Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

Arata chiar bine,as pune ceva rosu pe carenele alea,prea negre

 

 

Dap... nu e o idee rea. Eu ma gandeam chiar sa le vopsesc rosu integral....dar nu prea eram convins. O sa ma gandesc la un design, ceva in photoshop intai. Primul lucru ma duc sa-i iau banda rosie pentru jante.

 

Ma apuca toti nervii...nu imi vine sa cred ca e asa de greu sa gasesc niste crash pads pt carene gt. Poftim raspuns de la Louis dupa ce le-am trimis poze legat de adaptoarele sugerate mai sus:

 

 

Dear Mr. Roberto,

thank you for your e-mail.

As far as we can see, there is not enough space for crash pads at the mounting point at you bike because of the under fairing.

With best regards

Your Louis-team

Thomas Herm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Man,

 

vezi ca eu am avut niste crashpaduri face la userul Petru_XXL. Mi le-a facut calumea, cu adaptor si tot ce trebuie. Uite asa aratau.

 

 

post-20786-0-27316800-1490273641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia aia, la un soc altul decat culcat motocicleta cu grija pe-o parte, ori iti foarfeca surubul, ori ti-l indoaie. Cert este ca fara daune pe filetul interior al blocului motor, care este din aluminiu, nu se va lasa.

 

Crashpad montat central pe axul surubului si a indoit surubul, cu mici daune pe scaunul crashpad-ului in cadru. Daramite improvizatia aia care altfel arata frumos (o fi ok la motociclete cu cadru din otel).

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain parbrizul,toba aia eu as schimbao,mi se pare asa non calitate si designul nu e printre cele mai frumoase,posibil sa ii fac o retapitare la sei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba aia eu as schimbao,mi se pare asa non calitate

 

:crack: Florin nu a pus toba aia pt design/calitate... cel putin nu calitatea la care te referi tu. Eu propun sa faceti fiecare cate o inregistrare cu sunetul, si noi dam note

 

ui

 

Florine, nu mai pune bre lucruri non-calitate pe motor

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a venit mobra.. cu pc si toba. toba nu e naspa doar ca arata cam ciudat recunosc. as fi vrut mivvu inapoi da nu vrea sy sa mi l vanda nici cum. mai stiu unu da e titan si as fi preferat carbon.

pe parbrizu de la fzs, ala alb, am dat 700 razvane. nu te lasa pacalit de brand. sint lucruri bune si mai ieftine. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da arata ciudat toba,vezi ca era un leovince si un miw la vanzare pe olx,nu ma pot intrece la sunet ca eu o ard stock momentan,daca mai aveam fz6le facem sigur concurs de sunete,poti pune totusi un video sa auza si urechilii noastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as alege mivv oricind.:)

dar nu mai dau bani si pe aia ca si asa umblu cu silencer. asa ca nu are rost. si asta suna un pic cam tare ca e ceva race si nu are silencer. doar teava aia din capat o strica da o rezolv eu. :)


» Post actualizat in 24 Mar 2017 11:01

daca vrei toba are slg sau slk de pe forum din timisoara. pret ff ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prioritare sunt parbrizul cu carenele sau bug spoilerul,personal imi place cum se aude motorul de 1000 cu toba stock,dar daca se iveste vreo okazie si am banii poate poate,dar trebuie cumparat nu stiu ce senzor sau ceva de genu de la toba ca sa ii elimini o eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar momentan prefer sa o ard legal,am un prieten cu fz1 are un micron black si un akrapovic,micronul e montata si se aude intr-un mare fel.....akrapovicul zice ca se aude de parca ar avea o carpa inauntru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmat cu telu nu e pont. Am incercat azi da nu se compara cu realitatea.

Asa ca irelevanta filmarea. 😀

» Post actualizat in 25 Mar 2017 08:58

Filmat cu telu nu e pont. Am incercat azi da nu se compara cu realitatea.

Asa ca irelevanta filmarea.

https://www.facebook.com/florynutzz1/posts/1284591894912090?notif_t=like&notif_id=1490431173394761

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu zic sa ti vfrul pt touring,si fz1 poti tine pt forja...si poti sa ii dai carenele jos si sa le vinzi la altii care au nevoie mai multa :D ,glumesc,fz1 fazer best bike,in weekend de dimineata o sa fiu gata cu a mea si plec unde ma poarta ochii si cred ca ma intorc seara tarziu sau a doua zi cine stie,o sa revin cu poze si impresii,sper si un video.

Saptamana usoara sa aveti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu zic sa ti vfrul pt touring,si fz1 poti tine pt forja...si poti sa ii dai carenele jos si sa le vinzi la altii care au nevoie mai multa :D ,glumesc,fz1 fazer best bike,in weekend de dimineata o sa fiu gata cu a mea si plec unde ma poarta ochii si cred ca ma intorc seara tarziu sau a doua zi cine stie,o sa revin cu poze si impresii,sper si un video.

Saptamana usoara sa aveti!!!

Da,da,asteptam impresiile si pozele. :)

 

O venit cu ,carene. Nu m am dat fara. E ok ca si protectie. Mediu as zice. E mai asezat motoru cu ele. Vfr are o protectie la vant fenomenala.

Flo,vii duminica la Marsul moto?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude destul de bine,in realitate imi dau seama ca e si mai si :)

Robi,ai vandut FZ 6-le galben?

 

Razvane,tu vii duminica la Marsul moto?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca reusesc sa fac asigurarea weekend-ul asta, ca abia sapt viit iau salariul. In rest, motorul mi-e pregatit. Dar vedem... cine stie de unde sare vreun iepure?

 

Razvane,tu vii duminica la Marsul moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...