Sari la conținut

starea drumurilor


gusterica
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua!

 

Am dori sa facem un tur prin tara care sa cuprinda si urmatoarele trasee:

 

Oradea - Chiscau

My link

Chiscau - Arad

My link

 

Ne puteti ajuta si pe noi cu informatii despre starea actuala a acestor drumuri?

 

Multumim!

Numai bine

 

Chiar nu demult am explorat drumul Oradea - Beius si pot spune ca e cu denivelari, pe alocuri presarat cu gropi, eu nu am putut rula mai repede de 80 - 90 km /h mai departe ma gandesc ca tot asa ceva va asteapta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Am dori sa facem un tur prin tara care sa cuprinda si urmatoarele trasee:

 

Oradea - Chiscau

My link

Chiscau - Arad

My link

 

Ne puteti ajuta si pe noi cu informatii despre starea actuala a acestor drumuri?

 

Multumim!

Numai bine

Buna,

 

Oradea-Sudrigiu e cu denivelari si petice ici colo mai pronuntate alteori drumul devine mai bun.

Sudrigiu-Chiscau e drum nou cel putin pana la bifurcatia cu Pietroasa , dupaia e cu cu mici denivelari si petice.

 

 

Acum pt varianta Chiscau -Arad . varianta voastra nu EXISTA cel putin asa cum apare pe harta. Drumul apropiat de ceea ce apare acolo ar fi Beius-Pocola-Belfir-Batar-Talpos dr neasfaltat de pamant pana la Berechiu - Misca dr cu denivelari si gropi aproape tot traseul pana in dr european de langa Arad .... nu recomand !!! in plus nu aveti decat statii de carburant NOname si nicaieri unde sa va opriti sa mancati ceva.

 

In schimb din Beius puteti sa o faceti spre Stei-Varfurile(drum cu denivelari curbe si in lucru) DAR din Varfurile cand faceti dreapta spre Gurahont-Ineu drumul e superb asfalt impecabil curbe . Loc de popas la Pizzeria Sandra inainte de Buteni pe dreapta, il recomand. Acum din Ineu exista 2 variante spre Arad : 1 Continuati pe dr 76A spre Chisineu Cris apoi spre Arad. Drumul este impecabil pe acest traseu dar nu este prea curbat. 2 Ineu pe centura faceti stanga si mergeti spre Mocrea-Tarnova-Siria-Horia-Arad drumul este mai lent avand ici colo curbe asfalt ok cu mici denivelari dar peisajul este mai frumos.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar drumul salonta-beius .....poate cineva sa ofere ceva informatii ?????

salonta beius, prin tinca, belfir, cociuba mare, soimi, uileac de beius pocola.

portiuni denivelate, dar si portiuni bune. proportia 70%/30%. deci: atentie sporita ca nu strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salonta beius, prin tinca, belfir, cociuba mare, soimi, uileac de beius pocola.

portiuni denivelate, dar si portiuni bune. proportia 70%/30%. deci: atentie sporita ca nu strica.

multumesc mult :ok: azi o sa ajung pe acolo. asfalt uscat in continuare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult :ok: azi o sa ajung pe acolo. asfalt uscat in continuare :D

Daca ai trecut pe drumu asta, sa-mi zici si mie cum ti s-a parut, vreau sa urc si eu la Stana in weekend. Vreme extra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai trecut pe drumu asta, sa-mi zici si mie cum ti s-a parut, vreau sa urc si eu la Stana in weekend. Vreme extra.

in primul rand drumul e rau cu destule portiuni denivelate si gropi,dar oricum alta varianta nu ai :( . la plecarea din beius am mers prin stei, varfurile , ineu, cris. Drumul pana la varfurile de cosmar, insa de acolo alta treaba :ok:.

ca varianta sa ajungi in zona beius nu exista un drum "atza" toate sunt cu denivelari, gropi sau in lucru.

Asfalt uscat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salutare!

 

Am si eu nevoie de niste informatii. Planific o iesire cu ocazia zilelor libere si m-am gandit la un traseu prin Bihor, venind din Timisoara. Acesta este traseul gandit. Mergem cu un naked si un sport-touring, deci evitam drumurile cu gropi si denivelari exagerate.

 

Apreciez orice parere sau sugestie, multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si eu nevoie de niste informatii. Planific o iesire cu ocazia zilelor libere si m-am gandit la un traseu prin Bihor, venind din Timisoara. Acesta este traseul gandit. Mergem cu un naked si un sport-touring, deci evitam drumurile cu gropi si denivelari exagerate.

 

Apreciez orice parere sau sugestie, multumesc!

 

Daca vreti sa evitati drumurile cu gropi si denivelari exagerate, in afara de Arad-Oradea si Oradea-Satu Mare ar cam trebui sa evitati Bihorul. Din pacate...

Editat de kevin77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:( ... deci ce arata frumos pe harta Beius-Calatea-Alesd ar fi de evitat pt noi? Ai fost recent pe aceasta ruta?

Drumul Frumos e Roșia-Dameș , Acela e și asfaltat , Spre Călățea NU E ASFALT e drum de piatră si pămant. Ți-aș recomanda ca rută frumoasă si putin km de drum rău Arad-Julița-Gurahonț-Varfurile-Beiuș-Roșia(Bucata asta e rea Varfurile-Beiuș-Roșia 60km)-Dameș-Borod-Alejd. Julița-Gurahonț-Varfurile ....SUPERB ! Varianta TM-AR-OR cea mai scurta,drumul e f bun dar...fara curbe :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Stei-Beius-Oradea este in santier, cu semafoare si tot tacamu. Pana in zona Varfurile nu stiu daca s-a ajuns cu lucrarile, dar ma indoiesc ca se lucreaza in asemenea ritm, incat de anul trecut din august (cand am fost pe acolo cu masina) si pana acum s-ar fi reparat deja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e in lucru, nu s-au finalizat tronsoane pana acum, doar au escavat si sunt semafoare pana dincolo de Brad. Recomand sa evitati drumul Oradea - Deva daca este posibil, daca nu, inarmati-va cu multa rabdare. Asfalt uscat!

Editat de thechaotik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

acum doua saptamani am mers pe portiunea Beius - Salonta......oribil, jegos...nu recomand pana nu termina lucrarile, iar asta parea ca se va intampla peste mult timp, anul asta in nici un caz. De la Beius spre Varfurile n-am mai continuat ca nu sunt masochist si nici nu vreau sa-mi distrug suspensia la motor... sa-i ia dracu' pentru ca au lasat drumul ala sa ajunga in halul asta si s-au apucat doar acum de reparatii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...