Sari la conținut

Politia Romana - camera ascunsa


nervOptik
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca s-a mai vorbit despre campania aceasta a Politiei Rutiere. Felicitari pentru ea!

Sper sa dureze ... nu doar 2-3 saptamani ca majoritatea campaniilor lor.

 

http://www.4tuning.ro/filme-masini/view/_yHxgvPk7ap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

Cu majoritatea cazurilor sunt de acord, dar mi-ar placea sa-i 'execute' mai degraba pe mu1stii care nu acorda prioritate, care se baga de-an pu.lea, etc....

Ca a oprit 1 sau 2 care vorbeau la telefon nu mi se pare cine stie ce. Adica prefer sa-i arda bine pe aia care merita cu-adevarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu majoritatea cazurilor sunt de acord, dar mi-ar placea sa-i 'execute' mai degraba pe mu1stii care nu acorda prioritate, care se baga de-an pu.lea, etc....

 

Ca a oprit 1 sau 2 care vorbeau la telefon nu mi se pare cine stie ce. Adica prefer sa-i arda bine pe aia care merita cu-adevarat...

Tu doar atat ai vazut? inseamna ca n-ai observat partea cu intoarceri pe dubla continua, depasiri de coloana pe linia de tramvai, etc ... vezi si filmul 2.

Mi se pare cea mai ok modalitate de a amenda sau lasa fara permis pe conducatorul auto care nu respecta legea. Te-a filmat ... esti bun de plata. Pana acum numai jmekerie si ras in fata organului si amenzi neplatite ... sa vedem acum.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Tu doar atat ai vazut? inseamna ca n-ai observat partea cu intoarceri pe dubla continua, depasiri de coloana pe linia de tramvai, etc ... vezi si filmul 2.

 

 

Ba nu. Chiar m-am uitat la tot.

 

Ziceam doar c-as prefera sa-i vaneze pe aia care o comit mai grav. Adica prefer sa-l arda pe unu care face o marlanie mai groasa decat pe un parlit ca vb si el la mobil..

 

Unii scapa cu niste chestii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merge sa dai spaga ? era o gluma ... nu va luati de mine.... sunt curios daca a filmat pe vreun pui de depuntat/senator ce s-a intamplat ? mai lucreaza acolo politistul sau nu :)))

Editat de cosmin tudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, on 20 Aug 2013 - 15:33, said:

 

Ba nu. Chiar m-am uitat la tot.

 

Ziceam doar c-as prefera sa-i vaneze pe aia care o comit mai grav. Adica prefer sa-l arda pe unu care face o marlanie mai groasa decat pe un parlit ca vb si el la mobil..

 

Unii scapa cu niste chestii..

Sunt sigur ca atunci cand ii prinde pe "video" o sa-i ia si pe aia ... acuma na ... si tu :) probabil de-abia a inceput "programul video" Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merge sa dai spaga ? :)

gandire de roman adevarat :lol:

 

 

eu nu pricep de ce sunt doar campanii si nu strategii de lunga durata frate.

pai daca o tin astia asa un an, juma de buc ramane fara permis, sa vedeti atunci trafic lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai e o problema cu platitul amenzilor... trebuie sa faca ceva sa fie siguri ca lumea le plateste.. observ multe masini cu numere straine (probabil veniti in concediu). Credeti ca aia platesc amenda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu pricep de ce sunt doar campanii si nu strategii de lunga durata frate.

pai daca o tin astia asa un an, juma de buc ramane fara permis, sa vedeti atunci trafic lejer.

...si motociclisti fara numere, numere ridicate... p-astia as vrea sa-i arda rau! ..in weekend pe la mausoleul mateias (campulung) era o ceata de 7-8 de pustani, doar la 2-3 le puteai vedea numarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

...si motociclisti fara numere, numere ridicate... p-astia as vrea sa-i arda rau! ..in weekend pe la mausoleul mateias (campulung) era o ceata de 7-8 de pustani, doar la 2-3 le puteai vedea numarul.

 

Eu nu inteleg boala asta la unii de a avea grija altora?

 

Cu ce te deranjeaza pe tine ca nu le puteai vedea numarul?

 

Mai degraba m-ar interesa sa-si vada de treaba si sa nu ma incurce. Nu ma ajuta cu nimic personal daca-i vad numarul,si ala e bou la ghidon sau face o faza sa ma incurce/accidenteze.

 

E drept, ca e o chestie la moda asta cu numarul sub sa sau prin alte locuri palmate, dar sa fie asta ultima grija....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca politistii se vor tine de treaba...

uite-asa fluidizam traficul in Bucuresti!

Daca s-ar tine serios politia rutiera, mai mult de 90% din participantii la trafic ar ramane pietonti!

 

La mai multe astfel de actiuni si cat mai dese posibil!

E durere cum se circula in bucurshit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este a doua actiune pe care o mediatizeaza in decurs de 2 sapt. Tind sa cred ca o sa fie din ce in ce mai des treaba asta. Foarte bine fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu inteleg boala asta la unii de a avea grija altora?

 

Cu ce te deranjeaza pe tine ca nu le puteai vedea numarul?

 

Mai degraba m-ar interesa sa-si vada de treaba si sa nu ma incurce. Nu ma ajuta cu nimic personal daca-i vad numarul,si ala e bou la ghidon sau face o faza sa ma incurce/accidenteze.

 

E drept, ca e o chestie la moda asta cu numarul sub sa sau prin alte locuri palmate, dar sa fie asta ultima grija....

numarul il ascunzi pentru ca intentionezi sa fii neam prost in trafic.

intelegi?

 

este a doua actiune pe care o mediatizeaza in decurs de 2 sapt. Tind sa cred ca o sa fie din ce in ce mai des treaba asta. Foarte bine fac!

Doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu inteleg boala asta la unii de a avea grija altora?

 

Cu ce te deranjeaza pe tine ca nu le puteai vedea numarul?

 

Mai degraba m-ar interesa sa-si vada de treaba si sa nu ma incurce. Nu ma ajuta cu nimic personal daca-i vad numarul,si ala e bou la ghidon sau face o faza sa ma incurce/accidenteze.

 

E drept, ca e o chestie la moda asta cu numarul sub sa sau prin alte locuri palmate, dar sa fie asta ultima grija....

 

In general, cei care umbla cu numarul ascuns au tendinte mai mari de a comite ilegalitati. Nu bag totusi mana in foc ca toti merg constant cu peste 100 km/h in localitate si ca trec frecvent pe rosu dar stiind ca numarul este ascuns iti da un pic de senzatie de ''invulnerabilitate'' in fata politiei. Eu fix d-asta il tin cat mai curat si cat mai la vedere, pentru ca n-am chef sa fiu tras pe dreapta si n-am bani de amenzi, asa ca merg mult mai regulamentar (si poate scap cu viata cand imi intoarce taxi/Q7/pitzi in peugeot in fata pe dubla continua). Recunosc ca i-as da mult mai tare prin localitate daca as sti ca este ridicat, poate chiar as fi tentat sa fug de politie in anumite circumstante.

Cine stie cati de pe rubrica de accidente ar fi acum in viata daca s-ar fi gandit: ''Buei, hai sa nu-i dau asa tare ca poate sta un politist la panda si n-am numarul ascuns!'' ...

 

On-topic: .. dupa cum ziceau si baietii de pe 4tuning, foarte buna campania, dar un pic dubios ca nu vezi deloc masini scumpe oprite ... eu personal nu am zi in trafic sa nu-mi taie un X6 calea nici macar schitand o intentie de a-mi acorda prioritate ... probabil ca vor sa evite orice situatii nasole cu cine stie ce fiu de om politic/ interlop ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

numarul il ascunzi pentru ca intentionezi sa fii neam prost in trafic.

intelegi?

 

Majoritatea covarsitoare sunt neam prost cu tot cu numar la vedere. De ce sa tragi niste concluzii doar cum iti convin tie?

 

la fel le poti trage si despre aia cu tobe sport, sau semnale pe led, sau motoare de peste 600cc sau etc. Putem cataloga si clasifica dupa cum vrea muschiu nostru subiectiv...

 

In general, cei care umbla cu numarul ascuns au tendinte mai mari de a comite ilegalitati. Nu bag totusi mana in foc ca toti merg constant cu peste 100 km/h in localitate si ca trec frecvent pe rosu dar stiind ca numarul este ascuns iti da un pic de senzatie de ''invulnerabilitate'' in fata politiei. Eu fix d-asta il tin cat mai curat si cat mai la vedere, pentru ca n-am chef sa fiu tras pe dreapta si n-am bani de amenzi, asa ca merg mult mai regulamentar (si poate scap cu viata cand imi intoarce taxi/Q7/pitzi in peugeot in fata pe dubla continua). Recunosc ca i-as da mult mai tare prin localitate daca as sti ca este ridicat, poate chiar as fi tentat sa fug de politie in anumite circumstante.

Cine stie cati de pe rubrica de accidente ar fi acum in viata daca s-ar fi gandit: ''Buei, hai sa nu-i dau asa tare ca poate sta un politist la panda si n-am numarul ascuns!'' ...

 

 

Pe ce te bazezi cand spui asta? Sa-nteleg ca toti care au numarul ascuns/rabatat , cand si-l ascund/rabateaza sunt ca niste calai din aia care-si pun cagula si se pregatesc de comis infractiuni/jafuri/omoruri...

 

Cat de prost tre sa fii sa-ti ascunzi nr ca sa TRECI PE ROSU? E vorba de spirit de conservare. Ala care trece pe rosu in mod INTENTIONAT e idiot oricum, nu mai conteaza ca are numarul sau nu la vedere. Am vazut mai multe masini trecand pe rosu , exponential mai multe decat motociclete.

 

Iar la faza cu viteza in localitati aici mi se pare cea mai mare ipocrizie si tampenie. Voi in cat timp ati face Iasi - Timisoara, sau Arad - Iasi daca ati merge LEGAL in toate localitatile?

 

Pentru aia mai incuiati la minte, sa nu creada cumva ca sprijin aspectul cu numarul ascuns. Sincer, personal mi se pare o COCALAREALA sa-ti ascunzi numarul.

 

Insa mi se pare o ipocrizie si o porcarie sa facem atata tevatura pe un numar ascuns,cand sunt alte chestii mult mai grave (care uneori scapa nepedepsite).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Insa mi se pare o ipocrizie si o porcarie sa facem atata tevatura pe un numar ascuns,cand sunt alte chestii mult mai grave (care uneori scapa nepedepsite).

Baby steps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea covarsitoare sunt neam prost cu tot cu numar la vedere. De ce sa tragi niste concluzii doar cum iti convin tie?

 

la fel le poti trage si despre aia cu tobe sport, sau semnale pe led, sau motoare de peste 600cc sau etc. Putem cataloga si clasifica dupa cum vrea muschiu nostru subiectiv...

 

 

 

Pe ce te bazezi cand spui asta? Sa-nteleg ca toti care au numarul ascuns/rabatat , cand si-l ascund/rabateaza sunt ca niste calai din aia care-si pun cagula si se pregatesc de comis infractiuni/jafuri/omoruri...

 

Cat de prost tre sa fii sa-ti ascunzi nr ca sa TRECI PE ROSU? E vorba de spirit de conservare. Ala care trece pe rosu in mod INTENTIONAT e idiot oricum, nu mai conteaza ca are numarul sau nu la vedere. Am vazut mai multe masini trecand pe rosu , exponential mai multe decat motociclete.

 

Iar la faza cu viteza in localitati aici mi se pare cea mai mare ipocrizie si tampenie. Voi in cat timp ati face Iasi - Timisoara, sau Arad - Iasi daca ati merge LEGAL in toate localitatile?

 

Pentru aia mai incuiati la minte, sa nu creada cumva ca sprijin aspectul cu numarul ascuns. Sincer, personal mi se pare o COCALAREALA sa-ti ascunzi numarul.

 

Insa mi se pare o ipocrizie si o porcarie sa facem atata tevatura pe un numar ascuns,cand sunt alte chestii mult mai grave (care uneori scapa nepedepsite).

 

D-asta nu-mi place sa generalizez, d-asta am zis ca nu bag mana in foc, dar am vazut motociclisti mergand legal langa mine, la semafor au dus mana sub sha si au rabatat numarul si cand s-a pus verde ... racheta!

Sa nu se inteleaga gresit, pe mine, personal ma doare fix unde nu bate soarele de ce face altcineva cu motocicleta sa, de cum alege sa mearga, sa traiasca, sa moara (cat timp nu ma ia si pe mine cu el). Incercam doar sa subliniez ca in majoritatea situatiilor, instinctul de autoconservare este inexistent asa ca macar frica de amenda sa mai intervina putin.

Oricum, cu numarul, semnalele, tobele, ledurile ar fi mai mult treaba de R.A.R. si, decat sa le dam idei si sa inceapa sa se plimbe prin trafic cu camera ascunsa mai bine lasam balta discutia ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pai da ce? de ce sa nu se plimbe si RAR ul ? Pai ori suntem corecti ori nu mai suntem?

De ce sa-l salte pe Irinel cu nr palmat,dar pe Gigel cu toba goala sa nu-l salte?

 


Treptat treptat se strange 'streangul' legal la noi. Multi o sa zica, da domle,in sfarsit o sa avem legi dure ca in afara si impuse etc etc... Dar nu avem nimic in comun cu drumurile de afara, cu civilizatia de afara.


In final, tot amarasteanul de rand o suge la noi,iar marlanu cu bani si cu statut social sfideaza tot si nu pateste nimic. Este ceva pur romanesc, specific. Ceva de care nu putem scapa, ca un stigmat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da ce? de ce sa nu se plimbe si RAR ul ? Pai ori suntem corecti ori nu mai suntem?

 

De ce sa-l salte pe Irinel cu nr palmat,dar pe Gigel cu toba goala sa nu-l salte?

 

 

Treptat treptat se strange 'streangul' legal la noi. Multi o sa zica, da domle,in sfarsit o sa avem legi dure ca in afara si impuse etc etc... Dar nu avem nimic in comun cu drumurile de afara, cu civilizatia de afara.

 

In final, tot amarasteanul de rand o suge la noi,iar marlanu cu bani si cu statut social sfideaza tot si nu pateste nimic. Este ceva pur romanesc, specific. Ceva de care nu putem scapa, ca un stigmat...

:agree: :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici iti dau dreptate. In urma a 99% din legile, deciziile si campaniile care se initiaza in Romania, tot amaratul de rand si-o ia. Eu, find un ''amarat de rand'' si vazand in acele filmari cateva locuri pe care le frecventez si cu mobra, si cu conserva, probabil voi fi un mielusel in trafic de acum 'ncolo. Tovarasu' cu masina de 50.000+ euro oricum nu va vedea stirea si nu va sti niciodata de campanie, oricum probabil nu va fi oprit, si daca va fi oprit, oricum il doare undeva ca isi permite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, si daca merg asa de bine si legal baietii cu numarul indoit, de ce il mai indoaie/ascund?

Ti-ar placea sa te loveasca unul cu masina cu numarul ascuns si sa fuga de la locul accidentului?

Pe mine nu ma intereseaza cate roti are un nesimtit, ba chiar as zice ca mai tare ma dearanjeaza astia cu motoare ca din cauza lor, culeg si eu roadele "respectului" in trafic.

 

Mie mi se pare grav si vorbitul la telefon, majoritatea aproape-accidente pe care le-am avut au fost cu oameni care vorbesc la telefon, mai ales soferitele care si asa sunt proaste, daca mai si vorbesc la telefon, sunt praf.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...