Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 308
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

10 saptamani... nici pateul nu ajunge asa repede din Brazilia. Bineinteles ca ajunge, insa ma bucur ca a dezgropat cineva acest topic. Ce vremuri erau in 2013, Domle...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa iau si eu de la ei insa m-am razgandit repede: le-am trimis in ziua 1 un mail si nu mi-au raspuns.

 

Ziua 2 ii sun de dimineata si imi comunica iritati ca ei incep programul peste 20 de minute. Am asteptat sa fiu resunat pana la ora 15, nimic. (eram pe teren)

 

La ora 15 ii sun eu si ma intreaba nenicul de acolo, la fel, pe un ton in care ma mustra: dar dvs va mai verificati mailul din cand in cand? Ia verifica-ti-l si daca mai aveti nelamuriri ne sunati.

 

Le-am raspuns ca imi cer scuze de deranj, si ca nu se va mai intampla, iar in sensul acesta am anulat comanda.

 

Nu asa se vorbeste cu un client. Insa poate la un moment dat vor intelege.

 

P.S. In final am luat de la cauciucuri direct. Serviciu client excelent, am primit pneul in 4 zile, scos cu 8 saptamani inainte din matrita, si la pret mai bun.

Editat de Fiziflash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu lucrez cu ei de cativa ani, pana acum nu am gasit pret mai bun!

e drept ca nu stau la taclale, stiu exact ce anvelope vreau si nu bat omu' la cap cu detalii inutile sau stau sa il descus cu ce parere are despre ce cauciuc vrau eu sa imi iau. treaba asta se numeste "consultanta" si trebuie platita! :)

am primit de fiecare data alternativa la produsele ce nu erau in stoc. am descoperit astfel si gume pe care nu le baga nimeni n seama ce au calitati extraordinare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

e drept ca nu stau la taclale, stiu exact ce anvelope vreau si nu bat omu' la cap cu detalii inutile sau stau sa il descus cu ce parere are despre ce cauciuc vrau eu sa imi iau. treaba asta se numeste "consultanta" si trebuie platita! :)

Depinde de care parte a interesului esti, eu as zice ca se numește "asistenta clienți", un instrument rudimentar si eficient in același timp, folosit de întreprinzătorii sănătoși pentru a-si asigura afacerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de care parte a interesului esti, eu as zice ca se numește "asistenta clienți", un instrument rudimentar si eficient in același timp, folosit de întreprinzătorii sănătoși pentru a-si asigura afacerea.

 

Normal , in plus de asta consultanta in domeniul vanzariilor nu se plateste , din contra e un '' must '' . Din pacate la noi sant inca destui care au atitudinea de vanazatoare de alimentara de pe vremea lu' Ceasca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luam cauciucuri de la Victor de mai mult de 10ani, la Michelin a avut mereu pret imbatabil. La inceput ne intalneam in benzinarii si ni le dadea direct din portbagaj. Acum am montat un spate Pilot Power de la el, cu tot cu montaj 500lei, la el la garaj. Nu cred ca exista raport pret/calitate mai bun daca te dai cu Pilot Power sau 2ct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luam cauciucuri de la Victor de mai mult de 10ani, la Michelin a avut mereu pret imbatabil. La inceput ne intalneam in benzinarii si ni le dadea direct din portbagaj. Acum am montat un spate Pilot Power de la el, cu tot cu montaj 500lei, la el la garaj. Nu cred ca exista raport pret/calitate mai bun daca te dai cu Pilot Power sau 2ct.

Ba, nu ti-au mai crescut salariul? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine e acest Victor? sa intelegem gluma si astia care nu suntem intimi cu anvelopemoto.ro / dealerii de caucioace din portbagaj...

Nici eu nu sunt intim, doar sunt mai batran prin bransa. Victor este cel ce se afla in spatele site-ului anvelopemoto.eu. Acum vad ca exista si o fata blonda la receptie. Poate echipa o fi mai mare, nu am idee.

Deci inainte sa fie site-ul, exista tot el care ne aducea cauciucuri cum se putea la vremea respectiva. Din punctul meu de vedere a fost mereu parolist, am luat si pentru mine si pentru prieteni, am trimis lume la el si la fel au fost multumiti.

 

Acum ce se intampla cu comenzile astea online habar nu am, eu am pus mana pe telefon, am comandat si m-am dus si mi le-a montat, ca sunt din Bucuresti.

 

P.S Aveti grija ca va baga presiune 2,5- 2,9 si e greu de convins sa puna mai putin! :))

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat recent anvelopele la ei (pe la inceputul lunii septembrie cred), dar sincer nu recomand montajul acolo.

Tipul de acolo a zgariat ambele jante dand jos cu un LEVIER plumbii vechi.

Am povestit intreaga experinta aici .

Editat de utzi22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Si eu am luat, dar direct de la Victor. In momentul acela nu avea oameni la lucru si el avea o problema de sanatate, asa ca mi-a rezolvat montajul in alta parte (anvelopele m-au asteptat acolo).

Regret experientele neplacute ale colegilor si personal am convingerea ca problemele semnalate nu caracterizeaza firma asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare parte nemultumitii sunt personaje de tip "racer de canapea" nu asculta sfaturi pt ca au citit ei pe net, pretentiile sunt cat casa iar pretul pentru montaj trebuie sa fie cat mi mic, eventual moka si asta dupa ce au primit si o reducere la pretul afisat. vin cu tot felul de cazane(aici ma refer la motorete neingrijite, nu neaparat vechi) de le zboara ferodoul de pe placute si dupa ce ca omu le mai rezolva si cate ceva din probleme, tot ei stramba din nas cand trebuie sa plateasca iar apoi vin p-aici sa dea cu mucii-n fasole! ia fuga marsh la Sama, sa platiti 150ron montajul pe roata, ca acolo nu se mai comenteaza ca s-au scos plumbii cu levierul si eventual s-a zgariat putin vopseaua! imi amintesc ca, acum cativa ani, a venit un istetz d-asta la unitedmotors si pt ca s-aciobit putin vopseaua pe janta a cerut inlocuirea rotii cu totul! imi venea mie, ca si client, sa ii tuf un levier in gura!

Hai sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am achizitionat acum doua saptamani un set de Michelin Pilot Power 2CT. Am dat comanda Vineri, au venit Luni. Am fost informat ca ar fi mai greu de rezolvat partea montajului, deoarece Victor avea atunci probleme cu un picior.

 

Eu ma declar multumit de servicii.

 

PS : Vad ca din Ianuarie 2018 vor fi disponibile Michelin ROAD 5 la ei. As avea rugamintea, pentru cine va achizitiona asa ceva, sa ne spuna si noua o parere de utilizator (momentan, am gasit un review mai concret de la Revzilla, dar as vrea sa aud si alte pareri). Eu am PR4 pe motocicleta si am fost multumit de ele in orice conditii. Din ce am citit, PR 5 ar fi si mai bune.

 

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...