Sari la conținut

VAMA VECHE INCHIDERE DE SEZON


Postări Recomandate

asa cum am verificat un pic mai devreme

am inceput sezonul 2013 pe 2 FEBRUARIE. tot cu un drum la VAMA VECHE

 

/index.php?/topic/689767-vama-veche-2-februarie/

 

la 36000

il inchid azi cu un drum la ......VAMA....VAMA VECHE cu 66250km

 

daca in februar' am plecat singur iata ca azi un temerar ..incepator .. mi s a alaturat in NEBUNIA mea de a vedea plaja pustie , de a respira aroma marii.. de apa sarata si scoici uscate , de a vedea campuri verzi, cer senin cu vata de zahar' la liber, de a respira aer de munte in drum spre mare

 

temperaturile scazute au facut ca aerul sa fie incredibil de gustos' , drumurile din vara spre litoral parca ma sufocau, caldura si imbaxeala din aer il faceau dezgustator

 

azi, mmmm, azi parca eram la 3000 m altitudine pe creste inzapezite

 

10 ore de excursie

600 km

1 ora pierduta la bac

1 ora castigata" la carpacio....mmmmmmmm

cel putin 8 radare pana la bac

de la 6 la 11.5 grade

 

am preferat sa castigam peisajele si curbele din sud pe lumina si sa mancam in constanta ca apoi sa pierdem" returul pe care l am facut pe autostrada pe intuneric

oricum

dim nu poti pleca prea devreme iar seara e prea riscant sa te intorci pe intuneric prin sate caci merg carutasii romani ....la mare meserie

 

dar cel mai deosebit a fost drumul intre lumina si poarta alba

asfalt de nota zece

in oglinzi imi stralucea din spate luna care se ridicase deasupra marii iar peste parbriz" apunea de dupa dealurile de la medgidia o portocala imensa ........INCREIBILA PRIVELISTE

 

dupa ce saptamana trecuta ne am pierdut prin nori pe translapina azi chiar am fost rasfatatii soarelui care ne a calauzit si incalzit asa ca am avut o calatoria la care am visat

man omul79" multam de companie si sper ca nu m ai injurat prea tare pentru drumurile alea mai rupte

 

ASTA 'I VAMA CARE'MI PLACE....PUSTIEEEEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASTA 'I VAMA CARE'MI PLACE....PUSTIEEEEEEE

 

Bai, pustie-pustie da' PET-urile... au ramas...

 

Frumoasa tara avem, pacat ca-i locuita... da' macar e bantuita de ciudati pe motor care fug de oameni (ma includ, nu pot sa lipsesc din aceasta distinsa categorie). :crack:

 

Faine pozele, ca de obiceiu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos sezon ai avut!

 

Ieri a fost bine de motociclit, chiar daca a fost un pic frigulet. Voiam sa o iau si eu spre vama azi, insa parca s-a cam lasat frigul. Sa vedem mai incolo daca iese vreo raza de soare.

 

Numa' stima si respect din partea mea Ianachime!

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos sezon ai avut!

 

Ieri a fost bine de motociclit, chiar daca a fost un pic frigulet. Voiam sa o iau si eu spre vama azi, insa parca s-a cam lasat frigul. Sa vedem mai incolo daca iese vreo raza de soare.

 

Numa' stima si respect din partea mea Ianachime!

subscriu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nemaipomenite poze!

din pacate pozele nu pot transmite nici 1 % din ceea ce era acolo ...pe viu si ce simteai cu viziera ridicata

 

omu79"

iti povesteam de un drum facut pe traseul de ieri cand ne a prins ninsoarea pe bac....

12.12 2009

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb...nu am ajuns niciodata in octombir-noiembrie...sau in februarie-martie la Vama..

mai la munte sezonu incepe si se termina cu Siriul sau Cheia..

felicitari inca odata Ian si ptr evolutia de anu asta...nu cred sa adun atatia Km in 10 ani.. frumoase ture ai mai facut !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti povesteam de un drum facut pe traseul de ieri cand ne a prins ninsoarea pe bac....

12.12 2009

Asta e un raspuns excelent la intrebarea: "Pana in ce perioada se poate merge cu motorul?" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un raspuns excelent la intrebarea: "Pana in ce perioada se poate merge cu motorul?" :))

RADIO EREVAN RASPUNDE:

"din taste se poate merge tot timpul anului......"

 

Foarte frumoasa plaja pustie, pacat ca mai are inca gunoaie(vezi poza 6). :peace:

Dar sezonul moto nu se inchide niciodata. ;)

si inca ...am incercat cat mai mult sa nu pozez" zonele pline de gunoaie.......

astia care au plaja in administrare pe timpul sezonului ar trebui sa o curete si iarna!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...