Sari la conținut

Noua legislatie 2013 pentru categoriile A, A1, A2, AM


Fester
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In Suceava inca sunt sistate examinarile, intreb si eu unde ar trebui sa fac o cerere pentru a putea primi vreun raspuns oficial? am inteles de la niste colegi de forum ca ei au dat poligonu anul asta

am sunat la scoala de soferi si mi-au zis ca politistii asteapta legea noua care s-o ia dracu ca nici nu e pusa la punct si mai e si in dezbatere de 1 luna cand ea ar trebui sa tina maxim 10 zile

mi s-a zis ca au facut niste baieti si derogari dar tot degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi s-a spus ca legea are termen de aplicare 90 de zile (ca toate celelalte legi, ma gandesc), si fiind in vigoare din 19 ianuarie, pana in 19 aprilie ar trebui implementata. (teoretic). Practic in Romanica noastra posibil orice. Sper totusi sa primim un raspuns concret pana la finele sapt. viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e jale http://www.monitorulsv.ro/Local/2013-04-11/Politistii-aduna-teancuri-de-dosare-penale-pe-numele-mopedistilor atestatele nu mai sunt valabile iar pentru AM nu se poate da

ceea ce ma sperie (vorba vine) si ceea ce mi-a zis si instructorul meu azi "Cred că cel mai repede vom putea să începem cursuri de pregătire la finele lunii mai"


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Suceava inca sunt sistate examinarile, intreb si eu unde ar trebui sa fac o cerere pentru a putea primi vreun raspuns oficial? am inteles de la niste colegi de forum ca ei au dat poligonu anul asta

am sunat la scoala de soferi si mi-au zis ca politistii asteapta legea noua care s-o ia dracu ca nici nu e pusa la punct si mai e si in dezbatere de 1 luna cand ea ar trebui sa tina maxim 10 zile

mi s-a zis ca au facut niste baieti si derogari dar tot degeaba

Am fost eu ieri la programari(de pe 4 martie ma duc saptamanal),acelasi raspuns"revino peste cateva zile"..dar ieri mi-am iesit din "pepeni",i-am zis ca altii au reusit sa dea,eu de ce dracu nu pot sa dau examenul ala,i-am zis sa nu imi confunde categoria A1 cu AM si daca nu ma lasa sa dau azi examenul ma fac nevoit sa o reclam.. si surpriza sa dus aia a vorbeasca cu sefii(a inchis la ghiseu 20 minute,mai erau 10 pers la rand),a venit a zis ca nu era nici unu si sa revin in jumate de ora si sa las dosarul la ia pana atunci,cand am revenit a zis ca au trimis scrisoare la Bucuresti si sa vin luni sa imi zica ce raspuns au dat cei de la Bucuresti...

Editat de white.wolfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e jale http://www.monitorulsv.ro/Local/2013-04-11/Politistii-aduna-teancuri-de-dosare-penale-pe-numele-mopedistilor atestatele nu mai sunt valabile iar pentru AM nu se poate da

ceea ce ma sperie (vorba vine) si ceea ce mi-a zis si instructorul meu azi "Cred că cel mai repede vom putea să începem cursuri de pregătire la finele lunii mai"

 

 

acolo zice doar de AM...de A1 nu se aude nimic?(oficial)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo zice doar de AM...de A1 nu se aude nimic?(oficial)

Toate A-urile is aceeasi treaba..., cand vor aparea normele presupun ca vor aparea pentru toate o data

 

Am tot auzit in ultima vreme, pentru cei care au caterogia c, c+e pot sa dea de categoria A, chiar daca nu au 24 ani. Cat este de adevarata?

mi se pare fals, nu vad nicio legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi am fost azi si tanti aia de acolo mi-a zis ca nu i-au dat nici un raspuns cei de la Bucuresti..si ca sa revin cand mai pot...Eu i-am raspuns pe un ton calm ca ma vede la stirile de la ora 5 daca eu nu dau azi examenul,la care imi raspunde da e chiar asa important e pentru tine?.Am injurat-o in gand,am strans din dinti si i-am zis pe un ton la fel de calm, ca macar sa imi dea un nr de telefon ca sa nu ma frec toata ziua,pe la ea la ghiseu..mi-a dat nr de telefon si am plecat.Acum ma doare campul de mor si stau si ma gandesc,astia isi bat joc de noi chiar asa pe fata?E dreptul nostru sa putem da examenul pentru un permis auto..:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi am fost azi si tanti aia de acolo mi-a zis ca nu i-au dat nici un raspuns cei de la Bucuresti..si ca sa revin cand mai pot...Eu i-am raspuns pe un ton calm ca ma vede la stirile de la ora 5 daca eu nu dau azi examenul,la care imi raspunde da e chiar asa important e pentru tine?.Am injurat-o in gand,am strans din dinti si i-am zis pe un ton la fel de calm, ca macar sa imi dea un nr de telefon ca sa nu ma frec toata ziua,pe la ea la ghiseu..mi-a dat nr de telefon si am plecat.Acum ma doare campul de mor si stau si ma gandesc,astia isi bat joc de noi chiar asa pe fata?E dreptul nostru sa putem da examenul pentru un permis auto.. :(

E tare cucoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare cucoana.

Da..ea isi imagina ca vreau sa dau examenul..doar pentru ca sa am plastic de ala roz ca e "C00L".. :(

Maine o sun si daca nu a primit raspuns,ii cer numarul de la aia de la Bucuresti sa vorbesc personal cu ei..

Editat de white.wolfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma trec toate transpiratiile, am motor, am echpament si ma uit la ele...si inca o chestie pe care multi nu o stiu, dupa ce apar normele respective mai trebuie sa astept inca 5 saptamani (perioada de scolarizare dupa noile norme) pana sa pot da examen, desi m-am inscris acum 5 saptamani si de atunci tot fac poligon de m-am plictisit. Tara lui ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...