Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-ai inteles, eu am zis de wax in antrenamentele de azi cand merea cu doi la ora si a inchis ca boul.

» Post actualizat in 30 Sep 2017 19:37

Da, stiu, la cate prostii face prodigiosul e greu sa mai stii despre care e vorba :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gigatalentat, nu mega. Doar ca pe zi ce trece ii cresc sansele de a muri speranță, vorba zicalei :P Daca ar trebui sa-l caracterizez intr-un cuvant acela ar fi idiot, nu talentat. Parca vad ca nici maine face economie de carburant si nu face multe tururi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu.nu,maine va face o cursa buna.

Dupa cursa trecuta si dupa cele coispe abandonuri de anul asta,nu cred ca va mai face prostii.

 

Sperantele lui Vettel la titlu....bye bye.


» Post actualizat in 01 Oct 2017 07:06

Ultimul....vai cat o sa tipe Vettel cursa asta :crack:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a tipat Vettel. Sau nu l-am suzit eu pt ca am dormit ca un porc la cursa. Mai nasol e ca m-am trezit si e adevarat, a castigat wax...

:crack:

Nu a fost rea cursa....Am zis eu ca Max va face o cursa buna.Pacat de Kimi pentru ca era un candidat serios la victorie.

Hamilton si-a dat seama ca nu are ritm si a decis sa nu se bage in dueluri cu Max,sau cel putin asa a declarat la premiere.Si il cred ca putea sa-l blocheze atunci pe Max,dar nu cred ca putea sa il tina in spate.Hamilton si-a vazut de treaba lui si bine a facut,a mai pus niste puncte intre el si neamt.

Ricci a stat ceva timp in spatele lui Bottas,dar pana la urma era pe drumul cel bun,dar i-au gresit strategia la pit.A intrat cu 4.6-5s in spatele lui Ham si a iesit la 10.Si pas de il mai ajungi.L-a muit putin si pe Vettel,deci overall cred ca a fost o cursa buna pt el.

Vettel a venit bine nu ma asteptam,deci foarte tare Ferrari'ul,de departe cea mai rapida masina de pe circuit,sa nu mai zica colegii de aici ca nu are masina.Bine,se strica din 3 in 3 m,dar cand mere,pai mere.Numa ca la sf cred ca s-a incalzit motorul sau ceva,ca i-a taiat atunci macaroana Ricci si dupa aia imediat mesaj de la pitwall "hold back,hold back now".Si Vettel pe stilul "lasati-ma sa i-o dau",dar nu,nu l-au mai lasat.Probabil motorul era in rosu de la fortare plus stat in spatele lui Ricci.btw,cica a terminat la vreo 15s in spatele lui Ricci,deci a lsat-o moale rau,cica ar fi avut probleme si cu gazul.Ar fi fost greu cu Ricci dar eram convins ca il va depasi,foarte rapid Ferrari'ul bai nene.Ham va avea de lucru in urmatoarele curse.Vad acum un interviu cu Wolf,si asta e cam ingrijorat,ca zice si el ca ritmul rosiilor e deja mult peste al lor.Dar ca in principal Suzuka le va fi mai propice.

Si la sfarsit prostia aia covarsitoare cu Stroll,omfg :moron:

Cum sa dai ma asa unul in altul ca talanii si dupa ce s-a terminat cursa....A zis bine Herbert,nu il invinuieste pe Vettel,dar ar fi trebuit sa stea mai pe ext.Adica draq,a cam strans pe curba,nici unul nu erau atenti,mergeau usor,dar totusi ala e incepator,nush a cui a fost vina dar Vettel trebuia sa fie mai atent.Nu de alta dar el a avut cel mai mult de pierdut.Si dupa cum bine au spus comentatorii : roata ai smulsa inseamna automat planetara smulsa din cutie,cu stricaciunile de rigoare = schimbat cutie de viteze = 5 locuri penalizare la Suzuka.Adica inca un avantaj pt Ham.Uite asa mai castiga asta un campionat numa pe stat linistit si exploatat greselile adversarului.Care nu prea au fost putine.

Bine Perez,bine Stoffel,bine Ocon,desi l-a cam muit Massa care l-a impins nesimtit afara de pe track de 2 ori.Sainz a gresit-o zic eu.

In regula cursa per total,asteptam Suzuka intr-o saptamana,ca si asa nu avem motogp si e plictiseala :ok:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genial.

 

0aB4sJM.png

 

S-a supărat ăl de sus pe Vettel și Ferrari. Fac ce fac și dau invariabil de dracu'.

 

Și niște poze cu PU-ul gol-goluț, de la problema lui Kimi de pe grilă. Dulciuri pentru Abiteboul și Wolff.

 

DLHrGJwU8AAiYO6.jpg

DLHrFe8VAAA4eXY.jpg

 

 

ce a patit Sofouglu? (offtopic)

 

Crash în superpole. Fractură la șold. Operație în Turcia.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și niște poze cu PU-ul gol-goluț, de la problema lui Kimi de pe grilă. Dulciuri pentru Abiteboul și Wolff.

Superb motorul.Mai pun si eu ca sunt pe toate gardurile acuma :bounce:

f1-malaysian-gp-2017-kimi-raikkonen-ferr

 

f1-malaysian-gp-2017-the-ferrari-team-wo

 

Foarte interesant.Radiatorul ala de sta "in aer" deasupra evac e rad.de ulei nu?Daca nu era ala acolo,ar fi fost atat de curat pe sus pe acolo,efectiv ar fi fost gol,cred ca ar fi redus "cocoasa" masinii cu cateva zeci de cm.Dar bine,pe partea celalalta,cred ca efectiv nu au mai avut unde sa il inghesuie cu celelalte,ca vad ca pe sidepods e inghesuiala maxima,nici o farama de spatiu.Interesant totusi cum ar fi aratat masina fara ala.

Pe partea stg e mascata cu o "folie" de cf dar pe partea dreapta se vad clar toate marunatiele de la motor.Sunt convins ca celelalte echipe au avut ceva de rumegat pe pozele alea.Ai uitat sa-i pui si pe cei de la Honda - bine,ei se uita degeaba,e ca si cum m-as uita eu :crack:

Marchionne face spume.

» Post actualizat in 02 Oct 2017 20:02

Si niste racing humour - soferi de Uber :

 

22104470_1611809755543970_43607681116133

» Post actualizat in 05 Oct 2017 20:31

Din ce se vede aici,se pare ca a fost (a cata oara?) vina miorlaitului de Vettel - imagini de pe masina lui Stroll

» Post actualizat in 06 Oct 2017 06:53

Vettel iar da vina pe oricine altcineva in afara de el pentru esecurile sale,de data asta e cuplul Bottas-AMG - link

Mi se pare mie sau pe zi ce trece si vede sperantele la titlu din ce in ce mai mici asta devine din ce in ce mai plangacios si sclifosit?

 

Si in alta ordine de idei mai actuala - vremea la Suzuka si un nou concurent (e pe full wets,se vede ,da?) :

 

22308527_1509802282446062_28157917293693

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sugestiv ^_^

 

pi3yf64s05qz.png

 

Maurizio se roagă...

 

j21zgrmvj5qz.jpg

 

Bre, ăl' de sus îți dă, da' când îți dai singur la gioale, râde și el.

 

 

Din ce se vede aici,se pare ca a fost (a cata oara?) vina miorlaitului de Vettel - imagini de pe masina lui Stroll

 

Este un articol slab și subiectiv provenit dintr-un tabloid britanic :)

 

Nu că Vettel ar fi fost sfânt acolo, dar argumentele sunt penibile: But this new video, filmed from Stroll’s car, shows his steering wheel did not move towards Vettel

 

Meh.

 

Vettel iar da vina pe oricine altcineva in afara de el pentru esecurile sale,de data asta e cuplul Bottas-AMG - link

 

Păi... chiar are dreptate. Și nu o spun doar eu.

 

"Mercedes used Bottas to keep Hamilton out of reach; they pitted Hamilton on Lap 26 and got him out safely ahead. Now if they (Mercedes) were racing normally for position against Vettel they would have pitted the Finn and used the new soft tyre pace to hold position once Vettel stopped."

 

Mercedes îl folosește pe Bottas drept pion de la începutul campionatului. Când balerina nu performează îl lasă slobod în față. În rest e pe post de băț în roatele celor de la Ferrari (nu că ar fi nevoie, ăia se falutează singuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fatalai...

 

In MotoGP pilotii isi rup claviculele si ajung jumatate in oase de plastic(Ben Spies) pentru ca au jumatate din timpul astora, si astia fac plutitoare pe linia boxelor. :rusinica:

 

...dau pe AdultChannel. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce lap bai a dat ala bai nene ba...

 

 

Viteza pe viraje e INCREDIBILA ! :eek:

Da si baiatul asta parca era smecher pe Suzuka :

 

 

Mi se pare cel mai bun pe frane Senna.Nu am vazut asa franari in viata mea la nimeni,zici ca se rupe masina,parca loveste zidul sau are un accident cand franeaza,nush cum putea frana asa fara sa blocheze rotile.

 

Circuit greu,periculos,cu curbe foarte complicate,stramt si cu barierele aproape.Foarte tehnic.Inteleg de ce le place la piloti.Si inteleg de ce Vettel mere prost aici :crack:

Mai de manelist ce sa zic,mere dom'le nu ai ce spune! Daca e sa castige,sa castige ca il ia pe merit.

Foarte interesant ce va fi maine in cursa.Vremea cum va fi oare?ca la Suzuka mai ploua in perioada asta a anului...

 

Păi... chiar are dreptate. Și nu o spun doar eu.

 

"Mercedes used Bottas to keep Hamilton out of reach; they pitted Hamilton on Lap 26 and got him out safely ahead. Now if they (Mercedes) were racing normally for position against Vettel they would have pitted the Finn and used the new soft tyre pace to hold position once Vettel stopped."

 

Mercedes îl folosește pe Bottas drept pion de la începutul campionatului. Când balerina nu performează îl lasă slobod în față. În rest e pe post de băț în roatele celor de la Ferrari (nu că ar fi nevoie, ăia se falutează singuri).

Pfiii,ce chestie...deci o echipa de top cu sanse foarte mari la titlu isi foloseste pilotul nr.2 pentru a-l incomodat pe pilotul de la echipa adversa.Pfoai,nu am mai vazut asa ceva - mai ales la Ferrari nu s-a mai intamplat :moron:

E o maximizare a sanselor la titlu asta,la fel ca orice alta strategie etc.E la fel de natural ca a mere cu mai putina benzina daca poti.Ce mare surpriza,ce lucru neobisnuit...

Vettel era normal sa se astepte la asa ceva.Si daca era bun,nu trebuia sa se bata cu Bottas ci trebuia sa fie in fata cu Ham.

Scurt.

Se vaicareste ca de obicei fara vreun motiv plauzibil.Maine-poimaine il aud zicand prin radio ca nu e fair ca AMG are mai multa putere.plm.Cum i-a zis inginerul lui Kvyat sau care era "ok,ok,shut up and drive the car".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu asemenea probleme si ghinioane la Ferrari, e clar ca manele e cel mai bun pilot. Mi-ar placea sa-l vad cu vettel in acelasi material de concurs ca tot vad postari cum ca neamtul e slab. Chiar si cu rici sau verst ar fi interesant sa il vedem pe ham...

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#No1#Vettel#1, Duuoooamne de ce nu mi-ai dat noroc ?!?! Nu se mai poate trai pe lumea asta !

 

 

Cu asemenea probleme si ghinioane la Ferrari, e clar ca manele e cel mai bun pilot. Mi-ar placea sa-l vad cu vettel in acelasi material de concurs ca tot vad postari cum ca neamtul e slab. Chiar si cu rici sau verst ar fi interesant sa il vedem pe ham...

 

uite ceva cat de cat pe acolo :

 

 

----------

 

In alta ordine de idei, se pregateste un sacrificiu la Ferrari ? Arrivabene isi face seppuku si Marchionne il asista ...

Editat de bimbominkia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#No1#Vettel#1, Duuoooamne de ce nu mi-ai dat noroc ?!?! Nu se mai poate trai pe lumea asta !

 

 

 

uite ceva cat de cat pe acolo :

 

 

Deci comparabili as zice...

PS: nu il simpatizez pe vettel. Doar ca nu mi se pare ca manele e la ani lumina fata de ceilalti piloti. Mercedes fata de restul da.

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca e slab Vettel. Problema e ca e bun manelistul, chit ca multora nu le plac manelele. La fel si cu Verstappen. Era un coleg pe aici cu MaxWax, pilot mort speranta, etc etc. Inteleg ca nu-i e simpatic olandezul, inteleg ca face greseli, dar l-a cam dominat pe Ricci la capitolul viteza ( vezi scorul din calificari ) si are 7 abandonuri, nu toate din vina lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca nu mi se pare ca manele e la ani lumina fata de ceilalti piloti. Mercedes fata de restul da.

 

Depinde care sunt ceilalti piloti ... Alonso, Vettel si Verstappen, hai poate si Ricci. Dar ce facem cu restul ?

» Post actualizat in 08 Oct 2017 06:23

De ce dracu nu baga safety carul ?

» Post actualizat in 08 Oct 2017 06:25

Ti s-a mai parut Mercedes la ani lumina de Ferrari pe Sepang ? ( exceptand defectiunile )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...