Sari la conținut

Postări Recomandate

Foarte frumoase pozele! Intr-un fel am fost si noi cu tine acolo...pe nori. Multumim !

E cea mai frumoasa apreciere de pana acum pentru pozele mele. Multumesc.

 

E deschisa transalpina Acum? Se poste parcurge de la sebes către novaci cu mașina?

Inca se poate. Langa Ranca sunt doua lespezi de beton care trebuiau sa blocheze drumul,

dar ca-n Romania cineva le-a departat cat sa treci cu masina.

O fi bine, o fi rau, cert e ca se poate trece.

Si cel mai usor afli de pe webcam : Ranca - Teleschi

Editat de FBogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bravos pentru tura si nu numai. Pozele sunt excelente. Nu-ti trebuie cine stie ce scula pentru a reda fumusetea naturii. Chiar inclin sa cred ca o "scula" foto "inteapa" prea tare culorile, o fi din reglaje ?

Anul asta n-am facut nici TF nici TA (pe moto) da' la anu', promit sa recuperez.

Din poze poti sa-ti faci o idee, natura trebuie privita !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Bravo ţie Bogdan! Ai mers doar până la ieşire din Rânca pentru că era restul acoperit de zăpadă, sau se mai putea înainta ?

Am dat şi eu o tură anul trecut în noiembrie dus-întors pe Transalpina, ca să fie şi numai a mea :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are idee cineva daca s-a topit zapada respectiv deschis traficul pe Transfagarasan? Ultima oara cand am fost incepand de la Balea Cascada era semn de interzis... Se poate verifica cumva/undeva? Parca postase cineva un link cu un webcam undeva dar n-am inteles ce ar trebui sa vad acolo :)

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bravo ţie Bogdan! Ai mers doar până la ieşire din Rânca pentru că era restul acoperit de zăpadă, sau se mai putea înainta ?

Am dat şi eu o tură anul trecut în noiembrie dus-întors pe Transalpina, ca să fie şi numai a mea :P

Fusei si in noiembrie, dar tot fara sa traversez. Daca planuiesti vreo alta iesire da de stire.

post-71604-0-03862600-1396373200_thumb.jpg

Editat de FBogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pe 1 mai era inchisa cu dale de beton la iesirea din Ranca, insa am vazut pe aici ca tronsonul Obarsia Lotrului-Sugag ar fi practicabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1 mai era inchisa cu dale de beton la iesirea din Ranca, insa am vazut pe aici ca tronsonul Obarsia Lotrului-Sugag ar fi practicabil.

O sa incerc maine dinspre Sebes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cat se poate de practicabil dinspre Sebes pana la Obarsia Lotrului, foarte curat, fara nici o urma de zapada (l-am facut eu duminica).

De la Obarsia Lotrului, mai exact de la intersectia cu drumul spre Petrosani, drumul este blocat cu dale de piatra (pt. masini), dar nici o problema pt. motoare, te poti strecura fara probleme.

Mai sus de asta nu stiu exact, dar cel putin pana la Golul Alpin cred ca ajungi fara probleme - eu o sa merg weekend-ul viitor si va spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

si August 2014, la pachet cu Transfagarasanul :

 

 

sper sa obosesti" o data cu astea doua si sa rupi o za de la lant' sa iesi si tu in lume .....

nu de alta dar sunt atatea drumuri frumoase in lumea asta!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Salut,

Asta doresc si eu sa aflu.In weekendul 16-17 mai vreau sa fac traseul Bucuresti-Targoviste-Curtea de Arges-Ramnicu Valcea-Brezoi- Voineasa-Petrosani-Tg Jiu-------asta intr-o zi si vreau sa stiu daca mai este zapada si daca pot face traseul cu un F650 gs.

La intoarcere vreau sa ma intorc pe la : Tg Jiu-Baia de Arama-Baile Herculane-Orsova-apoi pe malul Dunarii pana la Zimnicea-Bucuresti

In caz ca este zapada o sa astept pana in iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Asta doresc si eu sa aflu.In weekendul 16-17 mai vreau sa fac traseul Bucuresti-Targoviste-Curtea de Arges-Ramnicu Valcea-Brezoi- Voineasa-Petrosani-Tg Jiu-------asta intr-o zi si vreau sa stiu daca mai este zapada si daca pot face traseul cu un F650 gs.

La intoarcere vreau sa ma intorc pe la : Tg Jiu-Baia de Arama-Baile Herculane-Orsova-apoi pe malul Dunarii pana la Zimnicea-Bucuresti

In caz ca este zapada o sa astept pana in iunie.

Nu prea e posibil ce vrei tu, chiar daca nu ar mai fi zapada. O mare parte a traseului tau are portiuni de drum foarte prost. Ca de ex. Petrosani - Voineasa sau Petrosani -Tg Jiu....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea e posibil ce vrei tu, chiar daca nu ar mai fi zapada. O mare parte a traseului tau are portiuni de drum foarte prost. Ca de ex. Petrosani - Voineasa sau Petrosani -Tg Jiu....

Da' de ce "nu prea e posibil"? Nu-i dracul chiar asa de negru si are GS. Se descurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa aflu doar daca mai este zapada.....Cu drumul prost vad la fata locului.....daca ma depaseste fac cale intoarsa si ma duc pe la Horezu la Targu Jiu...........Portiune mai proasta stiu ca este si pe Valea Cernei , pe ultimii 20 de km pana la Baile Herculane....Am fost vara trecuta cu un i20 si masina plina ....daca a mers masina o sa mearga si gs-ul.

Deci daca stiti cum sta treaba cu zapada intre Brezoi si Petrosani va rog sa imi dati de stiri...Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...