Jump to content

Photo

vand Touring de 250 Nou-0 Km, 1499 euro, CF Moto-V3

se conduce cu A2 de la 18 ani

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#21 EX_:Sir George Mihail Burghy_*

EX_:Sir George Mihail Burghy_*
  • Anonimi

Posted 14 February 2013 - 02:11 PM

Problema pe care am vrut sa o subliniez este aceea ca desi la iesirea din fabrica, sa zicem 2 modele asemanatoare, sa mergem la absurd si sa spunem IDENTICE, unul produs de BMW si altul de Huatian, desi la inceput de la zero kilometrii, au ambele parametrii de viteza, acceleratie , consum, etc,IDENTICE, poti sa fi sigur ca destul de repede la chinezarie acesti parametrii vor scadea destul de repede in functionarea normala; altfel si BMW si Huatianul ar avea acelasi pret, nu? 

(recunosc orice gresala facuta; stiu ca de obicei nu bat litera "s" si "t'.)

Poate nu ai avut chinezarie sa o folosesti zilnic in Bucuresti; am avut si te asigur de consum mult mai mare fata de ceva de marca occidentala; diferenta este de aprox. 20%; de exemplu un moped China, de 50 cmc ia cam 3.0 L/100 km, iar unul occidental ia cam 2,5 L/100 km.....daca faci raportul 3,0/2,5=1,2 ceea ce inseamna ca e mai mare cu 20%, nu?..ceea ce este destul de mult. Dar daca nu mergi mai mult de 5000-6000 km/an este acceptabil; ceea ce nu este acceptabil la chinezarii: problemele tehnice, dereglarile dese, finisajele.

#22 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts
  • Interests:Arta
  • Moto: V3

Posted 15 February 2013 - 06:24 AM

-poti sa fi sigur ca destul de repede la chinezarie acesti parametrii vor scadea destul de repede in functionarea normala; altfel si BMW si Huatianul ar avea acelasi pret, nu? .

- De unde poti fi sigur?! Le-ai testat tu personal pe toate? Asa s-a intamplat si cu produsele din Japonia si Coreea: aveau preturi mici, apoi le-au crescut in timp, vezi la auto, moto, electronice, foto - acum sunt lideri mondiali. Sunt gata sa pun pariu cu tine ca daca aduci un scuter BMW si unul Huatian (la parametri apropiati) nu o sa vezi o diferenta de 20% la consumul de combustibil, nici vorba! , insa diferenta de pret de x20 ori o vezi de la inceput. 

- Ar trebui sa mentionezi ce 'chinezarie' ai avut. A generaliza nu e ok. Nu toate produsele din China sunt 'chinezarii', si a le pune pe toate intr-o oala, arata cel putin necunoastere sau reaintentie.

Scutere125-150cc  399 - 499euro   Motociclete CF Moto V3 si V5 250cc 1499euro   http://www.proximaholding.ro  toate Noi, 0 KM, garantie 1 an

#23 ZAPPY

ZAPPY

Groaza si mister... ceata si dezorientare.

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,693 posts
  • Interests:Motociclete de orice fel.
  • Moto: Suzuki Katana 750
  • Club: CIRC SI BALAMUC

Posted 15 February 2013 - 07:05 AM

Chinezii stiu sa faca produse in functie de cati bani li se da pe ele. Stiu sa faca si bun la pret pe masura, nici o grija!

Nu sunt fan, dar de cei de la CF Moto o sa mai auzim. E prima firma chinezeasca care a intrat in piata motoarelor mari, peste 250 cc.

Si sincer prefer sa vad prosperand un comerciant care asigura garantie si eventual service la niste produse vandute cu factura, decat samsari de motoare tavalite si ucise in vest si resuscitate pt piata din Ro, cu "25000km in bord, nescapate pe jos niciodata si tinute numai in garaj"  :D

P.S. pt MotoScut: Modelele cu motorizare de 650 nu le poti aduce?

Edited by ZAPPY, 15 February 2013 - 07:07 AM.

IF SPEED DOESN'T SCARE YOU, THE BIG TRUCK AROUND THE CORNER WILL!!!

WHERE THERE IS A WILL, THERE IS A WAY!

"I would rather be sitting on my motorcycle, thinking about God, than sitting in church, thinking about my motorcycle."

Posted Image

#24 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 15 February 2013 - 04:50 PM

De ce nu pui niste poze originale cu motocicletele? Vei avea mai multa bafta la vanzare crede-ma.

Iti ascult sfatul: Aceste poze sunt facute ieri dimineata. Nu s-a modificat, alterat, photoshopat sau umblat in vreun fel la poza. Astept comentariile voastre daca pozele mele sunt la fel cu cele ale producatorului.

@Zappy: pot aduce, in mai vreau sa le fac omologare de tip. Anul asta vor lansa doua 'miare".

si rosie:

Attached Thumbnails

• TourV3A 1.JPG
  • TourV3A 2.JPG
  • TourV3A 5.JPG
  • CruiserV3R 1.JPG
  • CruiserV3R 2.JPG
  • CruiserV3R 3.JPG

Edited by MotoScut, 15 February 2013 - 04:53 PM.

Scutere125-150cc  399 - 499euro   Motociclete CF Moto V3 si V5 250cc 1499euro   http://www.proximaholding.ro  toate Noi, 0 KM, garantie 1 an

#25 EX_:Sir George Mihail Burghy_*

• Anonimi

Posted 16 February 2013 - 02:54 AM

Intrebari:

1)Ce culori mai ai pe stoc in afara de rosu si argintiu?

2)Pt. cel care cumpara un V3 de la tine, ai pe stoc (si cat costa?) o curea de transmisie?...macar la 10 moto ar trebui sa existe 2 buc pe care sa le poti livra; e necesar acest consumabil fara de care moto nu poate functiona luni de zile pana-i aduci pe comanda. Asa ceva, care poate ceda imprevizibil este imperios necesar a fi pe stoc la vanzator. Daca ai curele, ai de la mine o bila alba, ca nu as cumpara in veci, asa ceva fara curea, ca sa stau apoi cateva luni bune imobilizat. daca la astea occidentale faci comanda si astepti 1-1,5 luni, de la China ce pretentii sa ai?3-6 luni?

3)daca se strica sistemul audio, cum se rezolva? am avut Tico si Cielo (Coreene de sud, adica capitaliste, cu baze militare USA!!!) si Radio/Casetofoanele erau f. proaste....la garantie ti-l prelua si ti-l schimba cu altul cu alt defect de la alt client...practic ni le roteam intre noi pe cele defecte, pana te plictiseai si renuntai...si DAEWOO cu dealerul RADACINI,  nu era CFMOTO cu PROXIMA HOLDING cu 2 angajati....

4)Cate asemenea V3 sunt vandute in RO?, ca eu nu am vazut niciodata vreuna cu cineva in sa...le-am vazut numai oferite spre vanzare...macar un posesor sa cunosc si eu , sa discut cu el, sa-i aud parerea! Sunt 2?..sunt 5?...sunt 10?...sunt 20?...sunt 40?...cate sunt?.. si pe unde?...sunt functionale?....tare as vrea sa cunosc un asemenea detinator, si sa-l invit la o excursie in grup la Poiana Brasov sau oriunde altundeva sa  ne arate "scula" si cum merge ea!

Si uite-asa PROXIMA HOLDING va deveni cel mai cunoscut si mai important dealer de "chinezarii" (de calitate ar dori toata lumea, desi cei de la Lifan zic ca ale lor sunt cele mai bune, etc!)...raspunzand la toate chestiunile si fiind mereu aproape de client, va reusi?...Sa speram! :ok:

#26 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 16 February 2013 - 03:56 PM

1. Am doar Rosu (ca la Ferrari sau putin mai deschis ca la emblema Coca-Cola) si Argintiu Metalizat.

2.  Da am pe stoc, livrez pe loc (pozele de mai sus sunt de acum doua zile). Eu sunt importator direct (asta e un motiv pentru care preturile sunt mici). Pot livra doua bucati la orice ora din zi si din noapte. Am multe piese pe stoc, pentru ca am luat prea multe; ele insa se strica foarte rar. Cele mai vandute sunt partile de carena (plasticuri) ca le mai rascheteaza baietii. Am legatura cu importatorii similari din Anglia si Germania, daca o piesa n-as avea-o, imi vine in 3-5 zile, dar am piese multe, de exemplu am si radio FM+ cas+MP3 Player precum si comanda acestuia care rezista la ploaie, e iluminata etc, dar nu am difuzoare. Am vreo 12 curele pe stoc.

3. Eu tot ce se strica, schimb cu totul - deci sistemul audio il schimb daca se defecteaza, pana acum nu s-a intamplat vreun caz. Doar sa fie o chestie simpla, de reglaj sau ceva similar, atunci nu se schimba, ci se regleaza, de exemplu carburatorul japonez Mikuni.

4. Eu am vandut 93 de bucati de V3. A mai importat cineva doar V5, cantitate mica, dar nu stiu cifrele lor de vanzare, clientii lor iau acum piese de la mine. La moto nu e ca in domeniul auto unde se stie lunar situatia vanzarilor pe marci, modele, motorizari.

Vreau sa iti zic, cu modestie, ca vreo 3 ani cred ca am fost pe primul loc la vanzari in Romania. Eheee, erau alte vremuri... aveam vreo 18 de dealeri la un moment dat.

Edited by MotoScut, 16 February 2013 - 04:01 PM.

#27 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 17 February 2013 - 05:55 AM

Poza pusa mai sus e cu un V5 care n-a fost luat de la mine. Eu am facut primele omologari de tip la V3 si V5 in Romania si cam stiu ce e pe piata. Produsul respectiv nu mai are viteza probabil din cauza unor piese la ambreiaj (mai multe de acolo pot cauza asta, eu le am pe toate pe stoc), cureaua trebuie verificata desigur. Eu as fi interesat la cate revizii a fost V5-ul respectiv de cand a fost cumparat... asta ar trebui intrebat respectivul care care vrea 1000 pe ea , iar eu le dau cu 1499 noi cu garantie 1 an sau 1599 cu garantie 2 ani...

Dupa ce ai scazut propunerea pentru un V3 la 1000, apoi la 800 si 700 euro, eu propun sa sari direct la vreo 30 de euro, renunti la tigarile pe o saptamana si iti iei o chinezarie de V3 sau V5 de 250 racita cu apa, dar cred ca si asa stai in dubii... prea iti repugna!

(stii ca pretul unui moped chinezesc in supermarket e de 600-800 euro, iar un moped de marca consacrata e 2.000-3.000 euro). probabil eu sunt bleg ca vand scutere de 125-150 la 499 euro si moto de 150-200 la 699 euro. Nu ar trebui sa bag un 50% in plus din Aprilie?

E interesanta propunerea ta cu inchirierea, ma voi gandi la asta. Nu am experienta necesara in aceste servicii si ar trebui sa studiez costurile cu casco etc, precum si comportamentul clientilor cu astfel de produse inchiriate (nu vreau sa ma leg la cap cand nu ma doare si nu sunt strans cu usa, financiar - eu chiar voi face noi importuri anul asta). Eu am vandut flote de atv-uri la cei care inchiriaza cu ziua la pensiuni de la munte si mare si de scutere la cei care vand pizza, shaorma la domiciliu. Cei cu atv-urile preferau sa le ia de la mine zicand ca chiar daca iau yamaha sau ceva similar, clientii le fac praf in fix aceeasi perioada de timp cu cele luate de la mine... care costa de 5-10 ori mai putin...

#28 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 18 February 2013 - 08:57 AM

Sir George,

Tu scrii aici romane intregi... eu nu citesc integral mesajele fluviu.

Credeam ca esti civilizat, dar ai inceput sa ai mentalitate de "Mitica de Bucuresti" cum zic ardelenii si banatenii... adica tu aici esti carcotas, aduci acuze fara sa ai habar, spui minciuni ca produsele sunt proaste, ca nu sunt noi, ca fac reclama mincinoasa - fara sa cunosti produsele !!! - adica fabulezi la greu in speranta ca asa mai ciupesti la pret, cand pretul e deja foarte jos. Nu gasesti in toata lumea aceste produse la aceste preturi, nici alte produse similare. Ma refer la produse rezonabil de bune, aduse legal, platite taxele legal, cu carte de identitate, factura si garantie.- Nu pot concura cu produsele furate. Sau tu esti de la concurenta...si de ce sa nu aruncam cu noroi in asta...?

Daca le consideri atat de proaste, de ce vrei sa iei doua bucati?! Ia-ti domne niste janghine SH folosite la greu, sa nu ai garantie, sa bagi banul gros in ele pentru a le aduce la stadiul de folosinta, plateste omologari si ITP si ai produsul janghina dorit!

Un SH de calitate din vest costa mult, rar se intampla ca la unul cu km multi sa fie bun si sa nu bagi banul in el. Motocicletele de viteza lucreaza la turatii foarte mari, iar daca sunt forjate mult, trebuie sa bagi banul...

Tu compari produse de 499, 699 si 1499 euro cu unele de 10.000-13.000 euro !!! Nu poti compara Dacia Logan (10.000 euro) cu Mercedes Clasa S (200.000 euro), desi si Loganul e bun, consuma putin si iti faci treaba cu el foarte bine. Nu toti au bani de lucruri scumpe, dar toti au nevoie de transport.

Tot spui tu ca e reclama mincinoasa si n-am produse noi... daca vrei 2 de caciula, ti le dau pe loc, sunt gata montate; daca vrei mai multe, ma anunti, sa le montez, sunt in cutii.

Cureaua de V3 si V5 se schimba la 16.000 km si costa 58 euro (+tva). daca te uitai pe site la sectiunea Piese de schimb http://proximaholding.ro/preturi/pieseCF250T-5.php , e transparent pentru toata lumea. Despre pariu am scris la anuntul de V5, ai postat de doua ori.

#29 EX_:Sir George Mihail Burghy_*

• Anonimi

Posted 23 February 2013 - 06:52 PM

1)A trebuit sa intreb de 3 ori ca sa aflu pretul la cureaua de transmisie de 72 euro. Nu e deloc un pret mic 317 ron, dar macar sa tina 16.000 km! De cine e produsa? China sau Japonia?

2)Intreb a 5-a oara...am inteles ca oferi factura si garantie la ce vinzi, dar cu ce SERVICE ai contract de intretinere si reparatii(scrie AICI numele si adresa)? Unde se afla acestea? Dupa cumpararea produsului unde mergem sa facem reviziile in garantie? Ce facem daca suntem din Constanta, Baia Mare, Cluj, etc si cedeaza ceva si pur si simplu nu mai merge "motocicleta"? Cum procedam? .....E asa de greu sa scrii aici un raspuns? E ceva jignitor in solicitarea asta? E doar o solicitare legitima, nu?

Precum vezi eu nu desfasor atacuri la "persoana", ci doar incerc sa clarific niste aspecte normale ale unei vanzari cu factura si garantie, cum spui. E ceva rau in asta?

Edited by Sir George Mihail Burghy, 23 February 2013 - 06:55 PM.

#30 little wayne

little wayne

plictisit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,508 posts

Posted 23 February 2013 - 07:50 PM

1 la Toate motoarele de peste 125cc cu transmisie cvt cureaua costa de la 50e

2 nici o forma care ofera garantie la un produs nu suporta costrul de transport al produselor care vin pentru reparatii in garantie

Aceste tampenii debitate sunt doar incercari de a arunca cu gunoi in cineva

REALITATEA IMOBILIARA]http://tavanulfals.wordpress.com

#31 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 24 February 2013 - 09:53 AM

1)A trebuit sa intreb de 3 ori ca sa aflu pretul la cureaua de transmisie de 72 euro. Nu e deloc un pret mic 317 ron, dar macar sa tina 16.000 km! De cine e produsa? China sau Japonia?

2)Intreb a 5-a oara...am inteles ca oferi factura si garantie la ce vinzi, dar cu ce SERVICE ai contract de intretinere si reparatii(scrie AICI numele si adresa)? Unde se afla acestea? Dupa cumpararea produsului unde mergem sa facem reviziile in garantie? Ce facem daca suntem din Constanta, Baia Mare, Cluj, etc si cedeaza ceva si pur si simplu nu mai merge "motocicleta"? Cum procedam? .....

Iti raspund cand consider de cuviinta, eu mai si lucrez, n-am timp sa ma uit la mesajele foarte lungi care bat apa in piua.

Ti-am raspuns: trimit elicopterul si rezolva tot, vezi in pagina asta: http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/690021-vand-motocicleta-chopper-kinroad-de-150cc/page-2? 

Tu vrei sa public listele de clienti pe net, telefoanele si adresele lor si alte chestii interne ale unei firme. Momentan am o mica jena si nu pot posta asta. Dar cred ca poti vedea pe net listele clientilor la Honda, Yamaha, BMW sau alt importator moto.

1 la Toate motoarele de peste 125cc cu transmisie cvt cureaua costa de la 50e

2 nici o forma care ofera garantie la un produs nu suporta costrul de transport al produselor care vin pentru reparatii in garantie

Aceste tampenii debitate sunt doar incercari de a arunca cu gunoi in cineva

Nici la Mercedes nu e asa? Nici la Suzuki?

Eu am impresia ca  e de fapt competitor si e inebunit de preturile mele mici si atunci arunca cu noroi si face teoria chibritului, sau vrea sa le cumpere pe toate si apoi sa le vanda el cu un profit bun.

Edited by MotoScut, 24 February 2013 - 09:54 AM.

#32 xsebi

xsebi

SV Rider

• Super Membru
  • PipPip
  • 633 posts
  • Interests:Guns and Bitches
  • Moto: Neagra
  • Numar: Drept si luminat
  • Club: Fara

Posted 24 February 2013 - 10:01 AM

Da si tu report la toate posturile scrise aiurea si gata. M-am saturat sa vad cum se comenteaza pe aici despre niste produse care sunt noi si in garantie. SIR PLM vrei motor cauta sh rupte in doua si nu mai comenta atat pe-aici. Sunt produse noi si cred ca vanzatorul a dat destule detalii despre ele, garantie, piese si service.

10580128_427393064066603_640243167037143

#33 little wayne

little wayne

plictisit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,508 posts

Posted 25 February 2013 - 04:32 PM

Nu degeaba a fost banat userul soimulmaltez,acum merge tot pe aratura cu clona asta

REALITATEA IMOBILIARA]http://tavanulfals.wordpress.com

#34 l.u.v

l.u.v

Vanturator de tarana

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 6,073 posts
  • Moto: Doispesute elte
  • Club: 0722 625 710

Posted 25 February 2013 - 05:01 PM

Am curatat topicul, cine mai vine cu flame si comentarii inutile va fi suspendat direct!!

Vand xenon si alarme moto, atv, scutere

Vand cizme dama/barbatesti TCX(Italia - Gore Tex)

Diagnoze/Citire/Stergere Erori BMW

Vand Pinlock Schuberth S2/C3, pentru casti de la XL in sus

637x296.jpg

#35 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 25 March 2013 - 03:58 PM

Acest pret e valabil pana pe 17 Aprilie.

#36 brokenmonkey

brokenmonkey

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 49 posts
  • Interests:Bikes and Boobs...mostly boobs...
  • Moto: Suzuki SV650 k1

Posted 25 March 2013 - 05:31 PM

Salut. O sa fii prezent si la SMAEB? Stiu ca anul trecut erau ceva mobre de la CF Moto, dar nu prea m-am uitat la ele. Anul asta, daca gasesc stand pe la SMAEB, o sa le analizez mai in detaliu.

#37 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 28 May 2013 - 06:08 AM

Puteti lua Motociclete si Scutere si prin Card Avantaj emis de Credit Europe Bank, fara a plati dobanda la banca, ci numai 12 rate egale.

Puteti plati cu Numerar, prin Card sau prin Transfer bancar.

Primiti: Produs nou 0 Km + Factura + Garantie 1 An + Carte de Identitate noua, nu mergeti deloc la RAR - economisiti 200 euro - mergeti direct la inmatriculare.

Aceste preturi nu includ tva si sunt valabile numai in perioada promotiei in limita stocului existent. 
Asiguram transport avantajos in 1-2 zile oriunde in Romania si 3-5 zile in orasele din Europa.

.

Edited by MotoScut, 29 April 2013 - 07:18 AM.

#38 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 18 June 2013 - 10:15 AM

Pentru persoanele fizice care platesc cu numerar, pretul total e de 1.500 euro.

#39 sprike

sprike

Bike experience

• Membru
  • Pip
  • 172 posts
  • Interests:Power of Dreams
  • Moto: in cautare
  • Numar: ras

Posted 24 July 2013 - 09:21 PM

Salut - Modelul V5 are cutie automata ?

- Cat m-ar costa transportul Bucuresti Iasi ?

#40 Proxi

Proxi

pro

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,516 posts

Posted 25 July 2013 - 08:30 PM

1. Da, are cutie automata. (atat V3 cat si V5)

2. in jur de 300-350 lei si ajunge la dvs. in 24 de ore, inclusiv sambata, sau in ziua dorita de dvs. Sunteti in orasul Iasi sau in judetul Iasi?

Also tagged with one or more of these keywords: se conduce cu A2 de la 18 ani

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users