Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Bormasina aia nu pare a fi cine stie ce, da’ isi face treaba surprinzator de bine. O am cam de un an si am folosit-o destul de mult, nu m-a dezamagit.

Ma bucur sa aud ca letconul ala cu acumulator e bun, ca ma tot uitam la el mereu cand il bagau in oferta, dar aveam indoieli in legatura cu el. Data viitoare cand apare il iau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut acum vreo 2 saptamani o casiera de la lidl completant ceva care m-a dus cu gandul la un certificat de garantie. S-o fi abolit garantia pe baza bonului (ilegala de altfel)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum vreo 2 saptamani o casiera de la lidl completant ceva care m-a dus cu gandul la un certificat de garantie. S-o fi abolit garantia pe baza bonului (ilegala de altfel)?

 

Completeaza hartogaraie la retur. Garantia e inca pe bon, din cate am observat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Astazi am avut neplacuta surpriza ca masina de paine, nu prea intens folosita, de la Lidl a sucombat. Se pare ca nu mai framanta. Acum sa vad daca mai gasesc bonul...

post-5325-0-75222000-1533794244_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bugăt :)

s-a amortizat!

 

mai nasol e cand cumperi un produs si se fwute deja la prima folosire..., tu totusi te-ai folosit de acel aparat...., intrebarea e ca mai ai bonul sau nu??

ca sigur o sa-ti dea banii inapoi, nu cred ca mai au aparat de ala

daca-ti iei banii, poti sa zici ca ti-ai facut gratis painile! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam scumpa pita by lidl machine...

Imi spune sotia ca ar fi aruncat bonul, cica trecusera 2 ani, deci ii fac disectie cand vin din vacaciune. Daca oi gasi timp. Treaba e ca usor-usor imi cam pierd nadejdea in produsele de la lidl. Mai ales ca in ultima vreme sculisoarele nici preturi imbatabile nu mai au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cand am fost asta vara la croati mi-am luat o prelata de la Decathlon, vreo 50 si ceva de lei, 3x2 m. Am folosit-o de cateva ori pe motor si o data de pus pe cort, sa nu ma sparga lumina dimineata. Dupa parerea mea, strict pentru excursii, parca e mai ok o prelata (pe care poti si sta, daca vrei sa te intinzi pe undeva), o poti pune pe cort, pe mobra, sau te poti adaposti sub ea daca toarna cu galeata si nu gasesti unde sa te ascunzi. Insa daca stai in oras si n-ai unde lasa mobra, cam trebuie o husa dedicata.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am mai luat o mwui3 cu un ciclocomputer wireless crivit. De mers merge, dar numa' dus, ca pana sa ma si intorc se descarca bateria din emitator...

e defect al tau. Eu al am de anul trecut si inca tin bateriile si la emitator si la ~baza~

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si au luat inapoi biciclocomputerul meu mancator de baterii. N-a zis casiera nimic ca bonul era din Galati. Surprinzator, in spatele casei de marcat avea un vraf de certificate de garantie! Nu-sh la ce le folosesc, ca io numa "garantie in baza bonului" am primit de la ei. :huh:

Prelata e genul "foaie de ceapa", nu mi-a prezentat incredere. Pt masina am luat mai demult (parca aveau si acum) o prelata bleumarin dintr-un soi de fâș, pare mai ok decat folia aia argintie. Eu o folosesc pt masina de curse, in garaj, dar foile alea de ceapa oricum nu tineau mult, se sfasie imediat ce le atingi cu ceva sau daca umbla pisica pe ele.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina sta in garaj cum am zis. Dar uneori, cum mai lucrez pe acolo cu usile deschise, vine mâța in control. Rar, asta actuala nu e preocupata si nici nu sta mult, am avut alta care se ascundea printre fiare de n-o scoteai nici cu militia. Cotet de gaini n-am, numa' 2-3 voliere cu 4 roti. Una chiar cu M47 atat de drag tie :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si au luat inapoi biciclocomputerul meu mancator de baterii. N-a zis casiera nimic ca bonul era din Galati. Surprinzator, in spatele casei de marcat avea un vraf de certificate de garantie! Nu-sh la ce le folosesc, ca io numa "garantie in baza bonului" am primit de la ei.

Certificatele de garantie sunt pentru produsele pe care le poti gasi si in alte magazine. Crivit e brandul lor, nu gasesti decat la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde parchezi mașina dacă umbla pisica pe ea? In cotetu’ De găini sau ceva grajd? :)))))

Vrei sa iti arata poze cu unul din motani cocotati pe saua lu' Vstrom? Din cauza lor nu pot lasa saua neacoperita, pun in permanenta o patura peste motor (sa + placa topcase), sa nu imi zgarie "musamaua". Ai dreq, pe rezervor nu se suie deloc.

Daca las usile deschise la garaj, gasesc "manute de pisica" pe capota si cupola". Si am gasit si zgarieturi, ca nu se putuse sui din prima.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici m47 cum sta in cușca! ;)

Masina sta in garaj cum am zis. Dar uneori, cum mai lucrez pe acolo cu usile deschise, vine mâța in control. Rar, asta actuala nu e preocupata si nici nu sta mult, am avut alta care se ascundea printre fiare de n-o scoteai nici cu militia. Cotet de gaini n-am, numa' 2-3 voliere cu 4 roti. Una chiar cu M47 atat de drag tie :crack:

post-96026-0-68757100-1538164245_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat azi un redresor de la Lidl ca sa-mi incarc bateria de la masina care era descarcata complet.

 

Conectez bateria, imi afiseaza 4.6V si de aici incolo am impresia ca nu se intampla nimic.

42863917_1569676686467737_21649437466201

 

Nu pot selecta nici un mod de incarcare, apare ca si cum ar fi in stand-by, am tot rasfoit manualul dar sincer sa fiu nu inteleg ce ar trebui sa se intample. Daca apas pe buton imi apare modul 6V, semn de baterie full si apoi dispare semnul de 6V si revine la cum era initial.

42821498_341383413276130_649504120792678

 

Ulterior am conectat-o la o alta baterie incarcata in parametri si acolo aveam posibilitatea sa aleg programul de incarcare.

Pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat azi un redresor de la Lidl ca sa-mi incarc bateria de la masina care era descarcata complet.

 

Conectez bateria, imi afiseaza 4.6V si de aici incolo am impresia ca nu se intampla nimic.

42863917_1569676686467737_21649437466201

 

Nu pot selecta nici un mod de incarcare, apare ca si cum ar fi in stand-by, am tot rasfoit manualul dar sincer sa fiu nu inteleg ce ar trebui sa se intample. Daca apas pe buton imi apare modul 6V, semn de baterie full si apoi dispare semnul de 6V si revine la cum era initial.

42821498_341383413276130_649504120792678

 

Ulterior am conectat-o la o alta baterie incarcata in parametri si acolo aveam posibilitatea sa aleg programul de incarcare.

Pareri?

 

Baterie moarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...