Sari la conținut

Sambata 21.09 as manca de pranz la Veliko


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Incep plimbarile de toamna tarzie. Cum zilele de weekend cu soare de anul asta sunt numarate, ma uit pe prognoze si pare ca sambata ar fi placut de o plimbare prin Sud.

Asa ca cine are chef de mers la Veliko sa mai mancam ceva pe la vecinii bulgarotoni sa ridice mana.

 

Nu am chef sa-mi mai dobor niciun record personal, poate sa vina oricine, cu orice mobra, incepatori, bla-bla, toata lumea care are chef de o iesire de 350km, cam 250lei distractia.

 

Plecarea sambata pe la un 10,30 asa de la OMV City Mall, intoarcerea undeva la 18-19, sa nu ne ia frigu' prea tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Niko, e doar o gluma, in loc sa te fitzii ore intregi pe motoreta ca sa ajungi la carciuma unde maninci mii de calorii gustoase si pe urma sa te plingi pe toate topicurile ca ai prea multe kilograme, mai bine fa 2 ore de sala, transpira, si dupaia vezi daca mai ai chef sa te sui pe motor in ziua aia.

 

daca nu te-ai fi plins de greutatea ta, nu comentam ever.

Nu e nicio gluma, tu ai dreptate. Pentru asta trebuie sa-mi inving lenea, sa ma controlez ce bag in gura. Pentru unii e mai simplu, pentru altii mai haplea e mai greu.

 

Mai folosesc probabil motoreta la vreo 2-3 plimbari anul asta dupa care intra la iernat. Pe cand problema greutatii mele e mult mai veche si se rezolva mult mai greu, din cauza unei lipse de vointa, evident.

Dar sa stii ca chiar azi imi reinnoiesc abonamentul ala sala!:) Ai simtit tu in hororrscope undeva de ai adus discutia!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara cand am fost (acu 3 saptamani) am prins multe radare la bulgari, noroc cu flashurile celor din fata.

In alta ordine de idei, asa arata Sfantul Graal

 

attachicon.gifphoto.JPG

Piei Satana! Ca ma ia foamea si mananc mai mult decat trebuie si azi in loc sa fac prapad doar sambata! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu.

Am fost weekendul trecut si chiar mi-a parut rau ca ne-am oprit sa mancam la o terasa la bulevard (nu ca n-a fost buna mancarea), dar in plimbarile la intamplare de dupa masa am vazut cateva terase pozitionate frumos pe deal deasupra "hăului"(43.082955,25.636885) si peste drum statuia.

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot te chinui sa slabesti, incearca sa nu mai cauti locuri unde se mananca BINE (mult, in traducere autohtona) ci, mai degraba gustos, sanatos, etc

 

Preventiv, daca tot vrei sa-ti faci plinul (cu mancare) in Bg, ia si un litru de ulei cu tine, nu se stie niciodata.

 

Tot preventiv, n-ar strica si niste placi de ambreiaj, niste arcuri.... :crack: :mexicanwave:

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot te chinui sa slabesti, incearca sa nu mai cauti locuri unde se mananca BINE (mult, in traducere autohtona) ci, mai degraba gustos, sanatos, etc

 

Preventiv, daca tot vrei sa-ti faci plinul (cu mancare) in Bg, ia si un litru de ulei cu tine, nu se stie niciodata.

 

Tot preventiv, n-ar strica si niste placi de ambreiaj, niste arcuri.... :crack: :mexicanwave:

Nu prea inteleg de unde vine asta....dar cine stie ce o fi in mintea ta!Poate explici mai pe larg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a spus si Jagi, daca tot te plangi de anumite lucruri, incearca sa-ti asumi si anumite critici.

 

Punctual: Daca tot ne plangem ca n-avem vointa sa renuntam la X mancaruri, putem avea atunci vointa de a infuleca mai putin? Asta e primul pas, portii mici iar asta se traduce prin a nu manca BINEEE :) Asta in cazul in care vrei sa faci ceva si nu doar sa iti deplangi actuala conditie.

 

130? Kg se rasfrang altfel asupra unui motor. Nu mai vorbim de posibilitatea de a adauga si un pasager (50-70Kg) Toate componentele sunt solicitate mult mai mult decat, sa zicem, in cazul unui rider de 60-80 kg, fara pasager. De aici si gluma cu uleiul-ambreiajul.

 

Mi-am permis sa glumesc "cu tine", tocmai pentru ca am tot citit posturi in care te declarai nemultumit de X lucruri, posturi la care s-a adaugat un set de poze din Gr, poze cu o tona de mancare si un motor robust adus aproape de limita suspensiilor (pe burta, pe romaneste).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma "plangeam" ca mi-e greu la circuit. La fel de bine nici nu as avea ce cauta pe un circuit, nici pe o motocicleta sport, cum dealtfel poate la varsta mea ar trebui sa am o familie, macar un copil si sa ma las de motociclism.

 

Apoi eu vreau sa ma duc sa mai invart rotile inainte de venirea iernii iar faptul ca in topic am zis ca sa vedem ce mai mancam pe la vecinii bulgari a fost doar asa sa mai atrag lumea la plimbare. Oricat as fi de gurmand nu ma duc pana la Veliko niciodata cu masina sa mananc.

Deci ma duc sa ma plimb cu moto.

 

Cu statura si kg mele am uzat vreme de 6 ani un ZX9 la care nu a trebuit sa schimb nici ambreiaj, nici nu am avut nevoie de ulei la mine,am servisat suspensiile in mod obisnuit.

 

Asa ca totul mi se pare o bascalie gratuita. Doar pentru ca Jagi si-a permis niste glume si pentru ca ne cunoastem nu inseamna ca acum toata lumea sare sa mai dea un strop de intelepciune si sa faca misto de mine. Cel putin eu asa zic.

 

Dar e adevarat ca si eu ma iau mereu de lume pe aici si nici nu mai tin minte cu cine m-am certat "virtual" si cu cine nu, asa ca deobicei habar nu am de unde vin atari rautati.



Azi sunt plecat prin tara,mai mult la volan,asa ca nu am timp de verificat forumul. Daca dimineata e uscat si frumos ramane cum am stabilit. Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, tipica chaturile de toamna,. sa planificati din timp cu grupul de TArgoviste.

si vorbiti cu ianachim ca asta a mai fost in calatorii din astea grele, capul nord, etc , cat poate si el va ajuta ca pt veliko trebuie experienta

 

eu ma pregatesc din septembrie 2012 pt tura asta, maine ma duc la cascadele din vecinatate si in final la veliko. la intoarcere scriu o carte si i iau painea lui mihai.

eu voi vinde metri ( km au fost luati de el )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-asta am si zis ca te sun :P ca poate nu ma trezesc asa devreme ...si cum pasagera s-a retras pot merge cum vreau so va prind din urma :)) pt diseara ati vbit ceva?

ne unim cu titanistii?

ianachim momentan doar zice ca se lasa dar tot la plimbare cu mobra e prin tarile calde ..ca sa ne faca in ciuda cu peisajele :))

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...