Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Admin

Mamaaa, ce lovitura!

In fata propriilor suporteri nemtzalaul abandoneaza si castiga Hamilton, care a plecat de pe 14!!

Basca trece si in fata in clasamentul general!

 

Nu am vazut decat finalul, cum a iesit ala afara?

Hamilton a mers asa bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iesirea afara a fost pe greseala lui. Pur si simplu a gresit la un viraj.

Hamilton a mers exemplar. Dar e posibil sa fie penalizat pentru ca a accesat intrarea la boxe apoi s-a razgandit si a reintrat pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAM a mers bineși n-a greșit. Ca și la cursa trecută, l-a ajutat puțin și Providența și a câștigat.

 

VET a mers ca eroul, s-a crezut Schumacher pe ploaie până când și-a dat seama că nu e. Greșală neforțată. Dacă Ferrari nu are iar bube tehince pe sfârșit de campionat, aici va fi fost momentul unde a pierdut titlul 2018.

 

Îmi pare rău de Bottas, ar fi trebuit să fie cursa lui. Din nou.

 

Kimi... șters.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că-i dau și lui 5 secunde și o să termine pe 2 , că n-a zis bine rugăciunile. Oricum, la cum țipau ăia în microfon, e de mirare că n-a intrat în parapet. E sub investigații și probabil că ia Bottas victoria.

 

Oricum, omul zilei tot Vettel rămâne.


» Post actualizat in 22 Jul 2018 16:40

cam asa a fost


» Post actualizat in 22 Jul 2018 18:55

Acatistele lui Hamilton au avut efect ! Ham Ham păstrează victoria, nu a fost penalizat.

 

Să moară dujmanii de ciudă !

post-4023-0-89170300-1532277622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............. Dacă Ferrari nu are iar bube tehince pe sfârșit de campionat, aici va fi fost momentul unde a pierdut titlul 2018......

foarte posibil....., dar inca e lung campionatul, mai are sanse....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAM a mers bineși n-a greșit. Ca și la cursa trecută, l-a ajutat puțin și Providența și a câștigat.

 

VET a mers ca eroul, s-a crezut Schumacher pe ploaie până când și-a dat seama că nu e. Greșală neforțată. Dacă Ferrari nu are iar bube tehince pe sfârșit de campionat, aici va fi fost momentul unde a pierdut titlul 2018.

:agree:

Am vazut prima jumatate a cursei si dupa aia m-a luat plictiseala si am renuntat.Sa mor de ciuda cand am vazut ce a fost pana la final.

Eu cand ziceam ca Vetel e slab ca si pilot...toata lumea ma trata cel putin cu neincredere.Iata ca aproape la fiecare cursa tine sa ne demonstreze ca am avut dreptate.Aici s-a facut de calcat rau de tot.Cum ma sa fii pe 1 si ala pe 14 si el sa castige cursa si tu sa te duci in tzarana?I-a intors manelistul masa in cap,ce sa mai...jenibil !!!

Vettel efectiv nu merita un alt titlu,si 4 sunt muuuult peste capacitatile sale.Hamilton,din nou,jos palaria!

Si din nou ne arata ca e un super pilot si in acelasi timp un meltean penibil : cica nu a vrut ca Rosberg sa le puna intrebarile la final si a solicitat expres pe oricine altcineva.Cat de nesimtit sa fii?!?

 

Voi urmari cursa in reulare,e prea tare faza....Ferrari trebuie sa isi regandeasca linia de piloti daca vrea sa se bata in mod real la titlu.Cu Vettel si Kimi niciodata nu vor avea sanse.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce o avea cu Rosberg ca nu inteleg?Era la nemti acasa,Rosberg e neamt (kind of),nu mi se pare deloc nelalocul sau....sa il racaie inca asa rau ranchiuna pt campionatul 2016?pe care Rosberg l-a castigat muncit si cu foarte multa transpiratie si efort?

Urat,urat...bine a zis Clarkson : 'Tremendous racing driver...awful sportsman"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

................ un meltean penibil : cica nu a vrut ca Rosberg sa le puna intrebarile la final si a solicitat expres pe oricine altcineva.Cat de nesimtit sa fii?!?

pfffff, huoooo!

 

.....sa il racaie inca asa rau ranchiuna pt campionatul 2016?

sigur!

 

 

...''awful sportsman'' ...... fixed!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rosberg l-a batut, oftica lui a ramas si o sa ramana in continuare, erau vremurile cand nu era el "primadona" la Mercedes ci avea un coechipier egal ceea ce nu se poare spune acum cu Bottas "keep your position please...sorry" la fel Kimi care insa le mai zice. Asta era cursa castigata de Bottas, si nu e singura. Frumoase vremurile cand era egalitate, Ham Rosberg si Vettel Ricci la Ferrari era ideal pentru spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe naiba frumoase...era egalitate intre Rosberg si Ham,ok,dar AMG era la ani lumina de restul.

Frumoase vremurile cand chiar se bateau mai mult de 2 piloti de la echipe diferite pt titlu...hat-demult la inceputul anilor 90.Acum lupta se da in principal intre ingineri si asta se vede cu ochiul liber.Bine,iata totusi ca mai ales acum la ultima cursa si Ham si Vettel ne.au aratat ca pilotul are insemnatate.Pozitiva sau negativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ham nu-l penalizeaza, pe altii i-au ars pt taiat linia alba...

 

Discriminare pozitiva! Isi pusese cocalarul acum 2-3 ani o poza cu un 500SEL alb cu jante cromate si el cu niste bling-uri. N-a invatat nimic din cultura europeana si mai ales din cea a sportului cu motor.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un smecher natural.Chiar ca de inima rea cand a vazut trompeta aia de pilot la arat...

Cica comlicatii suferite in urma unei operatii la umar :moron:

Nu am mai auzit in viata mea sa mori de la o operatie la umar....si hai ca la noi se mai intampla pe la Facaieni sau undeva,dar dl. s-a operat la Zurich deci wtf?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Parazitii spun in piesa " Valoarea unei vieti" ca se poate muri din orice!

Era un banc: cica vine Bula la scoala plans tot..il intreaba invatatoarea
ce ai patit Bula?

asta..a murit tata!
cum asa?
l-a calcat o masina pe degetul aratator de la mana dreapta!
Invatatoarea mirata ii spune,
pai cum asa, ca de la asta nu se moare!
Si Bula..pai se scobea in nas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marchionne a murit cel mai probabil din cauza unor complicații apărute în timpul/ulterior operației la umăr (se vorbește despre un atac cerebral). Contează mai puțin. S-a dus cel care a transformat un FIAT disfuncțional într-unul dintre cei mai mari producători auto la nivel mondial. RIP.

 

Rezultatul cursei din Germania nu este reprezentativ pentru ce s-a întâmplat de fapt pe circuit. Liuis a câștigat pentru că nu a greșit și pentru că nu a avut ghinionul celorlalți cu care se bate pentru victoria în fiecare cursă. N-a făcut însă nimic spectaculos sau interesant ca să ajungă de pe 14 pe 1. Să nu-i mai suflăm în anus.

 

Mercedes, Ferrari și RedBull sunt atât de rapizi față de competiție încât doar între ei se joacă orice victorie. 6 piloți, atât. Luisică nu a depășit pe niciunul dintre restul de 5 pe circuit. Ricci a abandonat, Max a făcut 4 opriri la standuri, Seb s-a lovit singur în testicule, Kimi a mizat pe o strategie greșită iar pe Bottas l-au ținut aproape 1 min la standuri, după care i-au ordonat să-l protejeze pe șefu'. Ceilalți piloți nu contează în ecuație, iar când vine unul dintre cei 6 din spate, preferă să-i lase să treacă cât mai repede decât să piardă timp încercând să se apere în van de inevitabil. N-o spun eu, o spune Brundle.

 

Vettel s-a faultat singur, cursa "de acasă" a fost un element de presiune suplimentară. La fel cum a fost și pentru Hamilton la Silverstone. Cel mai probabil de-asta a plecat execrabil. Problema pentru Vettel este că greșala lui a fost mult mai costisitoare. Nu e atât de mult de citit în treaba asta.

 

În legătură cu penalizarea, mi se pare normal ca un astfel de eveniment să nu intervină în lupta pentru titlu. Mai ales că ar fi fost vina echipei, nu a pilotului.

 

Problema este însă una de consecvență și continuitate. Adică standarde diferite. Pe Vettel l-au ars cu 5 locuri penalizare pe grilă pentru că l-a jenat pe Sainz în calificările din Franța. Iar pe Kimi... am să las asta aici:

 

 

 

 

post-47680-0-29089300-1532601319_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu reglementări, ci o decizie de sancționare a lui Kimi pentru o acțiune cvasi-identică: Car 7 crossed the white line at the Pit Entry with all four wheels and did not enter the Pit Lane.

 

Având în vedere că regulamentul în ceea ce privește sancționarea faptei nu s-a schimbat din 2016 încoace, mi se pare relvant, da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai manelaru' n-a calcat linia lu' peste, a luat-o direct prin iarba! Dupa ce ca spectacolul e 0, o mai dau de gard si cantarind cu masuri diferite. Plm, nu mai merita sa te uiti la circoteca asta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...