Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

Crashpad urile PowerBronze ebay.uk

PS .Mergeam la intrunire, dar merg la Delta Drag Racing Tulcea weekendu asta.

» Post actualizat in 18 Sep 2014 18:23

Daca imi fac suport de picioare in fata scot crashpadurile(sunt cu rulment in ele, se invart),daca le vrei vb.

deocamdata sa montez carenele, sa vad cum ar veni. si sa vad cum le pot decupa, ca sa iasa crashpadurile. imi place prinderea asta cu placuta triunghiulara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe original se gasesc gaturi de admisie si la FZ750 care nu se mai fabrica de prin 90 ,piese pe original pentru fzs1000 cred ca o sa se gaseasca cativa ani de acum.

PS Daca iese careva la o tura cu moto prin Bg maine(duminik) ,poate bem un suc acolo,eu merg pana la Varna la pista de kart,pe la pranz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut,

 

am avut un fz6n din 2005 pentru vreo 2 ani, motocicleta foarte buna, de care am fost foarte multumit. am vandut o azi si caut ceva mai de drum lung, mai confortabil, dar cu care sa pot merge si zilnic la birou.. am gasit un fazer1 gt din 2008 cu abs, 7000 km, de la o persoana de incredere unic proprietar, cu 4000 euro.. am mers cu ea si mi a placut foarte foarte mult iar pretul este excelent.. 2 probleme am avut: s a incalzit destul de bine in aglomeratie, undeva la 105 grade.. parbrizul desi este de touring, mare, imi sufla aerul in viziera undeva, nu era deranjant ca si forta insa facea casca sa suie putin mai tare decat in mod normal (iar in mod normal este f silentioasa, shoei gt air)..

 

aveti pareri? sfaturi? mentionez ca merg zilnic la munca cu ea si cam la 2 weekenduri cateva sute de km la plimbare. daca as avea insa ceva mai confortabil decat naked ul meu, as face si drumuri mai lungi in afara cred.

 

multumesc,

mihail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se incalzesc mai tare si mai repede ca si 600. mai bine 600 pt oras. iar faza cu parbrizu sta asa: ori indoiesti la cald partea de sus cam 3cm in spre exterior, faci o curbura sa dea aeru mai sus, ori ascutesti parbrizu tot la cald adica apropii marginile si mijlocu devine mai ascutit deci taie altfel aeru, ori scurtezi parbrizu cu flexu atat cit sa dea sub casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

salut.

si-a luat cineva cutii laterale de genul celor de la FJR1300? as vrea sa stiu daca gasesc ceva mai mici, nu de 35, ca alea sunt imense. as vrea maxim de 20 de litri, mai bine de 15 litri.

atasez o poza cu modelul pe care l-as vrea, orientativ.

vad ca cineva a montat deja side case de fjr pe fz6.

post-47731-0-09928100-1419957945_thumb.jpg

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut.

si-a luat cineva cutii laterale de genul celor de la FJR1300? as vrea sa stiu daca gasesc ceva mai mici, nu de 35, ca alea sunt imense. as vrea maxim de 20 de litri, mai bine de 15 litri.

atasez o poza cu modelul pe care l-as vrea, orientativ.

vad ca cineva a montat deja side case de fjr pe fz6.

Eu zic ca nu sunt mari deloc si arata destul de bine si pe Fazer.Eu folosesc doua top case-uri Givi v46 ca genti laterale si sunt OK,

nu intra in voblaj la viteze mari ,nu am probleme la vant, pasagerul are loc ,nu il deranjeaza si sunt incapatoare,nu ii obligatoriu sa le umpli dar daca ai de 15 litri si vrei sa mai bagi o sticla de apa si nu ai loc, o sa iti para rau ca nu ai luar mai mari.Ar fi si modelul de la Givi V35N care arata destul de bine :peace: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine e o problema sa montez cutii mari. nu mai pot face aceleasi depasiri, pentru ca latimea utilajului devine prea mare. asta e motivul pentru care vreau cutii de 20-15 litri. oricum nu am nevoie de mare spatiu de depozitare. pana acum purtam doar un rucsac si nu am nevoie de alt spatiu. vreau cutii pentru ca pot lasa bagajele incuiate cand cobor de pe mobra, nu ma tre sa car rucsacul dupa mine. si vreau cutii care sa aiba forma capacului ca cele de FJR pentru ca imi plac. e chestie de gust. poza aia cu fz6 cu cutii de fjr imi place foarte mult. mobra arata super.

am vazut un fazer care avea cutii mari laterale si era lat cat o dacie....m-a cam pus pe ganduri. nu vreau asta. mai bine merg cu masina. cu motocicleta vreau sa fi mai sprinten.

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar cele de pe FJR arata bine, cu cutii mari nu te mai poti strecura asa usor si o poti patii.http://www.moto.it/video-foto/test-yamaha-fjr-giornalista-francese-cade-dal-molo.html Nu prea sunt modele de 15-20 litri ca lumea, parerea mea poti folosi un top-case mare si ai rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...