Jump to content

Photo

japan motors

japan ploiesti vanzari import

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#21 Baxxter

Baxxter

spoonman

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,811 posts
  • Moto: BMW / Benelli / IJ56 / IJ49
  • Numar: inmatriculata

Posted 23 February 2017 - 09:32 AM

Am cumpărat multe motoare și mașini si de afară și din tara. Singurele cu km manariti au fost în Romania.
Asta cu italianul sau samsarul turc care da km înapoi e balada inventata de bișnițarii români, și a devenit deja folclor.
» Post actualizat in 23 Feb 2017 07:34
Atenție, nu spun că motocicleta nu a mers impecabil și îmi pare rău și în ziua de azi că am dat-o.

Edited by Baxxter, 23 February 2017 - 09:32 AM.

Închiriez remorca moto 3 locuri/ATV - 50 lei pe zi

București 0730 654 777

#22 RobertAmbrozie

RobertAmbrozie

Rider & biker

• Membru
  • Pip
  • 405 posts
  • Moto: Africa Twin XRV 750 RD04

Posted 26 February 2017 - 09:55 AM

Si eu am cumparat de la Stefan . Acum ani de zile am intrat la el in birou , mi-a aratat ce imi recomanda , am scos jumatate din suma din buzunar , i-am dat pe loc si totul s-a desfasurat impecabil.Fara contracte , garantii , etc . Doar cu o strangere de mana . Serios , priceput si saritor . Recomand .

,, In mintea stramba si lucrul drept se stramba " - Parintele Arsenie Boca

#23 The_Sin_Eater

The_Sin_Eater

Hater

• Membru
  • Pip
  • 365 posts
  • Moto: VN800
  • Numar: B72HYR

Posted 20 March 2017 - 12:03 PM

Ce sa zic?

Nu recomand, din pacate....

Anul trecut pe la sfarsitul lui februarie am vazut pe site la el un DragStar bobber la un pret rezonabil. Am sunat la d-l Stefan intr-o marti sau miercuri si am stabilit de comun acord ca sambata sa vin de la Bucuresti cu cineva sa vedem motocicleta. Cand am plecat spre Ploiesti am sunat sa-l anunt ca sosesc, si, nonsalant mi-a spus: s-a vandut motorul, asta e!

Zic: Bine, dar macar un telefon, ceva? stiai ca vin...

Zice: pai n-am mai stiu ce numar de telefon ai...

Una peste alta, mi se pare cel putin lipsa de profesionalism.

Succesuri!

#24 l.u.v

l.u.v

Vanturator de tarana si alergic la prostie..

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 8,639 posts
  • Moto: Doispesute elte

Posted 20 March 2017 - 10:04 PM

Nu-l recomanzi pentru ca ti-a ratacit numarul de telefon! Ca si cum acest lucru nu s-ar fi putut intampla! Si mie mi s-a intamplat sa sterg lista cu numerele din telefon, fara sa salvez pe unul anume, se intampla. Daca erai hotarat sa-ti cumperi motor te duceai dupa el a doua zi, nu dadeai un telefon marti si inca unul sambata..Omul l-a dat cui a venit cu banul, statea sa te astepte pe tine, clientul de sambata dupa amiaza!

"Prefer fiarele mai vechi in locul plasticelor de ultima generatie"..

#25 Geo_ZGA

Geo_ZGA

etern incepator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,640 posts
  • Moto: Viroguta de-un sfert, Vacadero de-o mie
  • Numar: da
  • Club: Totenkopf Division

Posted 20 March 2017 - 10:20 PM

Eu inteleg ca nu-l recomanda pt ca nu a fost serios si nu l-a anuntat, plus ca i-a raspuns sec "asta e". Nu e un inceput bun pt o relatie vanzator-client. Cel putin putea sa-si ceara scuze si eventual sa-l invite sa vada alte motoare.

Nu toata lumea poate sa plece a 2a zi (lipsa de timp, bani, mecanic etc) si nu mi se pare ca a fost nehotarat pt ca s-a dus la 3 zile dupa... mai ales daca stabilise cu vanzatorul ca vine atunci. Eu m-am dus la o luna si ceva sa vad mobra, dar l-am rugat pe om sa nu stea dupa mine si, in caz ca o da, sa ma anunte ca sa caut altceva.

Arbeit macht frei

#26 l.u.v

l.u.v

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 8,639 posts

Posted 20 March 2017 - 10:29 PM

Asta nu scade din seriozitatea omului, 50 sunt multumiti si unuia i-a pierdut telefonul si gata, este neserios. 

#27 Geo_ZGA

Geo_ZGA

etern incepator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,640 posts
  • Moto: Viroguta de-un sfert, Vacadero de-o mie
  • Numar: da
  • Club: Totenkopf Division

Posted 20 March 2017 - 10:32 PM

Neserios cu el... nu cu toti. Fiecare vorbeste din punctul lui de vedere. Macar un viitor client va sti sa se astepte ca poate se vinde mobra dorita, pana ajunge acolo.

Arbeit macht frei

#28 l.u.v

l.u.v

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 8,639 posts

Posted 20 March 2017 - 10:35 PM

Procentul de oameni multumiti conteaza, ce spun unu sau doi nu inclina balanta.

#29 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,361 posts
  • Moto: Tunet

Posted 20 March 2017 - 10:59 PM

Eu unul am o parere pozitiva dupa ce am citit chiar si cu minusul de mai sus, asta nu inseamna ca minusul respectiv nu exista sau nu conteaza deloc cum zici tu, sa nu ne ascundem dupa deget. Evident ca nu poti multumi pe toata lumea si scapari exista.

Common sense is not so common.

#30 The_Sin_Eater

The_Sin_Eater

Hater

• Membru
  • Pip
  • 365 posts

Posted 21 March 2017 - 08:46 AM

Salut!

Ce stiti despre cei de la Japan Motors din Ploiesti, aduc motociclete din Germania, Olanda, etc... sunt seriosi, aduc motociclete bune, reale, fara tzepe? ii gasiti la www.japan-motors.ro , ii cunoaste careva si poate da detalii?

Mersi!

Stimate domnule LUV,

Asa cum se vede mai sus, initiatorul vrea sa stie parerile noastre despre cei de la Japan Motors, deci, nu am facut altceva decat sa imi spun parerea despre ei/el (respectiv domnul cu care am avut contact de la Japan Motors).

Nu am vorbit "din auzite", nici nu mi-am dat aiurea cu parerea si nici nu am jignit pe nimeni. Daca parerea mea va deranjeaza pe Dvs. sau pe respectivul, nu am ce sa fac....

Toata stima,

The_Sin_Eater

PS. Multumesc Geo, pentru sustinere si explicatii.

PS2: As fi putut sa intru in mii de detalii despre "ce si cum", dar nu mai sunt relevante.

Edited by The_Sin_Eater, 21 March 2017 - 08:48 AM.

#31 l.u.v

l.u.v

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 8,639 posts

Posted 21 March 2017 - 10:12 AM

Domnule,

Este foarte bine ca iti spui parerea, dar la cum ai formulat ramane impresia ca omul poate fi considerat un tepar sau altele de genul, sau cel putin asa am interpretat eu.
Poate o alta formulare era mai fericit aleasa si ar fi fost mai potrivita.
Numai bine!

#32 The_Sin_Eater

The_Sin_Eater

Hater

• Membru
  • Pip
  • 365 posts

Posted 21 March 2017 - 10:27 AM

Nu recomand, din pacate....

.............

Una peste alta, mi se pare cel putin lipsa de profesionalism.

Succesuri!

Da, interpretarea Dvs. a fost putin exagerata, nu gresita. Din punctul meu de vedere, omul e neprofesionist si am si argumentat de ce. Repet...din punctul MEU de vedere.

OFF-Topic:

Puteam sa-i spun tepar/neserios/bulangiu...etc pentru ca am intrebat si eu ici/colo despre Japan Motors si am primit numai raspunsuri pozitive si toata lumea l-a laudat, asa cum este si pe acest forum.

Experienta mea cu domnul respectiv nu a fost una "happy-happy, joy-joy". In plus, m-am facut de cacao-o fata de mecanicul cu care vroiam sa merg acolo cat si fata de prietenul care ar fi trebuit sa vina inapoi "calare" pe motor in cazul in care l-as fi achizitionat, eu neavand A-ul atunci.

Cum spuneam mai sus, nu mai intru in mii de detalii pentru ca e deja in trecut. Acum am mobra, ma bucur de ea si imi vad de viata. 

Spor!

#33 baby_blues

baby_blues

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 819 posts
  • Moto: Honda Black Widow

Posted 01 April 2017 - 10:14 PM

De două ori am vrut sa iau eu motocilete de la Stefan dar în ambele cazuri am renunțat... Nu din cauza lui, ci datorită faptului că mi-au sărit "iubitele" în brațe în situații la care nu ma așteptam... Dar, m-am întâlnit de 4 ori cu Stefan (odată pentru alt prieten) și-n în toate cazurile omul a demonstrat ca este de calitate. Toate mobrele vândute sunt descrise exact, cu calități și defecte. Am plecat de la el cu o cască doar, dar dacă vreodată ar apărea iubita mea, în posesia lui, as lua -o de la el...ca doar d'aia avem cruiser! Recomand!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)
DMCA.com Protection Status