Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

nu am ura! sant drept! sau cel putin incerc! azi m-am intalnit cu omul care afacut bmw lui nastase cu motor de wartburg! unul din motoarele lui reconditionate si vandute a aparut si pe discovery merge pe moto si acum are un k dar sa bag niste bani ca sa ies in fata niciodata! sa ajung motociclist da vaza pe baza banilor? niciodata! am prieten care a mers numai pe adevatata mobra tot respectul pentru asta! sa incercam sa spunem lucrurilor pe nume asa cum sant !bunule sti capra cu varza nu prea merg!cam atat azi ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 449
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doru1900, on 30 Mar 2013 - 23:04, said:

sant drept! sau cel putin incerc!

azi m-am intalnit cu omul care afacut bmw lui nastase cu motor de wartburg!

...sa incercam sa spunem lucrurilor pe nume asa cum sant !

Doru Motoru...

Vrem sa fim drepti si sa spunem lucrurilor pe nume... dar ne intelegem... separat!

 

In primul rand... fiind vorba despre o discutie dedicata veteranilor si seniorilor moto...

sa ne fie foarte clar din start

(fara sa mai aducem in discutie realizarile din viata moto a fiecaruia dintre noi)...

ca diferentele dintre mine si tine, harea... si pe cine mai cunosti tu in lumea moto...

sunt de cel putin 10-15 ani de mers pe motor...

daca nu... mai exat... de o intreaga generatie.

 

Cum adica te-ai intalnit cu omul care a facut BMW-ul cu motor de Wartburg?!

Subsemnatul Dan Nastase

stiam ca eu sunt singurul om care a avut ideea motorului de auto Wartburg

pe cadru de moto BMW,

si l-a dorit, l-a proiectat si l-a platit.

Timp de trei ani la el a muncit un colectiv intreg de super-meseriasi

care lucrau in anii '80 la Uzinele 23 August din Bucuresti.

 

Revenind la Senior Riders:

Sunt perfect de acord cu tine ca nimeni nu ii cunoaste antecedentele moto lui Constantin

omul care doreste sa conduca un club moto cu membrii trecuti de 55 de ani

si ca ar fi de apreciat ca domnia sa

sa ne povesteasca cand va crede de cuviinta istoria sa motorizata.

 

Ideea Senior Riders este de apreciat... dar eu imi sustin in continuare amendamentele:

1. Sa se renunte la apendicele Danube

care in context chiar nu are nicio legatura cu un club al seniorilor moto.

2. Sa se renunte la englezismele pretioase

si sa se foloseasca pur si simplu denumirea serioasa si neaos-romaneasca de Clubul Seniorilor Moto.

3. Sa se renunte la clauza recomandarii.

Pentru un motociclist trecut de varsta de 55 de ani indiferent de cand are permisul...

este o impunere jignitoare, abuziva si nedreapta...

capcana in care cade chiar initiatorul Constantin... dupa cum bine subliniaza Doru Motoru:

Pe el cine il cunoaste de 48 de ani ca motociclist?

 

Deci, prieteni... in moto ce e adevarat... este simplu si bun!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MODERATORI - Alo...domniiiii aia cu trese de admini - curatati r..ul de pe aici ca totul e oftopic ( sau mutati-le la locurile alea de joaca ) ,

 

Aici s-a postat ceva serios, trasee, etc.

 

 

Hai, sa vedem un pic de miscare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scandalul cu "Motoveteranii" e in alta parte. Cu trese si vechime si cu tot tacamul, cu toate certurile de pe toate forumurile. Va rog sa continuati acele topicuri pentru scandal.

Aici daca se poate sa postati on topic despre aceasta actiune.

 

Sa definieasca dl Constantin cine si in ce conditii va putea participa si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moderator Niko:

Ma vad nevoit sa iti atrag atentia ca intervii parazitar si negativ intr-o discutie civilizata

la care participa aici veterani si seniori moto cu problemele lor specifice.

Misiunea ta pe acet forum o cunosti foarte bine din clipa in care ai acceptat fonctia...

si este cu predilectie "sa lasi topicul sa curga" daca acesta se desfasoara in beneficiul forumului.

In ori ce caz este total nejustificata intruziunea ta arbitrara si cenzurista

impotriva unor motociclisti veterani ca Doru1900, Honda San si subsemnatul

si care chiar shimba sensul perceperii corecte a informatiei. (ex. replica lui Constantin

imi este adresata acum mie si nu lui Doru cum era inainte sa tai tu cu japca).

Daca nu readuci discutia pe fagasul ei corect

ma vad nevoit sa te reportez pentru abuz direct ADMIN-ului.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca iesim cu bine din iarna.

Sa ne vedem cu bine in plimbarile pe care le vom face in acest an .Salutar programul domnului Constantin prin faptul ca este singurul pe acest forum care invita la acele drumetii programate . Cred ca ar trebui deschis un topic in acest sens . Vrem sau nu vrem , este clar ca noi acestia , de la o anumita varsta nu putem face echipa cu cei mai tineri decat noi . Spre exemplu in familie suntem trei motocicliști . Diferența de varsta si de afinități , nu ne unesc întotdeauna.

 

Ma gândeam si eu , cum se vor simți doua persoane care s-au jignit virtual atunci cand cand se intalnesc . Probabil neplăcut nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru cenzura dragi moderatori!

ati primit o sponzorizare? sau atat va duce si atata faceti!

astept interzicerea totala!

traiasca urmasii lui ceausescu!!!!!!!!

 

Astept o reactie asemanatoare si din partea lui Bunu si a celorlalti veterani si seniori...

...Si neaparat... raportat toarashu modemolatoru niko pentru cenzura si abuz la ADMIN.

 

Respecte gibonilor!

 

massage_md_wht.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor lasati tastatura celor mai tineri si plimbati-va. Sezonul a inceput!

Poate ca Doru 1900 si Dan Nastase isi amintesc cu siguranta de vremea in care erau cam putini motociclisti prin Bucuresti (cu politia pe urmele domniilor voastre) si poate domnul Constantin nu se afla printre randurile domniilor voastre. Oricum nu conteaza!

Va admir pe toti cei care ati inceput sa mergeti pe motoare, atunci cand japonezele si bavarezele le vedeam doar in reviste.

Dorule, fara suparare, tu ai fost printre putinii care aveau, in acele vremuri, japoneza.

Acum, vorba aia.. ai bani... e in trend.. hai sa-mi iau motor.... calatoresc, si ma laud!

Vorba lui Dan Nastase "Motociclismul nu înseamnă un mijloc de transport...
Nu reprezintă o perioadă sau un sezon... Este o stare de spirit!
"

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo niko. multumim

@constantin - va rog sa continuati cu detalii despre initiativele pe care le aveti.

pe vremea mea era o zicala- " cainii latra, ursul trece"

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa deschid postarile si nu am sa mai intervin. De altfel nu am intervenit niciodata in discutiile motoveteranilor, pe care le consider niste discutii de adolescenti care isi masoara forever barbatiile.

Acum am zis ca poate sa lasam topicul mai curat pentru evenimentul creat de dl Constantin,nu se vrea,ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu faci bine. un moderator trebuei sa curete offtopicul.

 

hai ca la mine ai lasat sa se porcaresca, dar macar la astia cu par mai alb sa nu lasi..buda sa se reverse..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati motoveterani

Am 51 ani din care 30 pe motociclete, dar nu am simtit niciodata nevoia sa fiu considerat un "veteran"

Din punctul meu de vedere toata tevatura asta e demna de un azil de batrani, nicidecum de un forum al motociclistilor activi

Nici ploaia, nici vantul sau caldura dogoritoare nu va menajeaza pentru ca aveti (avem) parul carunt

Suntem mototciclisti si atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsuri la interventiile din topicul Senior Riders

  1. Nu doresc sa fiu sef la nici un club. Cine doreste sa fie – sa se ocupe !
  2. Cand mergeam eu pe bicicleta electrica( facuta de mine), pe minimobra, mobra, IJ, MZ-ul mic, MZ-ul mare, Jawa 350, vorbitorii erau la gradinita!
  3. Este adevarat ca ma laud cu activitatea mea de motociclist. In mediul unde imi desfasor activitatea lumea are un potential foarte ridicat dar parez prin activitatea mea moto. In astfel de medii lumea a inceput sa se uite cand cu admiratie, cand cu invidie la cei care practica motociclismul. Realizarile in domeniul moto inseamna pt interlocutori sanatate, bani, pasiune elevata. Instinctiv isi doresc si ei ceva similar. Eu consider ca aceasta este o cale de promovare a motociclismului in societate. Din pacate, multi fac rau acestei cauze.
  4. Cei care au alte idei de promovare a motociclismului, sa le puna in practica, fara a strica incercarile altora.
  5. Voi comunica ‘’ pe sarite ‘’ actiunile moto, pentru a reduce gradul de invidie al unora, slabiciune omeneasca normala.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a multumi foarte serios ADMIN-ului pentru gestul sau adevarat.

 

Acesta este un topic lansat de un senior pe o sectiune dedicata veteranilor moto.

Cei 2-3 nimeriti pe acest topic exact ca musca in o-ringul calului primesc acest mesaj:

Filosofii p.refecturii... mai maca-v-as galagia voastra... revizuiti-va gandirea creponata

ca aici discutia necesita spirit dedicat si obiectivitate. Scandalurile la mahala!

 

Referitor la Senior Riders:
Sunt de acord ca senior profesor poate lansa oricand si orice idei doreste domnia sa...

si asta si fac aici veteranii: cu argumente discuta idei nu porcaiesc oameni aiurea.

 

Perfect de acord si cu Doru 1900 ca nimeni nu ii cunoaste antecedentele moto lui Constantin
omul care doreste sa activeze un club moto cu membrii trecuti de 55 de ani.
La una dintre intalnirile senorilor chiar ar fi deosebit de placut ca domnia sa

si altii mai putin cunoscuti

sa ne povesteasca cand vor crede de cuviinta istoria lor motorizata.

Ideea Senior Riders este de apreciat... dar eu imi sustin in continuare amendamentele:
1. Sa se renunte la apendicele Danube

care in context chiar nu are nicio legatura cu un club al seniorilor moto.
2. Sa se renunte la englezismele pretioase
si sa se foloseasca pur si simplu denumirea serioasa si neaos-romaneasca de

Clubul Seniorilor Moto.
3. Sa se renunte la clauza recomandarii.
Pentru un motociclist trecut de varsta de 55 de ani indiferent de cand are permisul...
este o impunere jignitoare, abuziva si nedreapta...
capcana in care cade chiar initiatorul Constantin.

Deci, Seniori si Veterani, prieteni... in moto ce e adevarat... este simplu si bun!

 

Sa auzim numai de bine,

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Incep prin a multumi foarte serios ADMIN-ului pentru gestul sau adevarat.

 

..........

Nu am fost facut Admin...inca! :crack:

 

Ca deobicei traiesti intr-o eroare eterna. Trebuie sa multumesti celorlalti moderatori, in special celor care sunt mai vechi pe 2 roti, chiar daca tu nu ii consideri motoveterani cu acte in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alte idei bune de bagat in seama pt Clubul seniorilor moto---

 

* 55 de ani ca varsta indiferent ce vechime ai avea o in permis

* si indiferent de varsta daca ai 30 de ani de moto

 

ce ziceti domnilor Seniori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea Senior Riders este OK... sau pur si simplu:

Clubul Seniorilor Moto.

 

alte idei bune de bagat in seama pt Clubul seniorilor moto---

* 55 de ani ca varsta indiferent ce vechime ai avea o in permis

* si indiferent de varsta daca ai 30 de ani de moto

 

Excelent!

 

Asteptam parerilee starterului acestui topic si ideile celorlalti veterani si seniori.

 

Sa auzim numai de bine,

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati motoveterani

Am 51 ani din care 30 pe motociclete

 

Te-ai scos.

Esti Senior moto!

 

3D_emoticon_S357.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi dorit sa intervin. Imi displace profund altercatiile verbale intre niste oameni cu timplele mai mult sau mai putin albe, mai ales daca fac parte din aceasta categorie sau cum vreti sa-i spuneti, a motociclistilor. Cine stabileste cine-I mai "motociclist" decat altul ? Unii, poate, nu au avut posibilitatea de a-si face cunoscute realizarile motociclistice, tot respectful pentru acestea sau n-au vrut s-o faca. Fratilor, este loc pentru toata lumea. Vreau sa-mi fac un club, cine ma opreste ? Sa vedem cine ma va urma, asta-i important. Nu cunosc toate dedesubturile dar parca nu ne face cinste aceasta disputa. Dl. Constantin a propus ceva, prea restrictiv, dupa parerea mea, am spus-o mai devreme dar s-a aratat deschis propunerilor. Atunci ? Cu ce ne deosebim de balacarelile celor mai tineri pe alte topicuri ? Cred c-ar fi cazul sa fie lasate orgoliile la o parte, nu credeti ? Iportanta este pasiunea pentru doua roti, indiferent de cati ani, sau de cati km (mai important) o avem. Trebuie neaparat sa fie cineva SEF ? N-ar fi mai bine sa fiti o gasca de "sefi". Intreb si eu ?!?!

Nu imi permit sa fac parte din categoria motociclistilor deoarece merg pe doua roti de cativa ani. Experienta patru roti, multa, ba mai mult, activitate competitionala, cu rezultate notabile. N-am vrut sa ma laud, am vrut doar sa spun ca-mi place sa simt un motor sub mine ( sub fund, mai nou intre craci )

Hai, faceti pace, ar fi minunat. Nu ne agreem ? Mai bine ne evitam ! Parca-i mai OK, nu ?

 

S-auzim numai de bine !!!

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...