Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Părerea mea este că poliția ar trebui sa se auto sesizeze, sa dea un exemplu și să îi anuleze permisul de conducere și motocicleta casată.Poate așa le intra și altora în cap că strazile nu sunt a lu mamicasa.

 

Poate si o amenda de sa munceasca urmatorii 2-3 ani degeaba.

Editat de Supa La Plic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ruginel a spus:

Pareri?

 

Carne de tun.

 

In alta ordine de idei azi am scos mobra, mi se pare mie sau soferii sunt mai tampiti anul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Flăcăul e promițător, sigur vom mai auzi despre el, dar depinde la ce rubrică.


Cam toate filmuletele lui sunt asa. Face pentru vizualizari probabil.

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

 

Carne de tun.

 

Joaca la risc.

 

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

In alta ordine de idei azi am scos mobra, mi se pare mie sau soferii sunt mai tampiti anul asta?

 

Cu scuterul la inceput de an nu mi s-a parut. Insa zilele astea parca soferii sunt mai agitati in trafic.

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Nu stiu daca sa pun numaratoarea inversa la luni, saptamani sau zile pentru asta. Incepator prost.

El zice ca are peste 50,000 km, mie mi se pare ca se comporta ca si cum ar avea maxim 5000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Supa La Plic a spus:

Părerea mea este că poliția ar trebui sa se auto sesizeze, sa dea un exemplu și să îi anuleze permisul de conducere și motocicleta casată.Poate așa le intra și altora în cap că strazile nu sunt a lu mamicasa.

 

Poate si o amenda de sa munceasca urmatorii 2-3 ani degeaba.


Pe baza carei legi?

Acum 3 ore, Nguyen a spus:

 

Carne de tun.

 

In alta ordine de idei azi am scos mobra, mi se pare mie sau soferii sunt mai tampiti anul asta?


Ai luat tu pauza si d-aia. Mie nu mi se pare nimic diferit.

Acum 2 ore, Lucian_M a spus:

Flăcăul e promițător, sigur vom mai auzi despre el, dar depinde la ce rubrică.


Sau nu vom mai auzi niciodata.

 

Acum 1 oră, Ruginel a spus:


Cam toate filmuletele lui sunt asa. Face pentru vizualizari probabil.

 

Joaca la risc.

 

 

Cu scuterul la inceput de an nu mi s-a parut. Insa zilele astea parca soferii sunt mai agitati in trafic.

El zice ca are peste 50,000 km, mie mi se pare ca se comporta ca si cum ar avea maxim 5000


Daca ala are 50.000 km pe mobra inseamna ca are probleme la mansarda. Desi nu cred, pentru ca pare ca nu-si cunoaste mobra, ajunge in limitare fix cand are nevoie de tractiune in depasire si alte asemenea. Ala nu e mers tare, mers sportiv, mers agresiv, e pur si simplu ruleta ruseasca. Cand o sa nimereasca gaura plina cu glont a butoiasului o sa il racaie de pe TIR. Sau o sa aiba un noroc chior si la batranete o sa se laude ca a fost maaare motociclist, cand el, de fapt, a fost un prost cu noroc.

Cele de mai sus le-am scris doar prin prisma a doua momente din filmare, in rest merge incet.

Dar sunt suficiente doua prostii d-astea in cateva minute de filmare ca sa aduca dupa sine o numaratoare inversa foarte scurta.

Singura scuza ar fi daca are sub 25-27 de ani. Eu cred despre mine ca daca-mi luam permis si mobra la 18 ani nu mai stateam acum de vorba. Deci multi ar zice ca n-ar trebui sa fiu asa critic. Dar ma gandesc ca am mare noroc ca fi-miu ala mare, la 19 ani, nu a mostenit microbul, ca altfel nu stiu ce ma faceam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Ruginel a spus:

Rasfoiam youtube-ul si am dat de flacaul asta. Pareri?

 

Un dobitoc.
Echipament de plaja, depasiri la risc (linie continua, repliere inainte de trecere de pietoni si la limita vis-à-vis de masinile din fata) etc.
Nici nu am chef sa pun sunet sau sa caut alte postari ale bizonului.
Asa cum s-a spus, omul joaca ruleta ruseasca, insa cu toate gloantele puse in butoias.
Scapa?

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a împrăștiat... 😅

Btw, pe la 20-21 de ani am avut ocazia să intru în posesia unui cbr 1000. A fost mai bine că am pierdut această "oportunitate", cu mintea de atunci nu îl "țineam" mult. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca este pe aici mobristul care era sa fie facut praf azi la Perla de un dobitoc care a trecut pe rosu cu 100 la ora prin intersectie din cauza ca n-a vazut ca sunt semafoare separate pt. inainte si stanga, ala pt inainte fiind rosu de 10 secunde si cel pentru stanga verde. 
Dobitocul despre care vorbesc a trecut cu noroc printre motociclist si urmatoarea masina care vira stanga din contrasens. L-am vazut pe mobristintorcand capul, cred ca s-a kakat pe el, saracu, vazind cum i-a trecut glontul pe la ureche.

L-am prins dupa pasaj pe imbecil, desi eu am oprit la rosu, evident. Isi daduse seama ce a facut si ca erau semafoare separate. Initial era agitat ca putea ramane fara permis. L-am intrebat "Ti-ai dat seama ca puteai sa omori un om?". A ramas fara cuvinte si apoi s-a apucat sa-mi ceara scuze mie. Se panicase. I-am zis ca mai bine casca ochii la semne, semafoare etc. Si am plecat, ca se facuse verde.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 30.07.2023 la 20:03, Microbec a spus:

Eu am ramas blocat in lift de doua ori.

wb, superbec!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 07.02.2024 la 18:59, Speedy.K a spus:

Ai luat tu pauza si d-aia. Mie nu mi se pare nimic diferit.

 

A trecut mai bine de o luna, am observat bine, soferii sunt mai tampiti anul acesta si un loc special il ocupa tarfele cu SUV-uri. Cu cat e mai mare SUV-ul cu atat e mai proasta si mai nesimtita tarfa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...