Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Asigurari moto Belgia

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Emperor

Emperor

Trust is a weakness

• Super Membru
  • PipPip
  • 521 posts
  • Moto: gsx1300r
  • Numar: MBK

Posted 19 October 2013 - 02:07 PM

Ma gandeam ca ar fi binevenit un asemenea topic, tinand cont de preturile care se practica pe aici.Asadar, daca stiti o companie de asigurari cu oferte decente sau promotii nu va sfiiti sa ne impartasiti si noua.Eventual experientele avute(bonus malus,recunoasterea vechimii din Ro etc)

Eu am prins de exemplu o promotie la Ethias , 50 % reducere pt asigurarea moto daca imi asiguram si masina.E posibil sa mai fie valabila, in caz ca aveti nevoie.

#2 rylalex

rylalex

Don't believe me, just watch

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,160 posts
  • Moto: YZF R6
  • Numar: POT

Posted 19 October 2013 - 06:14 PM

Mie nu mi se par chiar asa mari preturile, eu am facut in septembrie cu 226 lei la Asirom,  altii si-au facut si mai ieftin, ce-i drept nici nu am cautat prea mult

If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a change

#3 yoyo_man

yoyo_man

LUV2XLR8

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,360 posts
  • Moto: Hornet 900
  • Club: W.A.T.B.A.F.T.R.

Posted 19 October 2013 - 07:08 PM

Eu cred ca se referea la asigurari facute in Belgia...

#4 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts
  • Moto: moto morini corsaro veloce
  • Numar: rabatabil
  • Club: solo

Posted 19 October 2013 - 10:35 PM

yep la belgia se refera

eu am asigurat un moto morini de 1200 cc si 2009 cu... 360 pe an deci mie mi se pare destul de ieftina asig pe an..la ag- asig am asigurato dar era o promotie de la curtierul meu...

daca are cineva nevoie va pot pune in legatura pt un  randevu

Edited by kharly, 19 October 2013 - 10:40 PM.

one life one ride

This is what we are

#5 rylalex

rylalex

Don't believe me, just watch

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,160 posts
  • Moto: YZF R6
  • Numar: POT

Posted 19 October 2013 - 10:53 PM

Eu cred ca se referea la asigurari facute in Belgia...

serios?

Eu ma refeream la faptul ca diferenta e mai mica decat deranjul, adica decat sa cauti case de asigurari belgiene mai bine faci pe Romania chiar daca e cu 4-5 pachete de tigari mai scumpa...   fumezi mai putin si-ti mai prelungesti si viata cu 7-8 ore

If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a change

#6 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 19 October 2013 - 10:57 PM

serios?

Eu ma refeream la faptul ca diferenta e mai mica decat deranjul, adica decat sa cauti case de asigurari belgiene mai bine faci pe Romania chiar daca e cu 4-5 pachete de tigari mai scumpa...   fumezi mai putin si-ti mai prelungesti si viata cu 7-8 ore

da dar daca stai aici ca rezident ...cum sunt peste jumate din utilizatori acestui topic si ai un moto inmatriculat in ro cu asigurare in ro...risti sa ramai fara el..asa ca fumez mai mult , oricum o sa mor candva dar dorm linistit si merg unde vreau nu cu morcovu ca ma oprest militaii si imi iau moto....

one life one ride

This is what we are

#7 gianni

gianni

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 67 posts
  • Numar: mbc

Posted 20 October 2013 - 09:28 AM

Dupa citiva ani asigurarea o sa mai scada,asta daca nu treci la un alt motor cu mai multi cai...

#8 Emperor

Emperor

Trust is a weakness

• Super Membru
  • PipPip
  • 521 posts
  • Moto: gsx1300r
  • Numar: MBK

Posted 21 October 2013 - 04:53 PM

360 pe an pt 1200 e super oferta.Banuiesc ca la un bonus malus 0.Eu n-am gasit nimic sub 700 E pentru 1300cc.

#9 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 21 October 2013 - 10:29 PM

360 pe an pt 1200 e super oferta.Banuiesc ca la un bonus malus 0.Eu n-am gasit nimic sub 700 E pentru 1300cc.

daca vrei iti dau nr de la curtierul meu zici de unde ai nr si iti lasa mai ieftin dar sa iti faca o oferta...nu ai nimic de pierdut...dar dupa mine sigur  iesi mai ieftin de 700

one life one ride

This is what we are

#10 Bogdan rs125

Bogdan rs125

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 58 posts
  • Interests:masini, mecanica, oameni cu bun simt
  • Moto: Husqvarna SMS125

Posted 10 June 2014 - 12:20 AM

Pt un 125 aveti idee cam cat ar fi?

Asfalt uscat!:D

#11 sisoie

sisoie

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 203 posts
  • Numar: B-78-TNT
  • Club: Transalp Club Romania

Posted 10 June 2014 - 12:54 AM

http://www.mon-assur...rance-moto.html

Aici poti compara ofertele. Eu am facut la Touring assurances care ofera 20% discount daca faci online. Nu stiu daca e cea mai buna oferta dar eu pe asta am ales-o. Ma rog, poti face simulare on line si vezi care-ti place.

Bafta!

www.veriibotez.ro
obiecte frumos mestesugite, de pe la noi

Posted Image
www.transalp.ro
Transalpistii din Romania
Posted Image

#12 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 10 June 2014 - 06:12 AM

sunt cateva asigurari in lincul ce l-ai pus dar cele mai ieftine nu se afla acolo de exemplu ag assurance..am un super pret la ei si pana la urma toate asigurarile sunt l fel,cand e pb incearca sa te lase pe dinafara daca se poate:))

va las un nr de la cutierul meu,eu miam facut actele prin tel cu el,asta e avantajos,3 zile am avut placa si asigurarea acasa,2 e mai ieftin decat tot ce am gasit

paul 0475665900

one life one ride

This is what we are

#13 Nanok

Nanok

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 8 posts

Posted 30 September 2014 - 12:49 PM

da dar daca stai aici ca rezident ...cum sunt peste jumate din utilizatori acestui topic si ai un moto inmatriculat in ro cu asigurare in ro...risti sa ramai fara el..asa ca fumez mai mult , oricum o sa mor candva dar dorm linistit si merg unde vreau nu cu morcovu ca ma oprest militaii si imi iau moto....

daca esti rezident ai dreptul  sa circuli cu masina/motor timp de 6 luni dupa care esti obligat sa il inmatriculezi in tara in care ai rezidenta ...

Am un prieten care a venit din canada cu motorul si care merge cu nr de Ontario foarte bine in Europa ... a facut asigurare in RO pentru ca in Belgia il costa nustiu cat mai mult ... (Asigurarea lui este valabila doar pe teritoriul nord american ... ) .

Si eu recomand asigurarea/inmatricularea motorului , in tara unde va aflati rezidenta ... In cazul in care se intampla ceva , sa nu alergati de colo pana colo sa va recuperati banii ...

#N#

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status