Sari la conținut

SHARK - Discutii Generale


Frana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 641
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai ca vin si eu un review despre Shark Spartan Carbon, sunt multumit de tot mai putin de faptul ca a cazut o data pe jos si acum nu mai merge mecanismul care misca ochelarii, rahati-m-as in ea. Acum trebuie sa vad cu garantia daca o rezolv, daca nu, improvizez. Nu inteleg cum poate fi atat de sensibil mecanismu' ala, sa moara ma-sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se simte ce-i drept, sau na, se simtea. Ma oftic de mor, pentru ca acum iar trebuie sa ma gandesc cum duc casca in Ro, cum o recuperez...

Dar ma dispera cand dau banii pe un lucru nou si mi se intampla rahaturi din astea. As putea sa-mi bag eu nasul pe acolo, dar mi-e ca n-am ce-i face si apoi mai pierd si garantia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi culmea, a cazut de pe rezervor, n-am cazut eu cu ea pe cap :))).

A cazut si gata, nu conteaza cat de rau si in ce fel. Nu ai de ce sa ceri sa ti-o repare pe garantie, e vina ta. Dar daca nu ai urme evidente de lovire pe ea, poti incerca. Doar sa nu le spui ca ai dat-o pe jos, 99% te vor trimite la plimbare.

In alta ordine de idei, Shark are garantie internationala. De ce vrei sa o trimiti in Romania?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, la asta nu m-am gandit, ca am luat-o de la un prieten in Pitesti si m-am gandit sa i-o dau lui sa rezolve si eu sa stau la bere, dar nu zici rau.

M-as mira sa nu reziste la un asemenea impact, probabil ca scrie ceva pe undeva legat de asta. N-am citit termenii si conditiile deci n-as putea spune, dar o sa citesc sa vedem despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu, a venit in cutie cu toate rahatisurile (cartonase, carduri, carticele,cartulete, pinlock, etc.), trebuie doar sa vad daca nu am fost eu super intelligent sa arunc ce-a fost in plus :)))) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iti da _ue pt viziera rupta, nu?

_ue pentru viziera rupta era sa iau de la vanzatorul castii, si am luat de la unii din Bucuresti care vand oficial Shark (motorteam) si i-a durut in c_r de garantia mea internationala si universala.

Dar colegul nostru este intr-o tara civilizata. Acolo _uia se numeste blowjob si, mai important decat denumirea diferita, nu o primesti chiar din orice pozitie. Cel putin asa am auzit.

 

Sunt curios de deznodamant.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia s-au prins ca viziera ti s-a rupt la contactul cu esenta tare, de aia ai primit _ue! :crack:

E defect de fabricatie / design, recunoscut de producator. La mine s-au rupt doua viziere "normale" si una din modelul "imbunatatit" ca sa nu se mai rupa; per total, acum sunt la a 4-a viziera, si mi-au schimbat si mecanismul de prindere de pe casca. Din fericire pentru vanzator, viziera actuala a vazut doar 3 folosiri anul asta. Cand / daca se va rupe si asta, o sa donez casca unei scoli moto.

Legat de copac, daca esti curios, casca a dobandit doar o zgarietura foarte mica iar viziera nu a patit nimic suplimentar. Deh, casti frantuzesti, cine plm sa le inteleaga...

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice producator recomanda sa schimbi casca dupa un impact oricat de mic.

Indiferent daca ai cazut in cap sau ai scapat-o de pe moto.

Tine de siguranta.

Treaba ca s-a rupt mecanismul cand a picat nu intra la garantie.

Daca s-au rupt 2 viziere si ei au recunoscut defectul de fabricatie trebuia sa ai o casca noua acum.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca trebuie sa existe niste specificatii, da-o in ma-sa. Pai daca merg cu pasager si ma loveste in casca de 156 de ori la un drum mai lung inseamna ca a suferit impact pe termen lung si pierd garantia (exagerez de dragu' exemplului).
Intr-un final am dat niste bani si am niste asteptari, printer care se numara si stranutul cu casca pe cap fara sa se dezintegreze.

O sa iau legatura cu ei sa vedem ce si cum si va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice producator recomanda sa schimbi casca dupa un impact oricat de mic.

 

Posteaza te rog macar un producator care recomanda schimbarea castii in cazul in care aceasta e scapata din mana, de pe motor, chestii de genul. Nu de alta, dar dezvolti un mit in caz contrar.

 

La fel cu mitul schumbarii castii la fiecare 3 ani din cauza "deterioriarii" materialelor din care e alcatuita.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posteaza te rog macar un producator care recomanda schimbarea castii in cazul in care aceasta e scapata din mana, de pe motor, chestii de genul. Nu de alta, dar dezvolti un mit in caz contrar.

La fel cu mitul schumbarii castii la fiecare 3 ani din cauza "deterioriarii" materialelor din care e alcatuita.

post-3355-0-80534500-1538472492_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, nu intra gram de aer pe acolo, se inchide f bine. Eu o folosesc pe naked-ul din semnatura, insa pozitia fiind mai dreapta intra aerul pe dedesubt. In momentul in care ma las in fata nu se mai simte asa tare aerul, impresia mea fiind ca aceasta casca este speciala pt sportive. foarte multumit de casca, pacat ca nu e exact ce am eu nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e soare si lasi ochelarii furmurii nu mai intra pic de curent, dar daca ai nevoie sa-l ridici o sa simti diferenta. Pe mine nu ma deranjeaza neaparat, dar prefer sa merg cu ochelarii trasi. Te sfatuiesc sa-ti iei Spartan Carbon pentru ca e mult mai usoara si nu-ti mai intepeneste gatu' (daca mergi mult).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...