Sari la conținut

saci waterproof pentru bagaje


Postări Recomandate

ma tot chinuiam sa bag bagajele in pungi de plastic cand plec in drumetie

asa ca am cautat gasit si investit

 

arata super ffffff usori si mici ca volum cand sunt goi

 

am luat de 2. 5 l de 5 l de 10 si de 20 l

 

toata distractia din poza cu transport

 

278 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

ma tot chinuiam sa bag bagajele in pungi de plastic cand plec in drumetie

asa ca am cautat gasit si investit

arata super ffffff usori si mici ca volum cand sunt goi

am luat de 2. 5 l de 5 l de 10 si de 20 l

toata distractia din poza cu transport

278 ron

 

Un prieten de-al meu are ceva asemanator, 5 litri cred, atasat la caiacul gonflabil.

Probabil al lui se gaseste la Decathlon, fiindca de acolo a cumparat caiacul.

Inclin sa cred ca nu este asa subtire, respectiv usor, comparativ cu ceea ce vad in pozele tale.

De unde i-ai cumparat, asa, just in case?

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tot chinuiam sa bag bagajele in pungi de plastic cand plec in drumetie

asa ca am cautat gasit si investit

 

arata super ffffff usori si mici ca volum cand sunt goi

 

am luat de 2. 5 l de 5 l de 10 si de 20 l

 

toata distractia din poza cu transport

 

278 ron

nu sunt cam scumpe? am vazut la 10 eu bucata, dar n-or fi ca astea; poate se justifica pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general cei de barca sunt destul de grosi / grei / rigizi.

 

Parerea mea e ca tot bagaj waterproof pt orice e in el e mai bine. Poti sa bagi in el in ce vrei - punga / material etans fiind cele mai nasoale chestii din cauza ca nu lasa aerul sa iasa ( asta exceptand maniacii cu pompa de vacuum )... ah, da, merita si ceva etans in bagaj pt chestiile toxice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1346961686[/url]' post='3224469']

Se numesc saci de compresie,iar cei de calitate sunt si impermeabili.

 

gresit!,,,,,,,! ce vezi tu acolo NU SUNT SACI DE COMPRESIE.

asta este sac de compresie!!!!!!!!!!!

http://www.mormota.ro/saci-de-dormit-saltele-autogonflabile/accesorii-saci-de-dormit/sac-compresie-maramont.html

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce as da 3 bulioane pe trei saci, in loc sa dau 20 de lei pe 20 de saci de gunoi d-aia grosi?

La o tura am nevoie de 4-5. Deci un set ma tine cam 4 ture. Adica 20 de lei = 4 ture. Deci de 300 de lei am cam de 60 de ture. Crezi ca te tin mai mult aia?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe louis gasesti cu 10euro/buc (47 ron/buc-prin kronau) la 50L, fata de astia 278ron /4buc=69.5ron....deci nu vad avantajul? sau nu este vorba de asta? calitate /pret? atunci scuze.

 

 

problema este in felul urmator

am dat comanda de niste cutii ATIPICE

si vreau sa bag bagajele in saci rezistenti la apa in acele cutii

un sac de 50 de litri este singur pliat cat o cutie

 

iar referitor la saci de gunoi.......

cum crezi ca as arata la receptie cand imi urc bagajele in camera

intradevar..... as putea lua si unul mare de pubela de 240 l in care sa i pun pe toti astia mici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este in felul urmator

am dat comanda de niste cutii ATIPICE

si vreau sa bag bagajele in saci rezistenti la apa in acele cutii

un sac de 50 de litri este singur pliat cat o cutie

 

Asa da, ca nu se intelegea de la inceput de ce esti multumit de ele la pretul asta....sunt practici pentru tine, corect;

Pe mine ma avantajeaza unul mare, il pun pe sissy bar, si bag de toate.bigstar.gif

 

Bafta.

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe louis gasesti cu 10euro/buc (47 ron/buc-prin kronau) la 50L, fata de astia 278ron /4buc=69.5ron....deci nu vad avantajul? sau nu este vorba de asta? calitate /pret? atunci scuze.

 

 

tu la lasti te referi???

 

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1659

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

tare site-ul astora; 3 modele si un singur pret :unsure:

 

si vreau sa bag bagajele in saci rezistenti la apa in acele cutii

 

Dar acele cutii nu sunt si ele rezistente la apa? :scratch:

 

Parca tot pe la Louis aveau tot felul de gentute, poate ai gasi ceva care ti se potriveste.

 

iar referitor la saci de gunoi.......

cum crezi ca as arata la receptie cand imi urc bagajele in camera

intradevar..... as putea lua si unul mare de pubela de 240 l in care sa i pun pe toti astia mici :crack:

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu inteleg doua lucruri:

- Ce cutii iti cumperi de intra apa in ele?

- De ce ar trebui sa-ti scoti pungile din cutii cand ti le cari in camera de hotel? Ca doar nu ti-oi lua cutii care se sudeaza de mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu inteleg doua lucruri:

- Ce cutii iti cumperi de intra apa in ele?

- De ce ar trebui sa-ti scoti pungile din cutii cand ti le cari in camera de hotel? Ca doar nu ti-oi lua cutii care se sudeaza de mobra.

 

in orice cutie poate intra apa

 

cutile sunt ermetice la productie dar daca am nevoie sa scot ceva din ele cand ploua......

 

dar nu vreau sa le car dupa mine in camera

 

iau sacii de care am nevoie si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- De ce ar trebui sa-ti scoti pungile din cutii cand ti le cari in camera de hotel?

 

E mult mai simplu/comod/"elegant" sa scoti doar geanta din cutie decat sa te cari cu toata cutia prin hotel, nu mai vorbim de alea metalice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, treaba voastra. Eu nu-mi fac probleme de-astea. Si pana la urma, fiecare isi organizeaza cum vrea bagajele.

Daca tot veni vorba, cea mai eleganta solutie mi se pare geanta interna dedicata. Daca e impermeabila cu atat mai bine.

 

http://www.givi.it/cases/optionals/T484

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in orice cutie poate intra apa

 

Daca le lasi deschise, da, intra :blbl:

 

Daca tot veni vorba, cea mai eleganta solutie mi se pare geanta interna dedicata. Daca e impermeabila cu atat mai bine.

 

Total de acord! Exact asta sugerez si eu oricui, sunt elegante, nu prea pierzi volum pt. ca in ele compactezi bine bagajul, au diverse buzunare, doar ca am vazut ca multi nu prea se indura sa dea banii :D

Eu, din pacate, am mai vazut un avantaj: am fost lovit din spate si u sidecase mi s-a facut praf cand am picat. Am scos frumos geanta, am ancorat-o pe saua pasagerului si am plecat linistit mai departe. Daca nu aveam geanta, mi se imprastiau toate cele pe strada...

 

In cazul lui Ianachim e mai complicat ca si-a facut gentile pe comanda si nu prea are o geanta dedicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le lasi deschise, da, intra :blbl:

 

 

 

Total de acord! Exact asta sugerez si eu oricui, sunt elegante, nu prea pierzi volum pt. ca in ele compactezi bine bagajul, au diverse buzunare, doar ca am vazut ca multi nu prea se indura sa dea banii :D

Eu, din pacate, am mai vazut un avantaj: am fost lovit din spate si u sidecase mi s-a facut praf cand am picat. Am scos frumos geanta, am ancorat-o pe saua pasagerului si am plecat linistit mai departe. Daca nu aveam geanta, mi se imprastiau toate cele pe strada...

 

In cazul lui Ianachim e mai complicat ca si-a facut gentile pe comanda si nu prea are o geanta dedicata.

 

tocmai ce le explicasem ca sunt cutii ATIPICE

 

ideea era de lua in camera schimburile pt a 2 zi si ce e mai valoros

 

ce sens are sa mi car rufele murdare in fiecare seara in camera sau trusa de scule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar referitor la saci de gunoi.......

cum crezi ca as arata la receptie cand imi urc bagajele in camera

Aaa, pai daca vrei sa dai si bine in receptie la olinclusiv, atunci da, tre' sa faci o investitie majora in imagine...

Nu uita de anticearcan, antirid si ceva lac de unghii...

 

PS. Ma intreb cum te descurci cu praful de pe cizme inainte sa intri la receptie... Aaa, stai ca 'otelurile care se respecta au la intrare scule d-alea electrice de sters bocancii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, pai daca vrei sa dai si bine in receptie la olinclusiv, atunci da, tre' sa faci o investitie majora in imagine...

Nu uita de anticearcan, antirid si ceva lac de unghii...

 

PS. Ma intreb cum te descurci cu praful de pe cizme inainte sa intri la receptie... Aaa, stai ca 'otelurile care se respecta au la intrare scule d-alea electrice de sters bocancii.

 

Mda, ma intreb daca e tipic romaneasca atitudinea... care e problema de fapt de se da in 'sto-uri? Ai zis ca tu te impaci cu sacii de gunoi, Ianachim a zis ca pt el nu sunt o solutie, cine e de parerea lui are o idee, cine nu, citeste si ignora... plm... sto-uri fara sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...