Sari la conținut

Vanucci RVX-2


nutreț
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Ce parere aveti? Sunt ok manusile?

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/328

 

Sunt cam scumpe la banii astia ,au fost si la reducere ,cam 35 de euro . Au un material gen piele intoarsa pe lateralul degetului aratator care se distruge destul de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arat foarte bine manusile, dar cam scumpe, ar trebui sa cautati si la magazine second-hand, am gasit acolo manusi destul de bune la 10 lei si geci si anumite parti din echipament(genunchiere ....etc) ...la preturi foarte mici.....acuma depinde ce bani ai , cat iti permiti si ce preferinte ai ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le'am luat tot de la Kronau. Si le'am purtat prima data cand am facut scoala. Spre sfarsitul sedintelor am blocat fata si m'am intins pe jos. N'am avut nimic - de unde trag concluzia ca m'au protejat .. acum daca aveam viteza mai mare sau impactul era mai violent nu stiu ce sa zic.. pt ca au cedat cusaturile la 2 degete. Si confirm si eu ce a spus claman .. materialul ala si la mine s'a cam terfelit.

Cert e ca dupa ce le'am purtat 1 sezon (plus cazatura de care am facut vorbire) am renuntat la ele si le'am dat pomana unui amic care o mai ia pe gagica'sa pasager si se foloseste aia de ele.

Ca un plus .. ventileaza exceptional si arata si fitzos .. atata timp cat nu incepe sa se duca materialul ala pe lateral.

Nu cred ca mi'as mai lua a 2'a oara .. dar nah.. fiecare cum il duce capu/buzunarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti permiti sa-ti iei manusi care sa te tina un sezon(daca te tin), poti sa faci investitia, daca nu, uita de ele ; ce s-a spus mai sus -claman-reprezinta descrierea cea mai apropiata de ceea ce iti ofera aceste manusi, poate un pic cam indulgent ; pentru o firma atat de renumita- neasteptat de slabe din punc de vedere al rezistentei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si pt mine asta ar fi al 3lea sezon in care le am si sunt inca f ok. S-au adunat niste "scamutze" pe materialul textil dintre degete, dar nici vorba de rupt, descusut etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa cautati si la magazine second-hand, am gasit acolo manusi destul de bune la 10 lei si geci si anumite parti din echipament(genunchiere ....etc) ..

pfoa... genial!

 

Ale mele au 3 sezoane la activ si inca mai tin. Eu sunt foarte multumit de ele.

la fel si eu! purtare zi de zi in bucuresti (frecus pe la manete)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Admin

Vechiul model de la Vanucci era superb, intre degete avea piele, la astea noi au pus un textil care m-a tinut trei luni. Nu vad ratiunea de a schimba ceva care era fezabil doar asa, de amoru' artei!

In concluzie, desi sunt niste manusi excelente in afara problemei descrise si de colegii de mai sus, eu nu le recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad ratiunea de a schimba ceva care era fezabil doar asa, de amoru' artei!

E de amorul profitului, au mentinut pretul si au bagat materiale mai ieftine si mai usor de cusut.

 

Vanucci (adica Louis) are talentul sa faca produse ce par de calitate dar nu trec proba timpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da, este o logica, desi Vanucci face (pt.Louis, adevarat) lucruri de calitate. Eu am un costum textil de la ei pe care am dat vreo 600 euro si este impecabil si acum, dupa aproape sapte ani..

Oricum, manusi mi-am luat Furygan TD 02 Mesh Evo, care sunt exact pe gustul meu

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Intr-un final au capatat si ale mele in weekendul asta o gaurica acolo unde au bucata aia textila la aratator :)

Totusi m-au tinut nitel. Am facut cateva mii bune de km cu ele. O sa imi iau acum RVX3, care par mai bine inchegate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Mi-au venit azi RVX-3. Par ok. Destul de asemanatoare cu 2-ul, dar par mai solide. In zonele in care 2-ul se rupea, acum au piele perforata. Asa ca ar trebui sa tina mult si bine acest model :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am o pereche de manusi model mai vechiut, integral din piele, de vara, luate noi acum vreo 2 ani... asta e al 2lea sezon al lor si au cam 11-12000 km. E adevarat ca m-a prins si ploaia de cateva ori, le-am spalat de vreo 3-4 ori... dar le-am dat mereu cu crema. Acum o saptamana, m-am trezit cu gauri mari in pielea de pe interiorul degetelor de la mana stanga. Aratatorul si mijlociul de la mana stanga. Mi se pare putin timp/km pt o pereche de manusi din piele, cica "de firma". In rest, nu au probleme, nici macar in palma nu se vad urme de uzura.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Mi-au venit azi RVX-3. Par ok. Destul de asemanatoare cu 2-ul, dar par mai solide. In zonele in care 2-ul se rupea, acum au piele perforata. Asa ca ar trebui sa tina mult si bine acest model :)

Le ai si acum, dupa mai mult de un an? Si eu caut o pereche de manusi touring ok si la un pret decent. Din oferta kronau astea mi se par cele mai rasarite pentru ce vreau eu, chiar daca sunt un pic spre sport. Nu stiu ce sa zic de pret, vad ca versiunile anterioare erau pe la 35 de euro, astea costa dublu (sau vorbim de preturi in super promotie/lichidare?).

 

Mai am in vedere IXS Adventure. Astea costa sub 400 lei si sunt all-season impermeabile (cel putin asa scrie pe pagina Ixs). Le are cineva si poate sa-si dea cu parerea?

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, le am si arata ca noi inca. Le-am purtat mai toata vara trecuta si asta, la turele lungi (in oras port niste icon pursuit perforate). Se pare ca modelul 3 le-a reusit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...