Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate ca o sa se poata upgrada cu electronice in functie de gustul si bugetul fiecaruia - asta insemnand ca poti sa optezi pt o versiune simpla fara prea multa electronica si nu trebuie sa platesti toate brizbrizurile de care nu ai nevoie.


» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:08

E doar un prototip !!! Intotdeauna prototip-ul arata exotic si bine . Ce ajunge in productie de serie e destul de diferit.

 

L-au prezentat ca pe un model 2015, nu cred ca o sa fie foarte diferit, pt ca nu e timp de asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca de maine vor fi si poze mai detaliate si ceva mai multe info....


» Post actualizat in 04 Nov 2014 20:05

deocamdta se speculeaza :

 

“Leaked” Specifications of the Rumored 2015 (or 2016) Africa Twin

These are specs that were published by a couple of motorcycle publications in Europe. They claimed the information came from Honda insiders and was associated with a new Africa twin:

  • 200kg / 440lbs (fueled) // 180kg / 396lbs (dry)
  • 20L / 5.3 gallon fuel capacity
  • Parallel twin engine, 1000cc
  • 100hp
  • 250mm / 9.8in suspension
  • 21” front / 17” rear
  • Offroad-designed ABS brakes
  • Offroad-designed traction contro
Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din dreapta cu rosu/alb pare cb500x-ul rally aparut prin asia

oricum, nu pare sa aiba peste 250 de kg asa cum se astepta lumea

Cel din drepta este crf450 Paris-Dakar

» Post actualizat in 04 Nov 2014 21:08

Dragoste la prima vedere!!..asteptam detali si pretul sa stiu cat sa ce de la "caserie"!! :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Africana mea am dat-o numai din cauza lipsei de putere in conditile in care eu merg mult cu sotia si cu bagaje(acum am un Varadero ..am putere si comfort dar este grea si se simte pe anumite drumuri)...asa ca inca ma bate gandul sa-mi fac un supertenere cu motor de tdm900..ar fii cea mai ieftina varianta pt o motocicleta capabila de a cara pe orice fel de drum doua pers+bagaje iar pe asfalt ai avea confortul unor depasiri fara emotii!

Nu mai spun de faptul ca te-ai putea mandrii cu realizarea unei moto in regie propie!! :peace:

 

Dar noua aparitie mi-a tulburat gandurile!!...semana cu f800 gs in partea inferiora a carenelor si cu xtz1200 in zona superiora..dar chiar si asa semna bine cu AFRICA TWIN..este ca la bebelusi...seman cu cineva dar inca nu este clar cu cine! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cresterea capacitatii cilindrice si electronica le-a permis sa scoata cuplu acceptabil "de jos" si sa profite de atuurile supertenereului (final mult mai bun). Doar ca in felul asta se indeparteaza de "legenda". Probabil ca va fi o motocicleta foarte buna si avansata, dar in mod clar altceva decat clasica vacutza. Nimeni insa nu poate opri timpul in loc ...si evolutia.

 

Acuma si eu sunt maximum de curios cat o fi pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu este Africa Twin ci CRF1000L , varianta stradala pentru cea de Dakar si inlocuitoarea lui Africa Twin ca tehnica de marketing . Ca vezi doamne daca lumea stie ca tine locul legendarei motociclete Africa Twin o sa aiba vanzari mult mai mari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce nu apare numele Africa Twin nicunde? In schimb... "True Adventure"?

 

Marketing.

 

Adventure = an unusual and exciting or daring experience. .......se pare ca e la moda,da bine la public, de toti producatorii il folosesc unde pot.

 

Honda a mai pus peste cu o lopata, cu cuvantul True = in accordance with fact or reality.

» Post actualizat in 06 Nov 2014 09:53

* Rog un moderator sa schimbe titlul cu Honda True Adventure (eventual prototip), ieri cand s-a lansat si am creat topicul toata lumea vorbea de Africa Twin, azi vad ca deja e amintit peste tot ca True Adventure urmasul africanei.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e bine? Daca nu sunteti multumiti revin sau editez din nou.

Ca nu suntem inca siguri ca i se va zice True Adventure.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe canalul youtube Honda Motorcycles Europe:

 

Honda's own philosophy says, that to dream & never stop exploring is what makes us who we are...

The legend lives on. Winners of the gruelling Dakar rally in 1986, ’87, ’88 and ’89. Honda fuels the spirit of True Adventure.

True Adventure refelects our past glory but also encapsulates our future vision.

 

 

Cred ca e True Adventure are si hashtag #trueadventure

 

Cover photo: tot True Adventure

 

http://www.youtube.com/user/HondaMotorcyclesEU/videos

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa ramana "True Adventure" ca denumire comerciala, pana in prezent e un slogan publicitar de lansare. Am sa-l pun si pe asta in titlu, mai ales ca mi se pare corect sa nu denumeasca "Africa Twin" ceva diferit de legendarul V2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...