Sari la conținut

"Scurt" de vara-2012


Postări Recomandate

Frumos, daca ai vrea sa ne dai si ceva detalii despre excursie, ar fi si mai frumos. ";)

Salut,vin si detaliile dar inca nu mi-am revenit,Oradea-Bucuresti m-a termina efectiv,sute de tiruri,loganistii care toti vor sa demonstreze performantele rapandulelor...plus ,dracu stie ce are furca ,de la 110-120 km/h vibreaza si incepe sa vobleze cred ca-ti dai seama ce frumos e in depasire la tiruri sau coloane de conserve si ar mai fii ceva,bucurie mare cand ajung pe autostrada Pitesti-Bucuresti,zic gata am ajuns,lejer,frumos 100 pe ora...somn de voie,m-am trezit cu un berbec cu un opel cred,efectiv i-am simtit bara fatza a masinii in piciorul meu,usurel am degajat dreapta pe banda de urgenza,ma rog,se intreceau berbecii ,nu aveau loc de mine.....m-au trecut toate apele,spumele marii,toate tarlalele le aveam undeva bine bagate...deci ma dreg acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol. Cand crezi ca e drumul pe terminate si te relaxezi, atunci trebuie atentie mai mare, nu e prima data cand constat acest lucru. Asteptam continuare . Cele bune beer.gif

Salut,

Ar fii asa:

Draga mea(nevasta se ocupa de traseu) ia pune tu mana si fa un traseu asa de vara,lejer dar cu conditiile mele,sa fie mai racoare(eu fiid gras am probleme cu caldura) si fara balcanisme,ucrainisme,italisme...etc

O.K. zice,vreau sa vad muntii Tatra...

Bine,zic io,dar mai pune ceva ca e subtire....

Zice ea:Am auzit ca la Riga sunt niste chestii interesante...perla tarilor baltice,cihlimbar si alte treburi care sincer pe mine nu ma ..nus cum sa zic,atrag?

OK zic io ,da mai pune....

si tot asa am pus Helsinki,daca tot am sarit in Finlanda nu e pacat sa nu vedem si satul lui Mos Craciun?

Daca tot am ajuns la Mos Craciun de ce sa nu vedem si renii in mediul lor?

Daca am ajuns la reni,de ce sa nu vedem si balenele la Nordkapp

Daca am ajuns la Nordkapp hai sa vedem unde s-a scufundat Tirpitzu..

Si tot asa au urmat Narvik,Trondheim,Oslo....

Traseu ar fii continuat spre sud mult dar ,deh ,ceva obligatii(o nunta) ne-au facut sa viram spre romanika.

Si am virat Oslo-Karlskrona,ferry pana in Polonia vizitat Kracovia si imprejurimi si direct acasa.

Deci "Scurt"de vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ar fii asa:

Draga mea(nevasta se ocupa de traseu) ia pune tu mana si fa un traseu asa de vara,lejer dar cu conditiile mele,sa fie mai racoare(eu fiid gras am probleme cu caldura) si fara balcanisme,ucrainisme,italisme...etc

O.K. zice,vreau sa vad muntii Tatra...

Bine,zic io,dar mai pune ceva ca e subtire....

Zice ea:Am auzit ca la Riga sunt niste chestii interesante...perla tarilor baltice,cihlimbar si alte treburi care sincer pe mine nu ma ..nus cum sa zic,atrag?

OK zic io ,da mai pune....

si tot asa am pus Helsinki,daca tot am sarit in Finlanda nu e pacat sa nu vedem si satul lui Mos Craciun?

Daca tot am ajuns la Mos Craciun de ce sa nu vedem si renii in mediul lor?

Daca am ajuns la reni,de ce sa nu vedem si balenele la Nordkapp

Daca am ajuns la Nordkapp hai sa vedem unde s-a scufundat Tirpitzu..

Si tot asa au urmat Narvik,Trondheim,Oslo....

Traseu ar fii continuat spre sud mult dar ,deh ,ceva obligatii(o nunta) ne-au facut sa viram spre romanika.

Si am virat Oslo-Karlskrona,ferry pana in Polonia vizitat Kracovia si imprejurimi si direct acasa.

Deci "Scurt"de vara.

 

Foarte tare! Motociclist adevarat! Va invidiez, bravo! :wave:

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat e berea in Norvegia? :laugh:

 

Super traseu, super peisaje :peace:

Salut,

eeeee deja "problem" ce am vazut prin benzinarii si destul de rar in jur de 5 eur doza de 3,5 volti dar gasesti la preturi decente pe ferry la duty free shop tot ce vrei deale gatului.

 

Foarte tare! Motociclist adevarat! Va invidiez, bravo! :wave:

Salut,departe de noi ,as putea spune mai degraba turisti pe 2 roti

 

salutare frumoasa norvegia

Salutare,

Poza pe care am facut-o eu in acest loc de la tine din postare m-a inspirat,multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Scurt de vara" aha, Valerica tata iar ai fugit o leaca pe-afara.

Salut,

Ti-am pozat niste vechitane la riga.

o sa le pun imediat.

 

Salut,

Ti-am pozat niste vechitane la riga.

o sa le pun imediat.

post-625-0-64769500-1346174518_thumb.jpg

post-625-0-40530700-1346174526_thumb.jpg

post-625-0-57682300-1346174535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos! Deja visez si eu. Cum e satul lui Mos Craciun?

Mamaaaa... ce de jucarii!

Editat de kws600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...