Sari la conținut

Transfagarasanul meu - 2013-10-29


Postări Recomandate

Ba, inca nu, dar nu zice "hop!"...

Cat despre bere, tu tre' s-o dai, de fapt, ca io am fost pe TF inaintea ta, acu vreo 37 de ani...

AHAAAA

tu esti MOGLY bebelusul ala pe care lau gasit cand sapau tunelul......acum 37 de ani pe bancheta din spate a unei DACII 1100

 

au scris atunci in SCANTEIA......ZIARUL PARTIDULUI

 

si ce faci acum....ai fost sa revendici locul de parcare de sub masina????

 

cat despre casa ...sa o stapanesti sanatos si sa nu i faci piscina ca ti o impoziteaza de la anul.......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ipocrizie reloaded....

 

cred ca userul asdglasfk nu stia de existenta Transfagarasanului pana la postarea lui Ianachim, cu tot cu permisia lui...

 

Asta cu luatul liber de la munca ca sa merg pe <<insert your location here>> incepe sa mi se para ca si cliseul ala cu mersul de 1 Mai in Vama....

 

pe Ianachim nu-l apasa grijile unor rate, a unei familii, a zilei de maine,precum ii apasa pe altii, pe restul ( © pulimea ).

 

Sunt joburi unde doar daca intarzii risti sa fii dat afara si sa ramai fara un venit, fara bani de subzistenta. As vrea sa-l vad pe unul din ala ca-si ia liber....sa se duca pe Transfagarasan :)))

 

Ah stai, acum o sa mi se spuna ca motociclismul nu este pentru oricine si ca presupune SACRIFICII si MULTI BANI....si R1200 GSA :))))

 

Atentie cu aerul asta de rebel, ca nu tine peste tot ...sau in fata oricui :)

APROPO DE "CAPS LOCK ON".......ESTI FRUSTRAT RAU.........!!!!!!!!!

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GPS-ul (BMW Motorrad Navigator IV) logheaza automat ruta pe care merg si face si acele statistici.

 

Cam orice navi face statisticile. Cred ca intrebarea era cum le-ai obtinut ca poze (?).

Screenshot pe navi si apoi copiate/transmise pe pc probabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APROPO DE "CAPS LOCK ON".......ESTI FRUSTRAT RAU.........!!!!!!!!!

sal man

vezi ce graseala ai facut ......de bagat necuratul sa ti iei GSA si acum de cate ori comenteaza cate un SARMAR' (a se intelege proprietar de motocicleta cu anvelopa neconforma" dar cu buget limitat) sughiti si tu ca restul GSAistilor........

 

nu bagi un drum la munte vineri......?????

 

Ba, inca nu, dar nu zice "hop!"...

Cat despre bere, tu tre' s-o dai, de fapt, ca io am fost pe TF inaintea ta, acu vreo 37 de ani...

vineri bere la ranca ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era vorba despre mine..ca vad ca faci o miCA COnfuzie.

 

eu am generalizat...

 

replicile tale suna exact ca lozincile alea corporatiste de la multinationale...

 

dar hai ca va las, sa nu balacarim topicul omului ....cu POZE de pe transfagarasan :)))

 

Ahh, eu ma chinuiam sa te impac si de fapt nu era despre tine... :hug:

 

Dar daca nu era despre tine, pot sa intreb de ce te f... roade grija de saracia altora? De copiii din Somalia nu zici nimic? Aia care nu primesc nimic de la Mos Craciun pentru ca nu mananca tot? Tu crezi ca ei isi permit sa mearga cu motocicleta? E revoltator! :D

 

 

Replicile mele nu sunt lozinci corporat®iste, doar o invitatie subtila sa nu ne mai vaitam despre tragediile din viata noastra pe un forum despre motociclism. Pentru ca, din nefericire:

 

240703225e9b031c0ed6d7de595f1dde79283646

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal man

vezi ce graseala ai facut ......de bagat necuratul sa ti iei GSA si acum de cate ori comenteaza cate un SARMAR' (a se intelege proprietar de motocicleta cu anvelopa neconforma" dar cu buget limitat) sughiti si tu ca restul GSAistilor.......

nu bagi un drum la munte vineri......????

Noi mergem vineri la Fundatica(padina ursului).........din cunoscuti merg Cristi(nobike),Adi Cristea,Gospodaru,......

te asteptam .....

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e simplu: ignore la hateri si mai multe poze :grinbandit: Totusi sa bagi o poza de pe webcam si 3 prtscr de pe navi imi pare mai mult a "ete ba, mi'am luat ghedget" decat scopul sectiunii. In schimb @ianachim cand trage un topic, nu se poata sa nu puna 2-3 poze reusite.

 

Imi place la nebunie sectiunea asta cand nu ma plimb cu motorul din varii motive.. mai ales iarna cand dezgrop topicuri de acum 3-4 ani si devorez continutul cu gura apa in timp ce-mi lipesc picioarele de calorifer

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHAAAA

tu esti MOGLY bebelusul ala pe care lau gasit cand sapau tunelul......acum 37 de ani pe bancheta din spate a unei DACII 1100

 

au scris atunci in SCANTEIA......ZIARUL PARTIDULUI

 

si ce faci acum....ai fost sa revendici locul de parcare de sub masina????

 

cat despre casa ...sa o stapanesti sanatos si sa nu i faci piscina ca ti o impoziteaza de la anul.......

Nu-i bai, platim...

Cu o singura treaba n-ai nimerit-o: era Trabant Combi...

 

 

 

 

vineri bere la ranca ??????

Ba, tu chiar vrei sa iti dau un cont unde sa versi ceva finante pe motiv de drepturi de autor?! CHiar la TA m-am gandit we trecut cand coboram TF.

Ne gandim, vedem cum e vremea si, daca se aliniaza toate astrele, fac si aroganta asta de a face o tura cu al treilea zeu al mobrismului romanesc (ca sper ca n-ai pretentii la locurile unu-doi, Dan&Dan n-ar fi de acord...).

 

Noi mergem vineri la Fundatica(padina ursului).........din cunoscuti merg Cristi(nobike),Adi Cristea,Gospodaru,......

te asteptam .....

Ramaneti si peste we prin zona? Ca as bea o bere cu Adrian si cu Gospo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super...te invidiez si eu... ai prins o zii bestial de frumoasa, atat de senin, de liber pe TF mai rar.. 10 si pentru traseul ales.. "Predeal-Rasnov-Zarnesti-Sinca-Lisa-Cartisoara-TF"... multi ar fi ales B- BV-Fagaras-TF..ne stiind ce peisaje se pierd pe drumurile secundare(Zarnesti-Poiana Marului-Valea Sambetei)... :peace:

comentarile si claxoanele de pe filmare in schimb, nu imi plac..!! :nono:

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...