Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Bun, am slot pentru card la mobil, dar cum il pacalesc pe HDD sa mearga cu alimentarea telefonului? Trebuie cablu tip split? HDD-ul este de tip USB 3.0, deci cu cablu de ala "dublu-micro". Un card maaaaare nu e deloc rentabil si nici nu cred ca imi suporta mai mult de 64 GB, asa ca nu prea merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hdd-ul merge bine mersi si daca il bagi intr-o mufa microusb 2.0 (normala), cel putin ale mele, si am 3 marci si modele diferite. practic in cablul OTG bagi un cablu de date microusb, si aia e...

 

cable-fit.jpg

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se descurca (,) cu alimentarea, nu cred ca tine telefonul alimentarea acelui HDD extern, probabil un hdd de 3.5" cu alimentare separata sa functioneze ok.

 

@Lucian_M: Session sunt niste camere "ciuntite", platesti doar brandul, cred ca gasesti alte solutii venite din Asia.O solutie ar fi M20, care este compacta si usoara sau chiar SJ6, care este usoara si foarte compacta fata de vechile modele SJCAM (vezi mai jos o comparatie intre SJ6 si SJ5000).

post-43306-0-66974000-1490646134_thumb.jpg

post-43306-0-54296500-1490646146_thumb.jpg

post-43306-0-59685700-1490646161_thumb.jpg

post-43306-0-06437200-1490646182_thumb.jpg

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge conectat la mobil poate doar cu alimentare separata (cablu de ala dublu), una din mufe cuplata la cablul OTG, cealalta la alimentatorul USB de pe ghidon (inca nu e, dar urmeaza).

Stiu faza cu cablul micro-USB normal, pe pc merge, pe mobil nu.

 

Cat despre Sessions, ma atrag dimensiunile compacte, lipsa carcasei (deci iarasi e vorba de dimensiuni), microfonul mai bun, conectarea prin wi-fi. Daca ar aparea un alt M10 cu performante crescute, as baga banii in asa ceva.

 

Cam in halul asta filmeaza jucaria mea (se simte lipsa stabilizarii).

 

720p 30 fps

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Minu, am rezolvat până la urmă cu încărcarea, cum am bănuit, era vorba despre cablul usb întrerupt.

Am descărcat si eu aplicația GitUp pentru mobil, dar nu reusesc sa ma conectez cu camera.

Este vreo alta varianta pentru download?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Lucian_M...:- Cat despre Sessions, ma atrag dimensiunile compacte, lipsa carcasei (deci iarasi e vorba de dimensiuni), microfonul mai bun, conectarea prin wi-fi. Daca ar aparea un alt M10 cu performante crescute, as baga banii in asa ceva.

 

M10+, ori M20....amandoua au gyro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ok e M20, plus ca M10+ (toata seria cu +) nu se mai fabrica, cel putin asa cred pt ca n.am mai gasit modelele respective pe oferta de pret trimisa de cei de la Sjcam inca de acum 3 luni.M20 are doar 55 de grame, ce.ti poti dori mai mult?Plus un nou sistem de prindere mai usor.

@I.u.v:asa cum a scris si colegul mai sus, incearca Fncam, aplicatia Gitup e in versiune beta, si vad ca nici nu au mai facut update la ea, probabil asteapta lansarea Git3, iar atunci vor lansa si versiunea finala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge conectat la mobil poate doar cu alimentare separata (cablu de ala dublu), una din mufe cuplata la cablul OTG, cealalta la alimentatorul USB de pe ghidon (inca nu e, dar urmeaza).

Stiu faza cu cablul micro-USB normal, pe pc merge, pe mobil nu.

 

Ce-i drept eu am bagat HDD-ul doar in tableta, si merge, in telefon n-am incercat ca am o vechitura care nu suporta OTG. Dar uite alta varianta, mai practica chiar: http://www.ebay.com/itm/256GB-i-Flash-Drive-USB-Memory-Stick-U-Disk-3-in-1-for-Android-IOS-iPhone-6S-PC-/182458443787?var=&hash=item2a7b5ee80b:m:maDaKv4r8NIcspQfhtqTC7Q

 

Stick de 256GB cu mufa microUSB de il bagi direct in telefon. Cu aceesi functie de stocare, dupa ce ai transferat de pe camera in telefon.

» Post actualizat in 28 Mar 2017 09:25

3 in 1 USB, microUSB, si mufa de IPhone:

s-l500.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai curatat bine suprafata nu ar trebui sa existe grija ca ai putea sa o pierzi. Majoritatea au adeziv 3M, dar, pentru linistea ta poti adauga o prindere de siguranta in plus pe langa cea existenta.

 

 

https://www.olx.ro/oferta/prindere-de-siguranta-tethers-3-m-gopro-1-2-3-4-5-black-sjcam-5000-700-ID55lEA.html#aae30a94d0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti poate da nimeni detalii cred, atat timp cat producatorul nu a depus un minim de efort sa ne dea detalii despre senzor si procesor macar :) .Cat priveste Session-ul, eu nu prea pot percepe termenul asta de action camera fara sa-i poti schimba bateria, ai sa vezi ca ai nevoie de asa ceva la o camera de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap...asta era si solutia ...powerbank alimentat direct. Nici mie nu imi place faptul ca nu ii poti inlocui bateria. Am pierdut un hero 4 black in ocean si acum am o gramada de accesorii care stau degeaba ..inclusiv 2 baterii,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...