Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu se astepta nimeni la asa o cursa!

 

Vettel a inceput sa prinda din ce in ce mai mult curaj Azi-maine il trozneste pe manelist :crack:

:eek:

 

Ce plm e podiumul asta maaaa?Acum am ajuns aks,nu am vazut nimic,ce s-a intamplat in cursa?Unde sunt the usual suspects?Ce au facut aia,despre ce restart vorbesc?

Uuu,asta e o cursa care trebuie descarcata,nu ma asteptam sa trebuiasca sa descarc o cursa din actualul sezon de F1...

Link,rezumat,ceva?

In sfarsit o cursa interesanta,si eu nu o vad...bine si asa,ca o descarc,bine ca s-a intamplat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia a fost singura faza interesanta. In rest circ ordinar, telenovela.

Ps. Eu zic ca Ocon si Perez se casatoresc la sfarsitul serialului. Verst castiga premiul pt cele mai multe injuraturi

Alonso: we could have won the race... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia a fost singura faza interesanta. In rest circ ordinar, telenovela.

 

 

Eu zic ca vorbesti prostii, a fost o cursa interesanta. Daca nu-ti place, de ce te mai uiti ? Moarte conservarilor !

 

------------

 

on topic :

 

Vettel pe radio, cu vocea tremuranda : "when did i do dangerous driving ?" :D

Editat de bimbominkia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vettel a inceput sa prinda din ce in ce mai mult curaj. Azi-maine il trozneste pe manelist

 

Aș plăti s-o văd pe asta :D

 

Și-a luat-o meritat Vettel și a pierdut victoria pentru faza aia, dar a făcut toți banii. A fost supertare manevra, roadrage, astea: ce faci bos, frânezi pe ieșire din viraj, ăh? BAAAM, 'tus fața aia :crack:

 

În mod normal, maneaua ar fi trebuit să cânte și ieri, dar îmi pare bine că nu s-a întâmplat așa. Iar a încercat să facă giumbușlucuri - cum a făcut-o și în Bahrain cu Ricciardo. Și a mai băgat o fisă și pe sfârșit de cursă, când a cerut echipei "să-i spună lu Valtteri să-ncetinească, ca să-l prindă el pe Seb". Păi cum era șerifule treaba cu Ferrari, că favorizează un pilot, astea, ăh? Penibil ^_^

 

cpsqknbvqs5z.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că nu a frânat, dar în mod cert a încercat să compacteze (exagerat sau nu) plutonul. El era în față, el dicta ritmul, blabla. Meh. A fost stupid din partea lui, la fel ca și faza din Bahrain. Acolo a fost mai simplu de cuantificat și de demonstrat faptul că a mers nejustificat de lent pentru că toată lumea merge cu viteza maximă legală pe linia standurilor.

 

Oricum, asta nu schimbă genialitatea agresiunii vădite a lui Vettel :D Deocamdată e cam 2-0 pentru VET în fața lui HAM la pumni. Îmi pare doar rău că nu merge până la capătul nebuniei și dă de fiecare dată înapoi, la fel cum a făcut anul trecut la faza cu Charlie. Dacă tot sari să muști, sari la jugulară, dă-i la ficați. Cum a făcut Schumacher la Adelaide în '94. Sau la Jerez în '97. Sau la Monaco în '06. Cum zicea Lowe acum vreo săptămână: Hamilton e la același nivel cu Senna ca talent, dar nu și ca ferocitate. Vettel în schimb se transformă în personajul negativ.

 

Nu ma asteptam la un final asa de frumos din partea lui Bottas.

 

Bottas face ce trebuie pentru prelungirea contractului la Mercedes: a agățat câte un Ferrari la start de 3 ori în ultimele 4 curse. Good boy Valtteri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bottas face ce trebuie pentru prelungirea contractului la Mercedes: a agățat câte un Ferrari la start de 3 ori în ultimele 4 curse. Good boy Valtteri.

 

 

Cred ca ne-am uitat la curse diferite pentru ca nu il vad pe Bottas agatand nici un Ferrari decat in cursa de la Azeri.

 

Sau acum incepem sa aruncam cu noroi in toata lumea pentru ca cei de la Ferrari incep sa ramana usor in urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ne-am uitat la curse diferite

 

Probabil. De aceea te invit să te (re)vezi cursele din Spania și Canada dacă este nevoie. Starturile mai ales ^_^

 

Bineînțeles, nu spun că Bottas o face intenționat, dar este foarte agresiv cu concurența - mai ales la start, și în același timp foarte, foarte grijuliu cu șeful lui de echipă. În plus este acolo în cazul în care balerina o face lată și nu se poate bate pentru podium/victorie. Iar asta sigur îl va ajuta să capete un nou contract pentru la anul. Lacheul perfect, mai ceva ca Massa sau Barrichello. Nu greșesc, nu-i așa? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Probabil. De aceea te invit să te (re)vezi cursele din Spania și Canada dacă este nevoie. Starturile mai ales ^_^

 

Bineînțeles, nu spun că Bottas o face intenționat, dar este foarte agresiv cu concurența - mai ales la start, și în același timp foarte, foarte grijuliu cu șeful lui de echipă. În plus este acolo în cazul în care balerina o face lată și nu se poate bate pentru podium/victorie. Iar asta sigur îl va ajuta să capete un nou contract pentru la anul. Lacheul perfect, mai ceva ca Massa sau Barrichello. Nu greșesc, nu-i așa? :kiss:

 

 

Te rog sa imi spui si mie la cel din Canada ce acrosaj sau urma de atingere a fost între Bottas si oricare concurent?

La cel din Spania, Bottas avea interiorul curbei cand Raikkonen a intrain Bottas.

Dar asa este Bottas trebuia sa iasa in afara pistei ca sa nu atingă pe careva, ca F1 e competiție de femei!

https://youtu.be/70CdY903Vkw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci referință la un clip intitulat: "Raikkonen vs Verstappen, because of Bottas - F1 Spanish GP 2017". Păi ce să zic meștere? :) Kimi și Max au dat dealtfel amândoi vina pe Bottas pentru incident. Dar ce știu ei, nu-i așa?

 

Un pilot trebuie sa fie agresiv, mai ales cu concurenta! Si nu prea l-am vz kamikaze, cum fac niste talentaţi tari în taţi :P

 

N-am zis că este kamikaze. Am zis că este lacheu. Și un lacheu poate fi agresiv. Cu concurența.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In clip se vede foarte clar cum Bottas menține trasa si Kimi ii agăța roata fata.

Dar ma rog, probabil ca fiecare vede ce vrea.

 

Observ o mare aversiune fața de Mercedes din partea mai multor persoane, dar garantez ca daca in toate "incidentele" in care au fost implicati cei de la Mercedes, ar fi fost alte masini si alte persoane nu s-ar fi făcut atât tam-tam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, sunt un Mercedes-hater anul ăsta pentru ceea ce fac cu Bottas. Credeam (speram) că vor aduce un înlocuitor pentru Rosberg, dar au adus un picolo pentru balerină. I-au pus sula-n coaste direct, contract pe un singur sezon. Păi i-ar fi trecut vreodată prin cap lui Hamilton să ceară echipei să-i transmită lui Rosberg să blocheze un adversar ca să poată el să-l prindă?! Sau s-ar fi dat Nico într-o parte ca să-și lase coechipierul să treacă în a 3-a cursă a sezonului? Niciodată în viața lui. Lui Bottas i s-a transmis foarte clar ce trebuie să facă pentru un nou contract: când Lewis e în față, faci tot posibilul (iei riscuri la start) pentru a rămâne în contact cu el și a-l ajuta dacă este nevoie; când Lewis este în spate, îl lași să treacă; doar dacă ai cel puțin un concurent între tine și Lewis îți poți vedea de cursă. Iar el este slugă ascultătoare.

 

Aversiunea generală față de ei vine probabil de la plictiseala pe care au generat-o de 3 sezoane încoace, cauzată de un avantaj tehnic cvasi-imposibil de surmontat datorită unui regulament ermetic și rigid.

 

Oldie: Schumacher rămâne fără folii de vizieră.


» Post actualizat in 27 Jun 2017 10:06

ekpnw5tpq06z.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa vad cursa,poate pe weekend o vad si eu,dar am vazut faza cu Bottas vs Kimi...efectiv nu era loc pentru amandoi pe acolo.

Nu mi se pare Bottas a fi de vina,el a tinut interiorul,Kimi l-a inghesuit masiv :

 

https://www.youtube.com/watch?v=rWD0CWFSeQU

 

In mod clar se vede treaba asta pentru ca ciocnirea dintre cei 2 se intampla foarte aproape de mijlocul pistei si nu pe exterior cum ar fi fost daca Bottas ar fi iesit larg.Kimi nu avea ce cauta acolo.

Se si vede ca Bottas a iesit jumatate de pe drum,efectiv masina fiind cu burta pe vibrator.Kimi nu trebuia sa il inghesuie asa pe iesire...sau se astepta Kimi ca Bottas sa franeze?Haida-de.Nu e Bottas genul ala de pilot.

Oricum si-a luat-o.Si pe greseala lui as spune eu.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...