Sari la conținut

Ce planuri de calatorii aveti?


Vizitator ala cu F-ul
 Share

Postări Recomandate

Vizitator ala cu F-ul

Salutare motociclisti! Dupa cum se numeste si topic-ul, ce planuri de calatorii aveti pentru 2013?

 

Daca tot am initiat topic-ul, am sa incep eu.

5-8 mai, vreau sa fac o plimbare in Vatra Dornei.

19-21 iulie, vreau sa fac o plimbare in delta dunarii, la Sulina.

Mai mi-as dori sa fac si un trans-fagarasan, dar cine stie.

 

M-am gandit sa deschid acest topic, in speranta ca poate punem in mai multi plimbarile. :)

 

Va astept sa postati, fara off-topic.

Primavara timpurie, drum uscat si fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 327
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma...sa sti ca si pe mine ma bate gandu de cateva plimbarici :peace: .dar ma gandeam ca daca pana acum am ratat ocazia din lipsa de motor,acum as vrea sa plec pe 1mai in vama.sunt cativa care an de an merg si acum nu mai vreau sa-i dezamagesc :hug: .tras-fagarasanu l-as lasa pentru august(sunt un pic cam friguros si na). :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@fara roti: Vacantele nu au nici o legatura cu cainele. In plus de asta, eu am 2, nu prea imi permit sa il tin si pe "vagabond".

 

@pishty Vama Veche nu ma atrage! Dar daca in august programati ceva, puneti-ma si pe mine pe lista. Numai sa nu fie nimic mai lung de un weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea ca anu asta sa reusesc sa fac 2 calatorii. una in vest, in primavara (Buc-Craiova-Drobeta-Timisoara-Arad-Oradea-Satu Mare-Cluj-Sibiu-Brasov-Buc) si una spre est sper ca in vara (Buc-Brasov-Bacau-Piatra Neamt-Braila-Constanta).

 

Asta e in mare e ce mi-am propus. Daca se vor si intampla... voi vedea..

 

Ps. Ma duc singur :)

Editat de nervoz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motociclisti! Dupa cum se numeste si topic-ul, ce planuri de calatorii aveti pentru 2013?

 

Daca tot am initiat topic-ul, am sa incep eu.

5-8 mai, vreau sa fac o plimbare in Vatra Dornei.

19-21 iulie, vreau sa fac o plimbare in delta dunarii, la Sulina.

Mai mi-as dori sa fac si un trans-fagarasan, dar cine stie.

 

M-am gandit sa deschid acest topic, in speranta ca poate punem in mai multi plimbarile. :)

 

Va astept sa postati, fara off-topic.

Primavara timpurie, drum uscat si fara incidente.

Zici ceva de Transfagarasean. Eu vreau sa merg pe 5-8 mai. Ce zici mergem? Mai am 2 posibil 3 prieteni care i.am pus in tema de pe acu. Posibil si un al 4 de la tine din Sv mai exact Radauti.Dak vrei pastram legatura, eu merg sigur si singur (pardon si prietena mea) dak nu gasesc care sa mearga pentru ca anu acesta numai alea 3 zile sunt liber restu anului numai duminica si ce mai este cu cruce rosie. Bafta! Drum Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea ca anu asta sa reusesc sa fac 2 calatorii. una in vest, in primavara (Buc-Craiova-Drobeta-Timisoara-Arad-Oradea-Satu Mare-Cluj-Sibiu-Brasov-Buc) si una spre est sper ca in vara (Buc-Brasov-Bacau-Piatra Neamt-Braila-Constanta).

 

Asta e in mare e ce mi-am propus. Daca se vor si intampla... voi vedea..

 

Ps. Ma duc singur :)

in mai ma duc si eu sigur varianta 1 satu mare+ sighet bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cate plimbari in plan:

La sf lui mai vreau sa fac o plimbare in afara tarii(Cehia sau Ungaria, in functie de cum gasesc insotitori:) ), prin iulie pana in Vaslui si as vrea sa dau o tura de-a lungu Dunarii, de pe unde intra intra in tara pana la Giurgiu si inapoi spre Sibiu.



*cateva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@marcy89 Posibil sa fie putin naspa la inceput de primavara, dar daca suntem mai multi, imi schimb planul. Vatra Dornei nu se duce nicaeri. Tu de unde esti? Poate ne intalnim la un suc inainte si punem totul la cale.

Editat de liviugsx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zici ceva de Transfagarasean. Eu vreau sa merg pe 5-8 mai. Ce zici mergem? Mai am 2 posibil 3 prieteni care i.am pus in tema de pe acu. Posibil si un al 4 de la tine din Sv mai exact Radauti.Dak vrei pastram legatura, eu merg sigur si singur (pardon si prietena mea) dak nu gasesc care sa mearga pentru ca anu acesta numai alea 3 zile sunt liber restu anului numai duminica si ce mai este cu cruce rosie. Bafta! Drum Uscat!

 

ii posibil sa nu fie deschis transfagarasan-ul...in perioada 5-8mai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Si eu m-am gandit la asta, si chiar daca este deschis, este naspa inca. Cel mai bine hai sa programam cumva transfagarasanul prin iulie sau august. Pana una alta, pe 5-8 mai ne intalnim la un picnic, sau facem o plimbare: Putna-Sucevita-Tihuta... Sunt multe locuri frumoase de vizitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus toata luna lui Iulie concediu . In momentul de fata nu am un plan bine stabilit insa vreau sa plec o luna prin tara sau peste hotare singur sau cu mai multi Bucati de drum . O sa incerc sa incadrez si ceva intruniri in luna respectiva :). Sau daca or fi bani trag o "fuga" in Italia la un prieten .

 

Toate bune o sa urmaresc topicul poate imi gasesc si o destinatie pana atunci .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="liviugsx" data-cid="3325419"><p>@marcy89 Posibil sa fie putin naspa la inceput de primavara, dar daca suntem mai multi, imi schimb planul. Vatra Dornei nu se duce nicaeri. Tu de unde esti? Poate ne intalnim la un suc inainte si punem totul la cale.</p></blockquote>Din Darabani, Jud BT. Si eu mam gandit la fel ca o sa fie un pic rece.Nu stiam ca o sa fie inchis.dar nah speranta moare ultimna:D.Sa stii ca am luat in calcu picnicu..asta sigur o facem.vezi ca ti.am dat add la id de mess.mai vb pe mess. bafta!

 

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="liviugsx" data-cid="3325419"><p>@marcy89 Posibil sa fie putin naspa la inceput de primavara, dar daca suntem mai multi, imi schimb planul. Vatra Dornei nu se duce nicaeri. Tu de unde esti? Poate ne intalnim la un suc inainte si punem totul la cale.</p></blockquote>Din Darabani, Jud BT. Si eu mam gandit la fel ca o sa fie un pic rece.Nu stiam ca o sa fie inchis.dar nah speranta moare ultimna:D.Sa stii ca am luat in calcu picnicu..asta sigur o facem.vezi ca ti.am dat add la id de mess.mai vb pe mess. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Va astept in continuare cu postari, idei, locuri frumoase de vazut. Ne asteapta o vara intreaga, si trebuie sa stim pe unde este de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

Toata lumea este bine venita! Numai sa stabilim o data acceptata de toti. Cel mai bine ar fi 17-18 august. Este deschis si transfagarasanul 100%, poate multi au si concediu atunci... Daca nu, este weekend, numai vremea sa fie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Pana atunci ne intalnim undeva la un picnic, sa vad ce spun si ceilalti baieti si postez aici. Stabilim mai pe indelete acolo. 5-8 mai Vatra Dornei. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Eu as vrea ca in aceasta vara sa izbutesc un plan mai vechi, ce-l aveam in gand pentru sezonul trecut: sa ajung la Helsinki. Prin Liov, Riga, Talinn si intoarcerea prin Sankt-Petersburg, Moscova, Kiev, Cernauti.

 

In tara ar fi mai multe destinatii in care imi doresc sa ajung; majoritatea tot asa, propuse mai demult si neindeplinite (sunt destul de lenes dar nici timpul si resursele nu sunt chiar din belsug)... poate merita vazute tintele, sper sa fie de folos: http://calatoriifestinalente.wordpress.com/trasee-si-tinte/

 

Bafta si multi kilometri veseli tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În a doua săptămână din august vreau să merg până la Sibiu la Artmania. Cine are drum încolo și are chef de mers moșnegește (100 km/h) să dea un semn pe forum pe la final de Iulie.

 

În rest habar n-am pe unde am să merg, deobicei mă decid pe ultima sută de metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...