Sari la conținut

saci waterproof pentru bagaje


Postări Recomandate

Mai nasol e cand ti se inteapa cutiile de bere si se scurge bunatate de continut in cutii, cum mi s-a intamplat mie. Atunci is chiar utili saculetii impermeabili. :)

Ce, ti-au mirosit chilotii a bere?

Vezi daca nu-ti iei saci de gunoi... Triciclistule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Eu am gasit solutia intruchipata in saci mesh de diverse culori. Avantajul este ca sunt mai usori decat cei impermeabili, mai rezistenti decat cei de gunoi. Vezi ce ai in ei. Nu am cumparat inca dar iau doi de 18 litrii (cutiile mele au 20 litri fiecare) si cativa mai mici.

 

http://www.emont.ro/echipament/depozitare-si-transport/accesorii-diverse/

 

Cand plec de langa motoreta ii scot din cutii cu ce au in ei si voila, ii car elegant.

 

P.S. Si da, am cutii de aluminiu pe chopper :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit solutia intruchipata in saci mesh de diverse culori. Avantajul este ca sunt mai usori decat cei impermeabili, mai rezistenti decat cei de gunoi. Vezi ce ai in ei. Nu am cumparat inca dar iau doi de 18 litrii (cutiile mele au 20 litri fiecare) si cativa mai mici.

 

http://www.emont.ro/echipament/depozitare-si-transport/accesorii-diverse/

 

Cand plec de langa motoreta ii scot din cutii cu ce au in ei si voila, ii car elegant.

 

P.S. Si da, am cutii de aluminiu pe chopper :crack:

 

merci de idee pe aici nu cautasem

 

asta inseamna forum.

 

idei si schimb de idei

 

nu inventariere a contului......

 

o multime de lucruri interesante pe siteul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu sunteti cu toate la mansarda...Acum daca o sa am si eu in vreo zi mobra cu cutii, trebuie sa ma mai gandesc si la saci... :laugh:

 

Oricum, frumosi sacii ! Dar daca o mai tineti asa putem propune topicul la Cele mai haioase...

iau sacii de care am nevoie si gata

:D

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

o solutie pot fi si cele de la Wolfman. Si pentru ca a fost vorba de cum sa-ti gasesti lucrurile in cutii, cateva idei de organizatoare.

Sal ... vreau si eu niste cutii de la Wolfman ... stii pe cineva care aduce din State ?

 

Mai exact as vrea saddlebag-urile astea http://wolfmanluggage.com/products/rocky-mountain-saddle-bags

Editat de The Witcher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in discutia cu sacii impermeabili.

de cand am motor cu topcase mai mic si deci imposibil sa pot pleca singur (eventual de w-e) doar cu topcase-ul, asa cum faceam cu RT-ul, am cautat saci impermeabili pt a-i lega in locul pasagerului. am gasit aici: http://www.caiac-shop.ro/produse/drybag-saci-impermeabili

avantajul pentru mine in afara de pret, a fost ca oamenii au depozitul in Tg. Mures, unde stau destul de mult si am putut merge sa vad inainte sa cumpar. am fost invitat la ei acasa, am vazut, ales si cumparat. Daca imi aduc bine aminte, sunt facuti in Polonia si cred ca firma in prima faza era dedicata bagajelor velo. Oricum, nu mi-a intrat nicio picatura de apa, inclusiv pe ploaie torentiala cateba ore bune.

Am optat pt 2 saci de 30, in ideea in care sunt usor de pus si pe cutii, daca am nevoie de foarte mult spatiu (cort si accesorii cand suntem amandoi plecati mult timp). In rest, il/ii prind pe locul pasagerului si asta e.

Legat de sistemele de prindere, am primit cadou de la un prieten din canada care se ocupa cu offroadul pe 2 si 4 roti cel mai destept sistem de prindere - nu zgarie pt ca nu are carlige si nu-ti sare in ochi daca-l scapi la montare/demontare. Se cheama Rok Straps - sunt si pe louis: https://www.louis.de/katalog/suche?search_term=rok+straps&searchButton=

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Au in Kaufland dry bags de 40L la 22-23 RON. Mi-am luat pentru motor dar mi se par cam mari, inca nu am avut timp sa ii probez.

Mi-am luat si eu 5 bucati 2 mie sa-i prind pe gentile laterale unul pt un prieten si 2 pt alt prieten

Sacii se ruleaza de sus ..deci poti sa-i rulezi sa fie mai mici ..sau poate te referi la diametru....folositi peste sidecaseuri..sac de dormit si saltea inauntru...a ds si costume de ploaie ..sr poate derula in 2 sec. Fara sa-i mai dai jos

Mai am unul de 50-70 l care l-am folosit prin europa pe locul pasagerului

Mai sunt si saci marinaresti pe la magazinele de surplus militar ..ceva mai scumpi dar calitatea peste Touratech are un prieten cu care am fost in alpi si a venit cu ambii...dar cel militar era mult peste turatech ca si calitate

Sporuri maxime si haine uscate !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...