Sari la conținut

CLUJ - Service SF Moto Suprem


SF Moto
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Raspuns oficial pt Zoran : Da, stim sa schimbam roata la un Rocket 3, cu garantie...



Pe un alt topic ne reaminteai ca esti un deosebit de bun platnic. Ia uimeste-ma si spune-mi cat dai pentru reusita?

Daca nu iese cum vrei tu, atunci cumpar eu o roata noua de rochet 3. Dar mai intai trebuie sa aflu cat esti dispus sa platesti pe asa operatiune ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In fisierul atasat este lista de preturi privitoare la vulcanizare.

 

Pentru orice intrebari va stam la dispozitie.

 

Preturi manopere vulcanizare SF Moto.pdf



Cateva poze cu ultimul crash-bar executat in unitatea noastra de service.

 

post-78169-0-65941400-1391168768_thumb.jpgpost-78169-0-57200200-1391168769_thumb.jpgpost-78169-0-05025400-1391168771_thumb.jpgpost-78169-0-14987500-1391168772_thumb.jpgpost-78169-0-11725800-1391168773_thumb.jpgpost-78169-0-15509200-1391168774_thumb.jpgpost-78169-0-19907500-1391168775_thumb.jpgpost-78169-0-18269200-1391168776_thumb.jpgpost-78169-0-20600200-1391168777_thumb.jpgpost-78169-0-79200700-1391168777_thumb.jpg



Pentru ca am avut cateva solicitari in acest sens, alaturat aveti si o lista de preturi la manopere in general .

 

Preturi manopere SF Moto.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru cei care doresc sa-si retapiteze seile de la motociclete, firma noastra executa asemenea lucrari (inclusiv modificari ale formei seilor).


Preturi incepand de la 150 lei / bucata, include material, manopera.


Pentru materialele utilizate se poate alege din paletar de materiale o gama larga.


Pentru detalii va rugam sa ne consultati la service.



Pentru exemplificare cateva poze:


post-78169-0-89634000-1392191115_thumb.jpgpost-78169-0-73734800-1392191116_thumb.jpgpost-78169-0-46489000-1392191117_thumb.jpgpost-78169-0-45659100-1392191118_thumb.jpg


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna ziua. revin la tema cu vesti bune.

 

Zilele trecute am fost la SF moto (scriu cu putina intarziere ca nu am apucat la calculator mai repede) sa vad cum arata serviceul si constat surspins placut urmatoarele:

 

Cand intrii prima impresie ca esti instrun spatiu mare , si degajat, Probabil putin greu de incalzit pe timp de iarna (dar asta deja e treaba lor) 2 rampe de motocicleta Unul ocupat celalat gol. Vine domnul Silviu pastrandusi amabilitatea aproape tacita. dupa care ma invita la o cafea. si imi face o tura de prezentare a serviceului. (pe un ton normal si amabil) Observ pe parcursul vizitei ca scule sant suficiente, inclusiv scule de scop adica pt anumite lucrari dedicate, Ca si la un service mare au si SCULERIE, adica de reparat , alezat, frezat (sau cum se numeste aceasta procedura) ceeace este bine ca nu trebuie fugit repede la reun strungar si lins sa faca repede. Nu stiu daca e cine sa manuiasca strungul dar cert si bine e ca este , exista respectivul utilaj la indemana. Refertor la curatenie si oridine in atelier ( la ce eu sant f exigent pt ca si o operatie se face in conditii sterile) a fost o curatenie aproape satisfacatoare in OPINIA MEA de care am dreptul sa am OPINIE intro tara democrartica. Ca si nota la curatenie ofer un maxim nota9. La dotari ofer nota 9,5 dar poate restul sculelor care exista dar nu le-am vazut pot ridica nota la aproape 10. ( hai na sa zicem BRAVIO LOR) referitor la un ansamblu. se vede ca este un service la inceput nu exista inca acel aspect de service rodat, rulat. Referit la prestatii. Domnul Feri baga baga pe acolo asa din jumate ochi eram mereu pe el si observasem ca ii stau bine cheile in mana. pot sa zic ca se pricepe la montat demontat (ce am apucat sa vad in 10-15min. Apoi cum sta la capitolul stiinta asta nu stiu. Cert e ca stie bine sa incarta piulitele si suruburile inauntru si inafara. Dar asta cred ca cu un exercitiu de max 10 zile de ucenicie am stii ori care care are putina indemanare.

Ce nu am observat (probabil mi-a iesit din spectrul vizual e masina de montat anvelope pe janta.)

Ca si concluzie generala la capitolele:

SCULE: NOTA 9

DOTARI IN GENERAL NOTA 9.5

AMABILITATE FATA DE ALTI CLIENTI NOTA 10

MECANICI NOTA 9

CURATENIE NOTA 9

CAFEA NOTA 4 (aici te las corigent)

SALA DE ASTEPTARE LA TERASA NOTA 10 Singurul loc de nota maxima.

 

Referitor la posibile lucrari la motorul -ele mele fara sa intreb raspunsul era ca doar din clipa in care o sa aibe calificativele necesare chear si daca e vb doar de schimbarea aerului in pneuri.

Concluzie generala e ca SERVICEUL este unul BUN dupa categorizarile severe AMERICANE s-ar numi un SOLID B+, singurele doua lucruri dezgustatoare sant drumul pe calea baciului pana acolo, mai ales daca prinzi trenul la taietura turcului, si cafeauau. Din cauza ca mi-au spus clar si RASPICAT ca nu vor sa lucreze la motoarele mele pretentioase impus de situatie pus in fata faptelor implinite trebuie sa actionez repede si sa deschid un SERVICE PRIVAT doar pt marcile de YAMAHA DRAGSTAR 650-si 1100 si pt ROCKET III. Noroc ca din greseala cunosc un mecanic cu DIPLOMA DE MECANIC si SPECIALIZARE ca norocul exact pe aceste 2 BRANDURI. Deja lucrarile de amenajare al serviceului sant in maxima derulare aproape de finalizarea dotarilor cu scule. Locatia va fi la o aruncatura de bat de Casa Vikingilor din grigorescu. In zilele de Miercuri lucrarile vor fi cadou din partea casei.tradus HAPPY HOUR.

 

O zi buna domnilor.



Am vrut sa corectez cateva litere gresite sa nu sara cocalarii pe mine si constat ca :"You dont hawe permision to edit this topic" apoi intru la alt topic si acolo am voie. Parca miroase iar a ceva abuz de putere. Trebuie sa redescid ancheta privind aceste aspecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Zoran ... m-ai lasat perplex.

1. Multumesc pentru aprecieri.

2. TU PERSONAL NU AI CALCAT NICIODATA IN UNITATEA NOASTRA DE SERVICE. POSTUL TAU DE MAI SUS ESTE DOAR RODUL IMAGINATIATIEI TALE SAU AL RELATARILOR FACUTE DE CATRE ALTII.

3. PENTRU FAPTUL CA DELIREZI SI INVENTEZI O PRETINSA VIZITA A TA IN UNITATEA NOASTRA DE SERVICE NU POT DECAT SA-TI RECOMAND SA CONSULTI UN PSIHIATRU !!!

4. Pentru unitatea de service pe care vrei sa o deschizi, iti dorim succes, dar nu "polua" topicul nostru cu asta !!!

 

Sa ai si tu o zi buna in continuare .

Editat de SF Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii recomand pe baietii de la sf moto pentru toata lumea,sunt baieti si mechanici de nota 10*...altii ce nu au reparat in 5 luni de zile,ei au rezolvat in doar 2 zile.Baieti,parerea mea este ca sunteti jos palaria pt lucrul care l-ati facut la motorul meu ! Tineti-o tot asa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii recomand pe baietii de la sf moto pentru toata lumea,sunt baieti si mechanici de nota 10*...altii ce nu au reparat in 5 luni de zile,ei au rezolvat in doar 2 zile.Baieti,parerea mea este ca sunteti jos palaria pt lucrul care l-ati facut la motorul meu ! Tineti-o tot asa !

:agree: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna seara,

Aud/citesc numai de bine de SF moto, felicitari!

Faceti cumva si crash bar-uri cromate pt un honda shadow (steed)? Daca da, pe la ce scoruri se invarte?

Mersi si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Aud/citesc numai de bine de SF moto, felicitari!

Faceti cumva si crash bar-uri cromate pt un honda shadow (steed)? Daca da, pe la ce scoruri se invarte?

Mersi si numai bine!

Cromate nu, dar putem face din inox care se poate slefui pana la luciu oglinda.

Pentru un pret este necesar sa ajungi cu motorul pe la noi, ne spui ce vrei sa iasa, noi analizam raportat la motocicleta si-ti facem o oferta.

Te asteptam pe la noi.

 

 

 

hai sa le dam un UP serios :) , mie imi place cum lucreaza ....acum am crash-bar pentru ghinioane

Multumim Alex !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, mersi de raspuns.

 

Cred ca asa voi face, voi merge pe inox.. Trec saptamana viitoare intr-o zi, si imi pregatesc pana atunci si o schita sau poza, sa va dati cu parerea ce, cum si cat...

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am luat si eu motorul de la ei. Cel mai bun service, cu mana pe suflet. Lucrarea de nota 10, atentie la detalii, spatiu mare si curat, oameni organizati, factura si deviz(!!), tot tacamul. Unde mai pui ca oamenii-s motociclisti si te fac sa simti ca iti lasi motorul in siguranta si intr-un loc unde o sa se faca tot ce-i posibil pentru cel mai bun rezultat. SI toate astea la un pret decent, fara povesti si targuieli, da' asta poate fi subiectiv deja. Asa ca multam fain inca o data, respect si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Zoran ... m-ai lasat perplex.

1. Multumesc pentru aprecieri.

2. TU PERSONAL NU AI CALCAT NICIODATA IN UNITATEA NOASTRA DE SERVICE. POSTUL TAU DE MAI SUS ESTE DOAR RODUL IMAGINATIATIEI TALE SAU AL RELATARILOR FACUTE DE CATRE ALTII.

3. PENTRU FAPTUL CA DELIREZI SI INVENTEZI O PRETINSA VIZITA A TA IN UNITATEA NOASTRA DE SERVICE NU POT DECAT SA-TI RECOMAND SA CONSULTI UN PSIHIATRU !!!

4. Pentru unitatea de service pe care vrei sa o deschizi, iti dorim succes, dar nu "polua" topicul nostru cu asta !!!

 

Sa ai si tu o zi buna in continuare .

Am urmărit cât de cât polemicile voastre de pe aici dar dacă omul a scris toată chestia aia fără sa pună piciorul în service are câteva țigle lipsa de pe casa. Come on!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Poate citesc gresit lista de preturi pt montat/demontat echilibrat etc. anvelope, dar imi da total 190 Lei manopera completa. Este corect?

Incercam sa fac o combinatie sa vin cu motorul din Viena (pt ITP) si sa schimb cauciucurile la voi (sa nu le toc pe cele noi 600km pe autostrada), dar se pare ca pretul asta e mai mult decat ce as plati in Viena sau Bratislava pt lucrarea completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum e aproape corect. Adica 170 nu 190. Adica pe princiupiul care spune ca daca muncim ceva, vrem si bani pe munca noastra.

La moto e mult mai complicat de dat o roata jos decat la auto. Se desfac si etriere, unele moto necesita scule speciale, se pierde ceva timp ... de aia e mai scump decat la auto.

La roata spate idem plus reglat lantul, demontat foaia de lant etc.

Greutatile pentru echilibrare nu sunt deloc ieftine (te asigur) iar ele sunt incluse in pretul echilibrarii.

Nu am luat aici deloc in calcul investitia in sculele de vulcanizare si echilibrare dedicate pentru motociclete. Nici macar la aceste tarife nu se prea justifica investitiile facute, dar noi dorim sa putem oferi tuturor clientilor servicii diversificate complete realizate la modul profesionist.

 

Cunosc deasemenea tarife de vulcanizare practicate in Austria, Elvetia, Germania si Franta si te asigur ca ele sunt muuult mai mari decat cele practicate in Romania.

 

Desigur, preturile se pot reduce substantial in anumite circumstante: Cumperi anvelopele de la noi si primesti gratuit montajul anvelopei pe janta. Astfel economisesti 50 lei.

Daca deasemenea ajungi la noi cu rotile demontate, atunci nu vei mai plati demontat - remontat rotile pe motocicleta si uite asa economisesti inca 60 lei.

Ramane de platit doar echilibratul, adica 30 lei/roata (inclusiv greutatile), dar si asta poate fi o optiune a ta.

 

Chiar daca platesti echilibratul tot poti economisi 110 lei.

 

Sper sa intelegi aceste aspecte si ... te asteptam pe la noi !!!

 

Silviu Serban

Editat de SF Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...