Sari la conținut

arogantii de la MYMOTO


unnamed
 Share

Postări Recomandate

O intrebare așa de curios -> Voi când mergeți în magazin, orice magazin: mergeți să faceți vânzare, să-l îmbogățiți pe unu sau altu ... sau să vă cumpărați ce vreți (mai ales că banii nu's o problemă).

Dacă vreau hârtie igienăcă și-mi vorbește vânzătoru urât cred că nu o să mai cumpăr (mai ales că-l imbogățesc maxim cu adaosul de 2-3-10 lei) și o să mă șterg cu degetu sau nu mă mai șterg că doar ce naiba, un motociclist se lipește mai bine de șa în felu ăsta.

 

Răspunsul lu' Metalghost e magic. Meriți ceva beri! Acum grijă la bar să nu pleci supărat dacă vorbește urât vânzătoarea câd ceri berea și va trebui să te plimbi mult până găsești o berărie cu șandelabre. :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Unora le place sa-si lase banii unde sunt luați la perpules , mă rog fiecare avem fetisurile noastre . revenind la experiența cu cei de la mymoto nu am ce sa le reprosez . Cred ca se rezuma la asteptarile fiecăruia când intra întru-un magazin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,si eu am avut probleme vara trecuta cu unul din angajatii MyMoto Cotroceni,pur si simplu ii era lene sa caute cateva produse,mentionez ca vroiam sa cumpar tot ce este legat de consumabile pentru 4 motociclete,de la bujii,filtre,ulei pana la cauciucuri + echipament complet pentru 4 motociclisti!!!am renuntat sa mai cumpar ceva de la ei din cauza unui angajat,am si trimis foarte multi oameni la ei,stiind ca au preturi bune,dar mai bine dau 10-15 lei in plus in alta parte,decat sa imi vorbeasca un angajat asa(nu vreau sa il jignesc)!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare așa de curios -> Voi când mergeți în magazin, orice magazin: mergeți să faceți vânzare, să-l îmbogățiți pe unu sau altu ... sau să vă cumpărați ce vreți (mai ales că banii nu's o problemă).

Dacă vreau hârtie igienăcă și-mi vorbește vânzătoru urât cred că nu o să mai cumpăr (mai ales că-l imbogățesc maxim cu adaosul de 2-3-10 lei) și o să mă șterg cu degetu sau nu mă mai șterg că doar ce naiba, un motociclist se lipește mai bine de șa în felu ăsta.

 

Răspunsul lu' Metalghost e magic. Meriți ceva beri! Acum grijă la bar să nu pleci supărat dacă vorbește urât vânzătoarea câd ceri berea și va trebui să te plimbi mult până găsești o berărie cu șandelabre. :10:

 

asta e si chestia, nu trebuie sa renunt la hartie igienica pentru ca pot sa o cumpar din alta parte, sunt o groaza de alte optiuni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca topicul putea fi inchis , cei de la magazin si-au cerut scuze , revin si spun ca nu pot fi de acord cu parerea lui metalghost !

atitudine de genul asta face ca tara asta sa arate asa prost si noi sa traim la fel ! colegul nostru nu statea de vorba cu un motociclist caruia putea sa-i tolereze si glume si injuraturi si vorbit tare sau orice tine de unii motocilisti cu sange in instalatii ! nu , el cerea marfa unui vanzator , daca urma s-o cumpere avea de platit preturi ca la Paris , europene adica , deci si pretentia ca in reclama , sa fie tratat ca un cetatean european ! caci magarul ala de vanzator din asta traieste , din vanzare , daca dupa program este motociclist , poate sa faca glume cu cine vrea , dar la tejghea sa respecte clientul , caci din banii lui crapa salariul !

 

ps mare grija : carnea in exces dauneaza ! studiile spun ca o perioada de post nu strica uneori !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Angajatul care a oferit raspunsul neadecvat / ofensator nu face parte din echipa Bucuresti, ci dintr-un magazin sistem franciza, din tara. Este un angajat fata abateri pana in prezent, dimpotriva, cu un comportament ok (consilier).

 

Masuri:

1. Angajatul responsabil de raspunsul inadecvat va primi avertisment scris.

2. Echipa din Cotroceni 19 va fi ajustata in ideea eliminarii comportamentului neadecvat. Modificarile erau oricum planificate dupa SMAEB.

3. Toti angajatii MYMOTO vor fi re-instruiti in ceea ce priveste regulile de "customer care", cu accent pe standardizarea formulelor de adresare si raspuns.

4. A fost creata adresa de email reclamatii@mymoto.ro care este cititia direct de catre actionarii firmei. Adresa va fi publicata saptamana viitoare si pe site-ul MYMOTO, si va incurajam sa o folositi.

 

Ne cerem scuze inca odata pentru comportamentul nostru.

 

Cu stima,

MYMOTO Tuning srl

- actionar principal -

 

Salutare My Moto...

Eu zic ca sunteti OK si nu trebuie sa va faceti "Mea Culpa" pe forum.

Magazinul e in regula, la fel si angajatii. De fiecare data cand am trecut pe la voi am gasit un raspuns la cererea mea... daca nu am fost trimis la Service la voi si am gasit ce imi trebuia. Bineanteles ca in piata noastra haotica, nu puteti sa acoperiti tot segmentul de moto... dar sunteti pe piata de multi ani asta spune ceva despre voi ca firma.

 

Faptul ca intre angajatii vostri de la vanzari si clienti, cateodata sentimentul de Simpatie nu functioneaza... nu cred ca e problema Dvs.

E greu sa stai in picioare 3 zile si sa raspunzi intrebarilor tuturor... iar clientul nu e intotdeauna amabil cu angajatul ptr ca majoritatea vin sa caste gura si sa holbeze ochii... nu cred ca au puteri paranormale sa citeasca gandurile tuturor.

 

La Salon majoritatea motociclistilor vin sa vada noutati in materie de motoare, echipamente, sa revada vechi prieteni si dezmorteasca pistoanele in motor.

Nu e Bazar moto... E Salon Moto.

 

Topicul mi se pare tras de par si far de sens... :)

Oricum e bine ca angajatii sa fie responsabilizati un pic ca asa mi se pare normal... asa o sa dispara tentativa de a ponegrii numele firmei prin creearea unor disccutii de genul asta.

 

Numai bine si un sezon Bun Tuturor.

 

Vlad

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am vorbit cu un domn de la Mymoto (din Constanta) si mi s-a parut extrem de competent atat ca vanzator cat mai ales ca motociclist si om de service. Per total, o impresie excelenta. Cand voi face o achizitie, nu mi se va parea prea lung drumul pana la Constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii de acolo sunt ok.

Toti avem o pasa mai proasta . S-a discutat prea mult pe tema asta.

Propun si eu inchidere topic. Cand citesc titlul, nu mise pare correct fata de Mymoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...