Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Mai au sa renunte la benoclatu cu nasu-n telefoane minute-n sir....Eram langa o duduie care se suise pe mijlocul dintre benzi si am stat acolo vreme de 1min si ceva si nu a scos ochii din telefon, nu mai spun ca nici macar nu m-a vazut , nu a stiut o clipa ca-s in stanga ei si ma uit la ea.

Daca n-ai turat motoru'! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai au sa renunte la benoclatu cu nasu-n telefoane minute-n sir....Eram langa o duduie care se suise pe mijlocul dintre benzi si am stat acolo vreme de 1min si ceva si nu a scos ochii din telefon, nu mai spun ca nici macar nu m-a vazut , nu a stiut o clipa ca-s in stanga ei si ma uit la ea.

Cum adica se suise pe mijlocul dintre benzi? Ca am inteles ca nu a avut ochi si pentru tine si ti-ai fi dorit...era pe avarii pe un squar cu iarba/asfalt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica se suise pe mijlocul dintre benzi? Ca am inteles ca nu a avut ochi si pentru tine si ti-ai fi dorit...era pe avarii pe un squar cu iarba/asfalt ?

E inginer, deci are privirea inteligenta dar nu stie sa se exprime. Ia-l usor ca poate se si emotioneaza ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

e electric !

Boxe! Sau fa "brrrrummmm-brrrrummmm" din buze :crack:

Azi mi-a iesit din curtea rar Grivita un Logan de-al lor inscriptionat de... Nu pot zice ca era sa ma ia pe capota pt ca eram pregatit, acolo iesirea e de tot k@ktul, nu prea vad aia nimic. Probabil vazand muuuulte lumini cu led (neomologate, de la chinezi :P ), dom' injiner a dat talpa si... a disparut Cal Grivitei intr-un nor de fum albastru! Probabil era prototiptilul logan euro 7 - 8 in 2 timpi. Astia ii controleaza pe altii pe la dpf-uri ..

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce în ce mai multa lume îmi face loc la stop, fără turat de motor... Nu ca toba mea stoc ar fi zgomotoasa, chiar din contra. Parca e o îmbunătățire fata de anul trecut.

 

Sincer, in Bucuresti parca devine regula. Mai toti imi fac loc, toba mobrei, fara turat motorul. Bine, mai apare si cate-o exceptie, dar din ce in ce mai rar.

 

Mai au sa renunte la benoclatu cu nasu-n telefoane minute-n sir....

 

Ei, asta nu. Din ce in ce mai multi cu telefonul in ureche sau in ochi. Si parca e o regula: de ce e masina mai scumpa, de aia e mai mica sansa sa foloseasca bluetooth-ul. Si scumpa in sensul Porsche Cayenne, nu Opel Insignia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru nelamurita forumului, este vorba de mijlocul dintre doua benzi ( fie ele pe acelasi sens fie separatoru de sensuri) . Deci nu aveam loc sa merg printre dansa si cealalta masina asa ca m-am oprit langa geamul ei si ma uitam la ea pret de 1 minut ( o savuram asa injurand printre dinti). N-a avut ochi pt mine asa ca am plecat curgand apa dupa mine :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce apa curgea in spatele tau, ca nu inteleg? Erai urmarit de o viitura?

In alta ordine de idei "mijlocul dintre doua benzi" se numeste "marcajul dintre benzi" daca tot avem carnet si vocabular.

Am zis eu mai sus ca ai privirea inteligenta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe viitor sa incerci cu schite ca sigur te voi intelege mai bine chiar daca nu ai cine stie ce talent la desen.

Altfel, eu sunt nelamurita si tu esti lamuritorul tau.

De ce nu ai batut cu degetelul , unghiuta ta mica , poftim, in geam, scapa si telefon si tot, o intrebai cum se numeste locul pe care se afla ca sa stii ce sa scrii pe forum..asa te observa , faceati dialog , poate iti facea si loc, toata lumea fericita.

Dar depinde de tonul folosit, nu genul stm..te invat de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din conserva vazute, in ultima vreme...

Razoare, aglomerat, haos ca de obicei dimineata. Motociclist se strecoara, ajung la semafor exact cand se pune rosu, opreste impreuna cu restul lumii, se uita stanga-dreapta si pleaca pe rosu.

Bulevard, coloana pe 3 benzi, un CBR galben opreste langa o Corsa condusa de o donsoara, prima impresie era ca se cunosc si vorbesc. El incepe sa tureze mobra langa ea, tare, mandru nevoie mare. Vreo 500m merge in paralel cu ea, turand in gol din cand in cand. Se pare ca n-a impresionat-o, ea il ignora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xael @pasagera nu pot sa vbesc pe limbaju vostru gugustiucilor.

Nu am batut in geam ca asta a fost intentia sa vad daca observa ceva .

 

In fine, ne lungim prea mult si nu suntem preputz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ribo, chiar esti.. din limbajul tau.

Credeam ca esti adult si poti sa faci conversatie , oh well, sa o punem pe seama varstei.

Daca uiti sa iti faci funda la sireturi te rog sa nu plangi, vezi pe iutub cum se face.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri eram cu rabla in oras, doua dudui nu mi-au acordat prioritate in interval de cativa km, ele iesind de pe cedeaza trecerea. De ambele dati am franat agresiv. Nici macar un "Scuze" / o mana ridicata / un deget mijlociu nu s-au obosit sa arate. Ambele vorbeau la telefon. Ultima cred ca avea masina de munca si lucra la Dementor (daca ma iau dupa stickerele de pe haion). Ma gandesc sa le dau un mail cu poza masinii si sa le transmit ca le donez banii pentru un handsfree daca duduia nu isi permite unul.

Ai putea sa iti cumperi cateva handsfree-uri si sa faci o campanie misto, le bati in geam, le faci cu ochiul si le faci cadou:) asta idee de motovlog :) si de atentionare in trafic.

Tu ai intalnit doar 2 femei si niciun barbat ? :)

Cheers!

» Post actualizat in 26 Oct 2018 11:31

:)))) eu nici nu stiu de ce mai continui sa ma bag in discutiile astea de 40+

Nu ai ghicit!

Te pup pe crestet, sa te faci baietel mare!

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, trafic, Bucuresti, axa nord-centru, in zece minute am pus trei frane destul de intepate pe necedare de prioritate cu ramasul ciumegului in mijloculul drumului, blocand toate benzile. Ca sa vad ce se intampla, le-am asociat si cu claxon si flash. S-a intamplat in toate trei cazurile o privire bovina, blajina si neintelegatoare... adica ce-am cu el?

 

Aparent procedura noua de facut stanga e cam asa: te uiti sa fie benzile tale pline-pline, astepti sa vina cineva din stanga, nu ii dai prioritate, te bagi si blochezi benzile lui, te opresti, ca n-ai unde sa te duci, dupa care dai din umeri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei trei colegi care veneau sambata pe la 6 fara un sfert dinspre Sighisoara spre Brasov, la 15 km de Sighisoara cu leduri care luminau luna dar si fiecare cu cate o pereche de proiectoare asemenea... as avea sa le spun vreo cateva. A mai trecut o zi, m-am mai potolit si retrag o parte din carnea din frigider.

 

Pe de alta parte, colegului c-o dracie rosie care a trecut frumos pe langa coloana de masini pe la Comarnic, turand motorul si cu burlan aftermarket, tin sa-i multumesc. Abia adormise copilul in spate. A urlat numai pana la Predeal. A invatat si el ca in Romania viata e greu... Tot sambata, insa mai devreme, pe la 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-86077-0-80365100-1540896044_thumb.jpegpost-86077-0-55023400-1540896062_thumb.jpeg

 

Azi noapte pe podul Basarab din București. De pe la Razoare mi s-a părut că e un ninja in întuneric, abia mai târziu la lumina am înțeles că era unul de-al nostru doar cu o lanterna în față!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...