Sari la conținut

Kawasaki LTD 450 - detailing total


TheSaint
 Share

Postări Recomandate

Daca este intretinuta cum trebuie, aici excludem spuma din splalatorii, carpele lor minune si stersul prafului "pe uscat" o protectie normalapoate sa tina si 6-8 luni, exista protecti semipermanente sau permanente... la costuri pe masura.

 

Iti dai seama ca ai nevoie de o reaplicare a protectiei cand vezi ca apa nu mai fuge de pe caroserie si ramane pe vopsea mai mult de cateva secunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos!

Eu am modelul asta construit in '85.

Mai curge din ea cate ceva saraca, mai da rateuri la relanti, dar merge.

 

Foarte faina treaba ai facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumim frumos Vlad pentru ce ai facut pentru noi......

 

Cea mai tare reactie a fost a tatalui meu " Oauuu....da cum naiba ai spalat-o asa ?? "

 

:10:



Bravos!

Eu am modelul asta construit in '85.

Mai curge din ea cate ceva saraca, mai da rateuri la relanti, dar merge.

 

Foarte faina treaba ai facut.

 

Pai ce sa spun.....moto este intr o stare tehnica foarte buna si are un relanti perfect si este chiar in mintile ei , mai ales dupa ce am curatat si sincronizat carburatoarele.....Singura problema ce mai face este robinetul de benzina din cauza ca rezervorul saracul este foarte batran si are destul de multa rugina..... :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb a iesit!! abia astept sa ies la o tura cu ea.., azi nu am avut timp deloc... mersi si de poze... sezonul meu e limitat asa ca o sa profit la maxim de ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor.

 

 

Bravo. Frumos lucrat. Mai ca imi vine sa ma apuc si eu de treaba. (Dupa sarbatori :) )

de ce oare imi suna cunoscuta expresia asta... de maine ma apuc de invatat, de luni ma lasa de fumat...

 

Mult succes si fara dureri de maini si spate

 

Iti multumim frumos Vlad pentru ce ai facut pentru noi......

 

Cea mai tare reactie a fost a tatalui meu " Oauuu....da cum naiba ai spalat-o asa ?? "

 

:10:

 

 

superb a iesit!! abia astept sa ies la o tura cu ea.., azi nu am avut timp deloc... mersi si de poze... sezonul meu e limitat asa ca o sa profit la maxim de ea...

Multumesc frumos "fratilor" sa aveti parte de ea si sa o ingrijiti pe mai departe

 

o sa caut o solutie si pentru rugina din rezervor, dar cum zicea colegul mai sus.. dupa sarbatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut un pic de sudoare la el....Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa caut o solutie si pentru rugina din rezervor, dar cum zicea colegul mai sus.. dupa sarbatori

aici e problema.. cu rugina din rezervor.... o solutie as fi gasit-o eu.., prin electroliza chimica... dar din pacate nu cunosc pe nimeni personal care s-a fi incercat.. numai asa din ce am citit pe net. daca a incercat cineva metoda asta.., il rog sa vina cu niste sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nicio problema, acum toate suprafetele sunt tratate si curatarea se face mult mai usor.

Binenteles ca tratamentele la plastice, cauciucuri vopsea se reinoiesc periodic, acum trebuie doar intretinuta nu reconditionata (vopea, plastic, aluminiu..etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...