Sari la conținut

Postări Recomandate

Rulmentul mare nu e subdimensionat. Va dau in scris, cu datele de catalog si va fac si un calcul :) Doar ca... e o mica finete la alegerea acestui element.

 

Daca a cedat axul si nu rulmentul... e clara treaba dar... eu nu am BMW.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma intre noi fie vorba ai cumparat o motocicleta SH iar probleme cu grupul nu ai. Ai doar o suspiciune. Daca s-ar fi spart atunci da ai fi avut dreptate. Dar fiindca functioneaza perfect nici proprietarul anterior nu cred ca se gandea ca sunt ceva probleme cu grupul final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma intre noi fie vorba ai cumparat o motocicleta SH iar probleme cu grupul nu ai. Ai doar o suspiciune. Daca s-ar fi spart atunci da ai fi avut dreptate. Dar fiindca functioneaza perfect nici proprietarul anterior nu cred ca se gandea ca sunt ceva probleme cu grupul final.

corect!

Sunt un pic dezamagit...si suparat, dar imi trece!

Si poate ai dreptate, poate e doar o suspiciune! E fix momentul cand se pot intampla minuni...Suntem in Saptamana Mare !

 

Sarbatori Fericite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cumpar cadru cu acte pentru BMW R 1150RT daca stie cineva.

Multumesc @Dan Cata, adun intai informatii, este interesanta si propunerea ta.

Rezolvat se poate inchide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat cineva sa puna ASC retrofit pe un K1200S din 2005? Aveti idee de costuri si unde se poate face?

 

Din cate stiu, da, se poate pune. Stiu ca era o promotie la BMW Viena in urma cu multi ani in sensul asta si atunci era vorba de vreo 400€. Evident, cu conditia sa ai deja ABS.

Oricum, la puterea aia nu strica deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, rog un sfat in legatura cu o problema aparuta la motoreta mea : R1200RT - 2007 .

Ieri in timpul mersului mi-au disparut liniutele de la benzina si a trecut pe 0 rezerva cu toate ca aveam aproape jumatate de rezervor cu benzina. Azi i-am facut si plinul poate ca-si revine dar nici o sansa, imi arata zero distanta ramasa de parcurs, sta aprins martorul de atentionare si clipoceste simbolul de benzina. Stie cineva ce ar avea si cum s-ar rezolva ?

Multumesc .

Editat de amatoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa schimb mansoanele si cu ocazia asta vreau sa schimb si manerele incalzite (litele actuale sunt terminate).

 

Stiti pe cineva care dezmembreaza un k1200 rs in perioada asta?

Noi se mai gasesc pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, rog un sfat in legatura cu o problema aparuta la motoreta mea : R1200RT - 2007 .

Ieri in timpul mersului mi-au disparut liniutele de la benzina si a trecut pe 0 rezerva cu toate ca aveam aproape jumatate de rezervor cu benzina. Azi i-am facut si plinul poate ca-si revine dar nici o sansa, imi arata zero distanta ramasa de parcurs, sta aprins martorul de atentionare si clipoceste simbolul de benzina. Stie cineva ce ar avea si cum s-ar rezolva ?

Multumesc .

Clar este o problema de la senzorul de benzina sau de la traseul electric , dat fiind ca a disparut brusc tind sa cred ca e un cablu intrerupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Problema este tipica modelelor 1200 (si la GS este la fel), google este plin, litrometrul este dus, nu se poate repara, doar schimba.


» Post actualizat in 29 Apr 2017 07:32

Tre sa schimb mansoanele si cu ocazia asta vreau sa schimb si manerele incalzite (litele actuale sunt terminate).

Stiti pe cineva care dezmembreaza un k1200 rs in perioada asta?
Noi se mai gasesc pe undeva?

SH pe ebay, noi de la reprezentanta sau motorworks.co.uk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

... ;)... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat!

As schimba şi eu plăcuțele de frână la R1150RT, dar nu stiu dacă merită să dau bani în plus pe BREMBO, asa cum e acum echipata motocicleta. Puteti sa-mi recomandati ceva anume? Dacă stiti şi de unde sa comand la un preț corect, va rog sa-mi specificați.

Va mulțumesc!

post-67306-0-12598800-1493830311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat!

As schimba şi eu plăcuțele de frână la R1150RT, dar nu stiu dacă merită să dau bani în plus pe BREMBO, asa cum e acum echipata motocicleta. Puteti sa-mi recomandati ceva anume? Dacă stiti şi de unde sa comand la un preț corect, va rog sa-mi specificați.

Va mulțumesc!

 

Gasesti la Altex: http://altex.ro/set-placute-frana-moto-trw-mcb748-pentru-bmw

 

Pret 89 lei, sa tot ai BMW...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult pentru sfaturi şi indicații. Am primit şi ceva oferte, ferodo, brembo, trw, dar nu sunt sigur ce ar fi mai bun: organic sau sinterizat; la fel fata/spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altex e ultimul loc unde te-ai gandi sa dai search la placute de frana moto :crack:

 

Asa e, eu am luat codul lui de placute, am gasit o echivalenta de coduri intre BMW si Lucas TRW dupa care cand am dat cautare pe google dupa codul de Lucas TRW m-a trimis pe site-ul altex, credeam ca nu vad bine... s-au luat si ei dupa emag, sa vanda orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult pentru sfaturi şi indicații. Am primit şi ceva oferte, ferodo, brembo, trw, dar nu sunt sigur ce ar fi mai bun: organic sau sinterizat; la fel fata/spate?

 

Du-te la orice magazin de piese auto si da-le codul asta: MCB748SV. Este codul pt TRW sinterizate, spune-le sa caute in catalogul de piese de la Autonet sau Autototal, astia sigur le au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As schimba şi lichidul de frână. Stiu ca trebuie DOT 4, cred ca merge şi DOT 5 în cazul ăsta, dar n-am idee ce cantitate intra. Puteti sa-mi spuneti, sa nu cumpăr prea mult sau prea putin?

Mulțumesc!

» Post actualizat in 05 May 2017 04:45

Plăcute am găsit la "Miidepiese.ro", brembo, la un preț destul de bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...