Sari la conținut

SMAEB 2013 - 12-13-14 Aprilie - ROMAERO Baneasa - comentarii


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost la toate editiile. Si la toate a fost mai frumoasa parcarea decat salonul in sine. Sper ca anul asta sa se schimbe treaba. Daca nu, asta va fi ultima editie la care mai cotizez...

Mie imi place si inauntru. Nu te jura de ceva ce n-o sa tii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Anul trecut am tras chiulul,la sugestia unui cunoscut foarte dezamagit de ceea ce a vazut acolo

Daca si anul asta e la fel....nu merg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place si inauntru. Nu te jura de ceva ce n-o sa tii.

MotoScut, voi nu participati la SMAEB anul acesta? Pe harta de pe site-ul salonului nu am vazut Proxima! Stiu ca acum doi ani si acum trei ani ati fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place si inauntru. Nu te jura de ceva ce n-o sa tii.

Man, eu nu ma plang de reduceri, eu ma plang de lipsa de stoc. Daca nici la salon nu gasesc geci decat de la M in sus... ce dreaqu pretentii sa mai am in ianuarie-februarie... Stiu, piata e amarata, nu e bani de blocat in stocuri, viata e greu, se pot face comenzi pentru un S sau XS, le stiu pe toate... Si, crede-ma, anul trecut eram cu banii in buzunar si chiar cautam ceva echipament (geaca, manusi, casca, pantaloni, mai multe...). N-am gasit nimic marimea potrivita. Nici pentru mine, nici pentru pasagera. Pentru ca nu erau stocuri.

Singurul lucru interesant a fost parcarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suriorilor, este un salon. Unde intrarea cel mai probabil va fi 10 lei. Adica 2Euro si-un sfantz.

 

Daca eu anul trecut am putut sa vad modele care m-au interesat, le-am pipait, consider ca am cheltuit bine cei 2 euro. Consider ca firmele de echipament ar trebui sa expuna produsele si sa aiba doar carti de vizita cu adresa magazinului, nu ma intereseaza sa-mi cumpar direct acolo de la salon. Pot sa ma duc ulterior la magazin sa-mi iau ceva care mi-a placut.

 

Dupa ce ca la evenimente moto suntem varza, in afara de niste intruniri prin tara nu se intampla mare lucru, sa nu mergem nici la salon mi se pare ciudat. Te mai vezi cu lumea pe acolo, mai o cunostinta mai veche, mananci traditionalul mic, mai vezi un stunt, un wheelie machine, modele noi la unii producatori, s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suriorilor, este un salon. Unde intrarea cel mai probabil va fi 10 lei. Adica 2Euro si-un sfantz.

 

Daca eu anul trecut am putut sa vad modele care m-au interesat, le-am pipait, consider ca am cheltuit bine cei 2 euro. Consider ca firmele de echipament ar trebui sa expuna produsele si sa aiba doar carti de vizita cu adresa magazinului, nu ma intereseaza sa-mi cumpar direct acolo de la salon. Pot sa ma duc ulterior la magazin sa-mi iau ceva care mi-a placut.

De acord cu cei 2 euro bine cheltuiti. Am fost si eu anul trecut .

Referitor la produse doar expuse, trebuie sa ne gandim ca nu toata lumea sta in Bucuresti, iar cei din provincie ,daca doresc, au posibilitatea sa cumpere pe loc.

Personal, mie mi-a placut cel de anul trecut, poate pentru ca a fost prima data. O sa merg si anul acesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu anul trecut am putut sa vad modele care m-au interesat, le-am pipait, consider ca am cheltuit bine cei 2 euro. Consider ca firmele de echipament ar trebui sa expuna produsele si sa aiba doar carti de vizita cu adresa magazinului, nu ma intereseaza sa-mi cumpar direct acolo de la salon. Pot sa ma duc ulterior la magazin sa-mi iau ceva care mi-a placut.

As fi de acord cu chestia asta, DACA in magazine ai gasi ceva pe stoc. Aia de la Kronau n-aveau anu' trecut in vara nici macar bujii de 4 euro pe stoc. Cele mai comune bujii chioare. De echipamente nici nu mai vorbesc... Tie ti-o fi mai usor, la gabaritu' tau, dar io-s mai fara strat adipos, ceea ce face sa nu-mi gasesc masura in niciun magazin de prin Bucale, indiferent de moment, sezon sau extra. S, nu XS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi de acord cu chestia asta, DACA in magazine ai gasi ceva pe stoc. Aia de la Kronau n-aveau anu' trecut in vara nici macar bujii de 4 euro pe stoc. Cele mai comune bujii chioare. De echipamente nici nu mai vorbesc... Tie ti-o fi mai usor, la gabaritu' tau, dar io-s mai fara strat adipos, ceea ce face sa nu-mi gasesc masura in niciun magazin de prin Bucale, indiferent de moment, sezon sau extra. S, nu XS.

Pai vad ca tu ai in principal o problema cu aprovizionarea magazinelor moto din Romania. Asta e piata, n-ai ce-i face. La cat se cumpara la noi e greu sa tii magazinele pline cu produse pe stock pe care sa se puna praful.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoScut, voi nu participati la SMAEB anul acesta? Pe harta de pe site-ul salonului nu am vazut Proxima! Stiu ca acum doi ani si acum trei ani ati fost.

Nu participam, ca ne-am frecat cu vanzarile si livrarile, intre timp spatiile s-au ocupat. Cum ai observat, noi am participat la toate editiile de cand ne ocupam de moto, cu exceptia anului trecut, cand am fost plecati.

Daca vrei sa ne vizitezi in perioada respectiva, te asteptam cu placere, si fiind pasionat de chinezesti iti asiguram transportul dus-intors de la expozitie la noi, daca e nevoie.

 

N-am gasit nimic marimea potrivita. Nici pentru mine, nici pentru pasagera. Pentru ca nu erau stocuri.

Singurul lucru interesant a fost parcarea.

Iti doresc sagasesti anul asta! (si eu caut 3 echipamente... eu oricum trec sa vad una-alta)

 

sa nu mergem nici la salon mi se pare ciudat. Te mai vezi cu lumea pe acolo, mai o cunostinta mai veche, mananci traditionalul mic, mai vezi un stunt, un wheelie machine, modele noi la unii producatori, s.a.m.d.

Fiecare persoana interesata de fenomenul moto ar trebui sa viziteze SMAEB - e cea mai mare si importanta expozitie moto din Romania, iar cei interesati in a cumpara echipamente, sau moto, sau a se intalni cu prietenii... cu atat mai mult!

Editat de MotoScut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad ca tu ai in principal o problema cu aprovizionarea magazinelor moto din Romania. Asta e piata, n-ai ce-i face. La cat se cumpara la noi e greu sa tii magazinele pline cu produse pe stock pe care sa se puna praful.

Exact ce spuneam eu ca aud mereu. Nimic nou. Si probabil ca tot asa o sa fie si la salon. Deci, mai ales daca va fi frumos afara, voi avea niste treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa merg, sigur. Pai daca la un eveniment ca asta nu merg atunci cand? Sa ma plimb asa

singurel prin oras, sau cu cativa prieteni? Sau imi plac motocicletele, dar nu dau 10lei intr-un an

sa vab muulte motociclete la un loc? Acum ca sunt in parcare sau afara mai conteaza? Echipamentele

macar le pot proba vad cum imi vin, ce marime etc si daca nu am bani macar stiu ce vreau ca sa nu le comand dupa poza

Iar altfel doar ca sa le probez pai trebuie sa colind. Deci am toate motivele sa merg.

Sper doar sa avem vreme sa venim calare, ca 240 km nu prea ma incata pe motor prin vreme naspa. Daca nu avem auto.



Pardon: Daca nu, avem auto si tot venim ca suntem mai multi:-) , dar mai putin de 50:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Standul Ducati o să fie atracția salonului. O să se înghesuie lumea, "tu ești binșițaru'? po` să fac o poză cu tine?"

 

Mi-ai exprimat gandurile :lol:, standul Ducati este pentru mine punctul de maxim interes... desi nu am nici o treaba cu motocicletele Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Standul Ducati o să fie atracția salonului. O să se înghesuie lumea, "tu ești binșițaru'? po` să fac o poză cu tine?"

io zic sa ne strangem o gloata si apoi sa mergem.

sau sa mergem pe rand, sa fie stresul mai mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...