Sari la conținut

Rock Wheel Moto Festival - 27-29 Septembrie - Aerodrom Comana


hard_rock
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu nu am dat dat banul nici nu am intrat ,nu stiam de magarie doar o banuiam e adevarat puteam face si eu un act caritabil asa doar ca sa am mandrie si apoi se speculeaza nevoie de adunatura a motociclistilor si daca tot ne adunam undeva ce ar fi daca s-ar gasi unii mai destepti sa ne scoata banutii din buzunare doar socializarea costa ,data viitoare va adunati la mine la rulota ,am 2000 de metri de pamant curent electric ,berea e 1,5 lei la lidl , mici va cumparati voi cu un 14 lei kg ,muzica e , zona wilde si cu cu 70 de lei cu benzina cu tot beti de stati in cap loc de campare si tot la 30 de km de bucuresti la calugareni,asa ca ar trebui sa ne facem noi intrunirile noastre pe unde avem loc

 

Nu o sa se intample prea curand ce zici tu acolo. Sunt putini cei care pleaca cu motoreta sa se plimbe, sa puna cortul, sa se imbete, sa manance o conserva, sa socializeze etc si sa nu le pese de ploaie and shit.

 

Sunt in schimb, multi care pleaca la intruniri organizate unde vor hartie parfumata la wc, meniu variat, nu au cort cu ei pentru ca nu au de gand sa bea si sa ramana. Cei mai multi asta vor. Ei nu-si vor lua niciodata bere de la Lidl cu un leu jumate, nu-si vor murdari manutele cu o caserola de mici, nu vor sta in fum, nu vor dormi sub o foaie de cort. Nu poti sa ai Ducati si sa faci treburi din astea.

 

Inainte sa plecam la intruniri de genul ar trebui sa ne intrebam ce vrem sa facem acolo? Pentru ca este clar ce vom gasi: mancare scumpa, bautura la fel de scumpa, muzica rock ce nu este preferata de majoritatea, taxa de intrare.

 

Vrem sa ne intalnim cu prietenii, suntem vreo 20 si nu avem chef de cele de mai sus? Simplu. Punem mana pe telefon, stabilim o data, ne intalnim la marginea unei paduri, facem foc, punem gratar, ne imbatam, ne facem glume, Harley vs Japoneze, Ducati vs Japoneze, Choppere vs Restu lumii. Exact ca la o intrunire organizata minus mancare scumpa, bautura scumpa, rock, satane, violatori de babe,taxa de intrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt motociclist din 1990 am inceput cu un minsk de 125 cc am trecut prin toate comunistele ,am trecut prin vant ,ploaie ,oboseala ulei,mizerie si o groaznica durere de poponeata , cea mai lunga plimbare a fost de doua ori cate 2500 de km cu dormit prin parcari, stiu cu ce se mananca motocicleta,nu fac parte din niciun club ,desi as vrea sa infiintez unul HEMOROEASY RIDERS MC se stie de ce, asta o stiu doar motoristii adevarati nu cei de de fac o tura la arcul de triumf sau cei ce se plimba 30 de km sambata si se viseaza aventuirieri,imi pare rau ca in sud nu se mai fac intruniri , pentru ca erau frumoase ,acum cei mai tari sunt cei de la seawolves ,concerte ,zona super, bere la 2 lei nu la 7 ca la comana ,am fost la ei de la prima editie cand a plouat dar tot a fost mai fain ca la comana,super baieti,am fost la odorhei la zetea ,super tare dar eram dor 10 romani acolo restul unguri ,super baieti si ungurii stiu sa organizeze intruniri ,nu fac diferente ,mananci si un gulas moca si bei si o palinca ,nu mai spun de zone frumoase,la noi in sud e mort totul ,s-au trezit ametitii astia sa ia banii oamenilor ,nu poti lua bani pe o bere cat ai lua la hilton sau la cota 1400 la munte in plin sezon ,,ce sa-i faci astia inainte de a simti motocicleta simt banii,au vazut si multe filme,nu tot ce e pe doua roti insemna ca e motociclist cum nici toti cu parul mare sunt rockeri,nevoia de a te aduna nu trebuie sa implice neaparat sute de lei cheltuiti,daca tot suntem uniti sa facem adunaturi pe la fiecare dintre noi ,ma refer la cei cu conditii,adica o cabana la munte ,o baraca langa o balta etc, o adunatura frumoasa era cea de la breaza,poti cheltui si sute de lei dar arata conditii tata,ca si eu motociclist as face o baie in piscina ca-mi place apa ,la veliko cu 5 leva stateai toata ziua la piscina cu sezlong si umbrela si 1,5 leva berea , deh dar la romani las-o asa ca mere asa , s-au bazat ca sunt incepatori si oamenii nu au mai fost la intruniri deci nu stiu sa faca deosebirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt motociclist din 1990 am inceput cu un minsk de 125 cc am trecut prin toate comunistele ,am trecut prin vant ,ploaie ,oboseala ulei,mizerie si o groaznica durere de poponeata , cea mai lunga plimbare a fost de doua ori cate 2500 de km cu dormit prin parcari, stiu cu ce se mananca motocicleta,nu fac parte din niciun club ,desi as vrea sa infiintez unul HEMOROEASY RIDERS MC se stie de ce, asta o stiu doar motoristii adevarati nu cei de de fac o tura la arcul de triumf sau cei ce se plimba 30 de km sambata si se viseaza aventuirieri,imi pare rau ca in sud nu se mai fac intruniri , pentru ca erau frumoase ,acum cei mai tari sunt cei de la seawolves ,concerte ,zona super, bere la 2 lei nu la 7 ca la comana ,am fost la ei de la prima editie cand a plouat dar tot a fost mai fain ca la comana,super baieti,am fost la odorhei la zetea ,super tare dar eram dor 10 romani acolo restul unguri ,super baieti si ungurii stiu sa organizeze intruniri ,nu fac diferente ,mananci si un gulas moca si bei si o palinca ,nu mai spun de zone frumoase,la noi in sud e mort totul ,s-au trezit ametitii astia sa ia banii oamenilor ,nu poti lua bani pe o bere cat ai lua la hilton sau la cota 1400 la munte in plin sezon ,,ce sa-i faci astia inainte de a simti motocicleta simt banii,au vazut si multe filme,nu tot ce e pe doua roti insemna ca e motociclist cum nici toti cu parul mare sunt rockeri,nevoia de a te aduna nu trebuie sa implice neaparat sute de lei cheltuiti,daca tot suntem uniti sa facem adunaturi pe la fiecare dintre noi ,ma refer la cei cu conditii,adica o cabana la munte ,o baraca langa o balta etc, o adunatura frumoasa era cea de la breaza,poti cheltui si sute de lei dar arata conditii tata,ca si eu motociclist as face o baie in piscina ca-mi place apa ,la veliko cu 5 leva stateai toata ziua la piscina cu sezlong si umbrela si 1,5 leva berea , deh dar la romani las-o asa ca mere asa , s-au bazat ca sunt incepatori si oamenii nu au mai fost la intruniri deci nu stiu sa faca deosebirea

Bun. Deci daca se indreapta vremea (cum zic astia pe la meteo) ramane valabila invitatia ta? Gratarel, tulburel & stuff?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare va adunati la mine la rulota ,am 2000 de metri de pamant curent electric ,berea e 1,5 lei la lidl , mici va cumparati voi cu un 14 lei kg ,muzica e , zona wilde si cu cu 70 de lei cu benzina cu tot beti de stati in cap loc de campare si tot la 30 de km de bucuresti la calugareni,asa ca ar trebui sa ne facem noi intrunirile noastre pe unde avem loc

 

Daca e pe d'astea, ideal ar fi si niste apa curenta. Cred ca cel mai bine s-ar preta ceva cu casute de camping cum sunt alea de pe la Costinesti (mai sunt?), scapi de cort dar dormi si daca ploua sau bate vantul. Parca pe la Buftea mai sunt?

 

ricum, cam tarziu pentru escapade d'astea, acum sunt 8 grade afara si bate vantul intr-o veselie.

 

Sambata, dupa cei 80Km irositi pana la Comana, m-am intors spre Valea Calugareasca unde era Festivalul Vinului:

 

 

 

M-am alimentat cu pastrama la 25 lei KG, carnati de oaie si porc tot pe la 18 lei kg, must si tulburel la 5 lei litrul:

 

 

 

Am mai facut cateva zeci de KM pana la casa bunicilor (o darapanatura cu curent, apa, si sobe pe lemne) si am pus de un gratar:

 

 

 

La 3 noaptea m-am trezit cu o durere teribila de cap si mi-am reamintit de ce se numeste tulburel si de ce nu ma mai ating de el pana nu ajunge la majorat (Craciun).

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta ....da,ofer locuri campare fara bani fiecare cumpara ce consuma ,ofer locuri de dat la boboci nelimitate , mai ofer muzica mocca concert metalica sau ce ce- aduceti, seara daca e cald bagam si un videoproiector asta daca mai vedem ceva , si 700 de mega de femei



si eu dupa ce am fost la comana ,ce crezi ca am facut ,am facut o rata pe varza la ceaun ,un gratar,si m-am insiropat groaznic ,adica am fost atat de ofticat pe aia incat m-am imbatat si am inceput cu votca,bere ,vin ,iar bere si la final tuica ,a doua zi aveam o problema mare asta e sacrificiu,o sa pun si eu o poza cu ruleta si zona de lupta care se intinde pana la cel mai indepartat copac,va garantez ca locul asta cncureaza lejer cu comana daca nu--l depaasestepost-8556-0-72468600-1380619480_thumb.jpg



acum vremea sa ajute ,toata vara numai intruniri mergeau aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ai dat 15 lei la comana si ti-a placut aici s-ar putea sa nu-ti placasi apoi daca vrei poti sa faci intrunirea si la mall.:))



si cu astea fiind spuse nu mai scriu prea multe ca e frig afara ,cum se va face cald, daca aveti propuneri eu sunt receptiv ,vreau sa ma mai bucur de motor cateva zile pana vine iarna rece si rea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wk asta ar merge sa ne adunam la wolf35. e cald afara si ar merge si cu cortul.. oare mai e valabila invitatia? oare sunt doritori de o iesire la iarba verde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...