si xt'ul dar o sa vrei tot mai mult pe zi ce trece..mai ales daca iti place o sa te indrepti cu pasi repezi spre hard enduro.Toti am trecut prin fazele astea,invata din greselile colegilor :D

p.s ti-am recomandat dr350 deoarece cu asa ceva am inceput eu...sincer nu se compara cu un enduro pur sange dar este ieftin,fiabil,inmatriculat si te poti baga si la sado maso cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

todea: stiu ca ai dreptate, eu ziceam de XT, asa ca pt inceput,de joaca si de toate drumurile.... Si da, daca ar fi sa iau o magaoaie din asta, o sa fie cea mai ieftina:) ca sigur o sa tot dau cu ea de pamant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

todea: stiu ca ai dreptate, eu ziceam de XT, asa ca pt inceput,de joaca si de toate drumurile.... Si da, daca ar fi sa iau o magaoaie din asta, o sa fie cea mai ieftina:) ca sigur o sa tot dau cu ea de pamant :)

xt 600e de la 120 km/h in sus nu mai e fun si o sa vrei sa o arzi pe asfalt

in teren e greu sa o tii si e foarte inalta

o sa iei iarasi o moto pe care o sa vrei sa o schimbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

scuze ca poluez topicul omului :)

ianachim: am pus mobra la vanzare ca sa-mi iau DL650. ala e visul meu (marunt). aia se pupa cu ce vreau eu (pasager + calatorit + motorizarea pe care o vreau + on/off road decent).

 

dar cum stiu prea bine ca RSV nu se va da, o sa iau o capra din asta gen XT600E. m am orientat la XT, pt ca pe XT pot cara si pasagera, in conditii decente si consum mic.

pt golaneala stiu ca se preteaza un enduro de 350/450/500...

 

Oricum, nu va imaginati ca am de gand sa fac nu stiu ce trial/competitie... orice as vrea sa fac, chiar si XT ul m-ar coafa decent:)

oricum, apreciez parerile voastre, care oricum is mai avizate decat ale mele. eu zic doar din ce-am vazut pe net, ca nici macar n-am apucat sa incalec vreuna din astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa-l editez, poate fi vazut:

 

 

Sper sa-l fi facut suficient de scurt sa nu va plictisiti .

mersi, tocmai ai facut sa para mersul pe strada f cocalaristic :D

 

pies. cand vinzi moto sa spui ca a fost rulata doar pe asfat, in plimbari scurte ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...