Sari la conținut

top drumuri virajate bucovina.


MVA
 Share

Postări Recomandate

  • 2 years later...

Trans Rarăul e supra-apreciat de mulți, nu-i comparabil cu Trans Alpina sau TF, deși văd că toți le pun la un loc. Dacă ești în trecere pe aici, e ok, fă-l. Pentru puținele priveliști merită să-l urci din Pojorîta spre Chiril și nu invers. În vîrf poți să faci un mic ocol prin zona Pietrelor Doamnei (lași moto la hotel și mergi pînă la pietre pe jos, de exemplu). Aici e drumul http://distanta.ro/pojorata/chiril .

Ceahlăul nu-i în Bucovina, există acolo un drum „axial” despre care, însă, nu știu nimic acum. Prin zonă ar mai fi interesant Trans Călimani, dar cu băgare de seamă că-i bolovănos (pretabil pentru dual-sport) și probabil înghețat în perioada asta.

Editat de piggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Evita Iacobeni, pasul Prislop e la fel de rau, am fost in primavara cu masina pana la Baia Mare pe acolo in unele locuri am reusit sa merg cu a 3-a in rest 1,2. Si Mestecanisul pe coborare pana in Vatra Dornei e mai prost decat anul trecut. Am vazut ca mergi pe E85 o bucata buna, mai bine te bagi pe la Sighisoara-Tg.Mures-Bistrita, asfalt este bun, traseul frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...