Jump to content

Photo

Accident scuter Calea Floreasca.

• Please log in to reply
68 replies to this topic

#61 GoodKat

GoodKat

Clona lui GoodKat

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,438 posts
  • Moto: Suzuki Sv650s 2004
  • Numar: Mereu curat si iluminat.
  • Club: Bellagio

Posted 25 February 2013 - 12:04 PM

Pun si eu o intrebare de om prost...daca in loc de scuter era cineva pe o motocicleta si avea 50-60km/h...? Ca sa nu punem carul inaintea boilor...la fel se intampla...doamna "persoana publica" era intr-o masina parcata cu botul in strada.

De vanzare:

Semighidoane aftermarket pentru furci cu diametrul 41 mm - 180 RON negociabil.

CUMPAR :

O pereche de oglinzi moto pentru nakeduri cu filet m8 

#62 Contabil

Contabil

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 823 posts
  • Interests:Aeromodelism
  • Moto: Ninja 300
  • Numar: aleator
  • Club: -

Posted 25 February 2013 - 01:35 PM

Pun si eu o intrebare de om prost...daca in loc de scuter era cineva pe o motocicleta si avea 50-60km/h...? Ca sa nu punem carul inaintea boilor...la fel se intampla...doamna "persoana publica" era intr-o masina parcata cu botul in strada.

A scris cineva mai sus, ca tipul chiar era motociclist, a, daca in momentul accidentului avea motorul, ce se intimpla? Probabil el dadea coltu, si tanti + mustacioara aceeasi atitudine, dar cu un extra cost (probabil).

www.arhitectcase.ro

#63 stulewa

stulewa

sau Jumba

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,120 posts
  • Moto: ktm
  • Numar: 264
  • Club: ADVENTURERIDE

Posted 02 March 2013 - 09:11 AM

pai d-aia zic... daca dai in ei, da frate cu simtiri, baga-i scuteru pe geam sa-i strici rimelu!

sincer, eu unu as fi recunoscut fapta, as fi dat asigurarea (o avea rca la mertz ? :)) ) ca doar e un acciden rutier, poftim bre carnetu, amgajez sofer o luna+ despagubiri... plm 1000, 1500 euro...si ieseai cu capul sus din situatie... acum... i-a umplut de cacao si pe ceilalti sportivi care au diverse masini cu inscriptia "olimpica" lucru care ma facea sa privesc cu mandrie catre cercurile olimpice si steagul romanesc lipit acolo mic pe portbagaj...

eu unul nu-i bag pe toti in aceeasi oala dar cati "soferi " gandesc asemenea?!??

mda, deci gata discutia, ciocu mic si joc de glezne.... mai stie cineva ceva?

DE VANZARE:

PIRELLI,DUNLOP,NOLAN,MOTOREX,DID,JT,TOPLITE,SBS,HIFLO,NGK,ARIETTE, ALLBALS,BELRAY,ATHENA,K-TECH,VENHIL,MIV,UFO,ESTON,CYCRA,EK,WRP...

ktm 530exc 2008..........................3500euro

ktm 300exc 2013..........................5500euro

ktm 250exc 2013..........................5500euro

ktm 125exc 2003..........................1400euro

ktm 450 exc 2003.........................2500euro

HONDA VTR 1000 FIRESTORM..............1400EURO

Visit My Website

ID MASSANGER: motor4freeride@yahoo.com

...UNII MERG MII DE KM PE LUNA CU MOTORETA LA UIMITORUL COST DE 45RON, atat costa abonamentul de net...

ASFALT USCAT?!?!? I LOVE MUD!!!!post-15451-1268057906_thumb.jpg PEOPLES WITHOUT BALLS DRIFT IN CARS! :))))

#64 virgil

virgil

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 922 posts
  • Moto: triumph tiger 900
  • Numar: B 20 WIR,B100 WIR

Posted 02 March 2013 - 10:15 AM

Probabil au gasit varianta multumitoare pt toti .Din toata povestea ramane doar un scuter stramb.

#65 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,602 posts
  • Interests:Arta
  • Moto: V3

Posted 03 March 2013 - 05:41 AM

Cum s-a terminat pana la urma povestea?

Motociclete CF MOTO de 250 cc  1.499euro   http://www.proximaholding.ro  toate Noi, 0 KM, garantie 1 an

#66 Method

Method

Senna fan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,142 posts
  • Interests:46 fan
    MVAgusta fan
    BIG Yamaha fan
    F1 fan
  • Moto: '04 R1

Posted 03 March 2013 - 10:40 AM

Deci ce tupeu jegos...auzi,cum declara si kktu ala de Tiriac : "Ea stătea pe loc ca să acorde prioritate şi un scuter a intrat în ea".

Deci cum plm ai acordat tu prioritate daca a intrat scuterul in tine?Ca daca acorzi prioritate cu masina perpendiculara pe banda 1....

Sa ia domnu Tiriac,care e el asa preaplin de el si politically corect tot timpul decretul si sa citeasca cum e cu acordarea de prioritate,care se face cam fara sa intri pe soseaua cu prioritate.Ca daca intri pe sosea,atunci nu mai ai cum acorda prioritate daca tu esti in mijlocul strazii.Ba da chiar cred ca suntem toti o mare de prosti?

[attachment=892421:accident_potec_02909600.jpg]

Din poza asta se vede clar cum acorda madam Potec prioritate : blocand complet banda 1 si cu botul iesit in banda 2.Perfect,pacat ca nu mai au voie sa circule tir-uri in Buc,pt ca vreau sa vad cum explica cum i-a acordat ea prioritate unui tir in felul asta.tir-ul e "the great pacificator",asa iti arata tir-ul cand gresesti,de iti aduci aminte toata viata,daca mai ai viatza (vezi Edy Spedition :P si cum i-a explicat un tir ca nu e bine deloc sa depaseasca aiurea chiar daca are S Classe,mi-a placut maxim faza aia)

Plus ca,dupa cum s-a spus si aici , cu folia aia pe geam,de unde sa-i mai vezi si pe amaratzii aia cu scuterele?

In opinia mea,Rutiera trebuia sa constate urmatoarele : iesit pe banda 1,intrat pe banda 2 de pe stradutza fara acordare de prioritate soldat cu accident : dosar urmarire penala pt vatamare din culpa,permis luat pe 3 luni pt accident+amenda + amenda pt folii muuult peste 30% pe fatza.Asta e legea.Punct.

Si "persoanele publice" din cate stiam eu trebuie si ele sa se supuna legii,chiar daca o ard cu marele maestru combinator Ion Tiriac,consumator probabil de multe pilule albastre,ca altcumva cum?

Vorba colegului : era greu sa te dai jos din masina si sa recunosti : "da dom'le,eu sunt de vina?cum ar face-o un om politically corect?ii lua permisul pe 3 luni,ii dadea o amenda si ii repara scuterul pe casco.Permisul si-l lua inapoi rapid in 1 luna,se ducea ea frumos cu niste flori,niste portocale la baiatu ala si zambea frumos acolo la spital,ii dadea un autograf pe ghips si 50 de lei la asistente ca sa fie grijulii cu baiatul si problema era rezolvata.

Nu-mi vine sa cred ca zic asta,dar ia aminte de la Mircea Sandu (sic).L-a lovit pe amarasteanul ala cu dacia acu cativa ani,ala s-a dat jos,cand a vazut ca e Mircea Sandu,a zis,salut permis.Avea o privire speriata,tot nu-i  venea sa creada cand ii lua interviu ca nu va pica de vina in fata lu Mircea Sandu,Dar ala calm,linistit,a zis "da,eu sunt vinovat,l-am lovit din spate,bine ca nu s-a intamplat nimic",a suflat in fiola,a iesit 0,i-a dat asigurarea,politia i-a luat permisul pe o luna si i-a dat amenda,care e problema?Bravo lui.Credeati ca in luna aia a mers cu 368-ul ? Eu oricum pe linia lu 41 nu prea l-am vazut. :D

Asa ar fi facut o persoana publica ce poseda CREIER.Dar cand esti asa,mai crescuta din topor,mai de la tzara,de unde atata cap sa gandesti?Ce-a zis,las ca ma ajuta Tiriac.Da,poate scapi basma curata,dar noi,mujicii,tot te scuipam fix in dinti.Chair daca numai virtual,aici pe net.Ca sa te inveti alta data si sa nu mai procedezi ca orice pisi de pe Dorobanti.

Sunt foarte curios ce verdict va da vajnica Brigada a Politiei Rutiere.A mai prins careva vreo stire prin ziare,printre chilotzii lu Adelina Varciu ,etc,etc?

Edited by Method, 03 March 2013 - 10:49 AM.

"Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family.
Choose a fucking big television.
Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers...
Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning.
Choose your future. Choose life... But why do I want to do a thing like that?"

#67 DragosM

DragosM

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 715 posts
  • Moto: Honda CBF 600 SA

Posted 04 March 2013 - 08:31 AM

http://adevarul.ro/n...1800/index.html

"Poliţia a stabilit cauza accidentului: neacordarea de prioritate, însă nu se ştie sigur cine este vinovat. Dacă va fi găsită vinovată, Potec riscă să i se întocmească dosar penal."

Asta e concluzia articolului. Deci inca nu au stabilit cum ramane cu semnele. Le schimba sa le lasa asa :)

#68 Serban.S

Serban.S

supravietuitor in Ro

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,401 posts
  • Moto: BMW F650 GS '04

Posted 04 March 2013 - 10:26 AM

Se trage totul din condei dupa ce mai trece timpul. Ca sa iasa bine.

Prea romanesc. Prea ca la tara...

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost... “Philippe Geluck, citat despre prostie

Pe motocicleta, cel mai mare pericol este sa crezi ca nu este nici un pericol

Ei rad de mine ca sunt diferit. Eu rad de ei ca sunt toti la fel.

TOMBEROANELE GOALE SUNT CELE MAI ZGOMOTOASE.

#69 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,602 posts
  • Interests:Arta
  • Moto: V3

Posted 06 March 2013 - 09:26 AM

"Poliţia a stabilit cauza accidentului: neacordarea de prioritate, însă nu se ştie sigur cine este vinovat. Dacă va fi găsită vinovată, Potec riscă să i se întocmească dosar penal."

Asta e cea mai tare chestie! Ar trebui dat afara instant ala care a zis asta!

Motociclete CF MOTO de 250 cc  1.499euro   http://www.proximaholding.ro  toate Noi, 0 KM, garantie 1 an

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users