Jump to content

Photo

Patzanii in trafic

• Please log in to reply
3012 replies to this topic

#3001 Geo_ZGA

Geo_ZGA

etern incepator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,640 posts
  • Moto: Viroguta de-un sfert, Vacadero de-o mie
  • Numar: da
  • Club: Totenkopf Division

Posted Yesterday, 01:57 PM

Geo, trebuia sa calci pietonii. Ce naiba, nu conduci in Bucuresti??? Unde te crezi...auzi la el, a oprit...taman la trecere..

Faza e ca acolo toti pietonii stau cuminti, pt ca se intampla f multe accidente, si asteapta sa opreasca masinile inainte sa faca un pas. Doar ca asta nu prea se intampla... probabil pe donsoara am surprins-o, nu se astepta sa opreasca cineva, si "doar" pt un om

Arbeit macht frei

#3002 mathe adrian

mathe adrian

EU

• Super Membru
  • PipPip
  • 786 posts
  • Moto: tdm 900
  • Club: nu

Posted Yesterday, 02:10 PM

Eu ti-am zis, esti nesimtit!! Cum adica sa dai prioritate la pietoni, daca nu s-au aruncat pur si simplu pe trecere? rusine :)))

#3003 john17

john17

Avansat pan' la genunchiul broastei

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,224 posts
  • Moto: cu diapazoane
  • Numar: ioc cu y

Posted Yesterday, 03:38 PM

Oare militia de-acolo pentru ce o fi platita din banii nostri?
Nu ma astept sa fiu pupat pentru povestioara, dar v-am facut atenti...sa stiti de ce uneori "conservarii" ne vaneaza! Uite...fiindca printre noi sunt din astia care nu trebuiau sa se nasca! :nono:

Militia de acolo e platita fix de ce e platita si aia care era ieri supranumerica pe A2 - degeaba! De ce sa zic, am venit neasteptat de bine, insa tot am dat de cateva specimene. O dansa cu un C Klasse de IS fara lumini aprinse se improprietarise pe banda 2 si rula cu max 120km/h, nu s-a dat la o parte neam nici unde avea banda 1 libera, cred ca +30km am mers in spatele ei, am tot sperat ca o opreste careva macar sa-i atraga atentia de lumini.

Ala citise prea mult pe aci pe forum, cu E46 erai candidatul perfect pt dat cu pietre :D

#3004 ivan pedala

ivan pedala

Motociclistu' nebun

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,664 posts
  • Moto: CZ175,250Sport,Jawa350TS,BMW F650...
  • Numar: GJ 90 APG; GJ 69 BMW; GJ 90 BMW...
  • Club: Oltenia Bikers Tg-Jiu

Posted Yesterday, 04:17 PM

Militia de acolo e platita fix de ce e platita si aia care era ieri supranumerica pe A2 - degeaba! De ce sa zic, am venit neasteptat de bine, insa tot am dat de cateva specimene. O dansa cu un C Klasse de IS fara lumini aprinse se improprietarise pe banda 2 si rula cu max 120km/h, nu s-a dat la o parte neam nici unde avea banda 1 libera, cred ca +30km am mers in spatele ei, am tot sperat ca o opreste careva macar sa-i atraga atentia de lumini.

Ala citise prea mult pe aci pe forum, cu E46 erai candidatul perfect pt dat cu pietre

Da frate, dar am si-n spate la loc vizibil o chestie triunghiulara, cu "Atentie la motociclisti!", i-am facut loc incat putea trece o locomotiva pe langa mine (cu toate ca puteam sa-l tin la spate si sa-i dau nitel fum la nasuc de diesel in amestec cu ulei de gatit pur, plus praf din zona!), dar am preferat sa-l consider de-al meu si sa nu ma comport porceste... Acum dau dreptate unora care se razbuna pe orice prind pe doua roti motorizate! Cum sa nu-i dai unuia din asta o lectie s-o tina minte precum tiganii aia de-au furat-o de la luptatorul de K1?! Din cauza unora ca asta suntem toti bagati in aceeasi oala!

Ah...da, sa nu uit...la iesirea din Craiova am fost depasit prin dreapta pe restrictie de 30 km/h (depasit, da...fiindca nu erau doua benzi, era o banda juma'!) de un Duster al ANAF-ului, fara lumini aprinse, fara semnale acustice, sau alte alea...ca se grabeau baetii! Si...cu cat credeti voi ca mergeau?! M-am luat dupa ei si pe orice tronson de drum viteza lor era 120...140 Km/h (pe astia i-am si filmat!)... Asa ca traim in tara lu' Papura Voda! Daca nu belim ochii, riscam sa belim prunul! :peace:

#3005 SONYC

SONYC

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 91 posts
  • Interests:Viajes
    Senoritas
    Cervezas
  • Moto: Honda Hornet '07
  • Numar: B-XXX-XXX
  • Club: A

Posted Yesterday, 07:03 PM

1) Ii urez toate cele bune colegului motociclist care m-a claxonat astazi pe Cheia dupa ce a trecut razant pe langa mine. Am inteles, esti maestrul curbelor, dar nu uita totusi ca nu esti singur pe drum. Asa ma mananca si pe mine sa ma aplec mult pe curbe, sa le atac puternic, dar sunt totusi constient ca strada nu este circuit si astfel imi impun limite. Nu spun sa faci acelasi lucru, dar daca tot ai ales sa risti, te rog sa nu ii implici si pe ceilalti participati la trafic. Vad cum va vaicariti ca niste muieri ca ala a facut aia, ala a facut ailalta, dar la voi nu va uitati, voi nu gresiti, voi sunteti zei. Am intampinat N situatii in care conservarii au gresit, dar anumiti motociclisti nu se lasa mai prejos.

2) DN1 - localitate - 3 benzi pe sens - 90+ km/h - doua masini in fata - un pieton se angajeaza brusc sa traverseze. Conservarii se urca pe frane, dar eu realizez rapid ca nu am sanse sa opresc fara sa il lovesc pe cel din fata, moment in care caut o trasa libera si in timp ce continui sa franez trag de ghidon si ma pozitionez pe axul drumului. Reusesc sa opresc in siguranta pana in trecere, depasind insa cele doua masini ce erau in fata mea. Imi asum pe deplin greseala, nu trebuia sa circul cu respectiva viteza in localitate.

Vorbeşte doar dacă poţi depăşi calitativ liniştea.

fei4qs.jpg

#3006 misionaru

misionaru

never say never

• Membru
  • Pip
  • 454 posts
  • Moto: Aprilia Pegaso Strada 2008

Posted Yesterday, 08:39 PM

Punctul 2 l-am patit si eu pe asfalt ud marti dinspre Valeni inspre Bucuresti. Am oprit tot pe axul drumului, dupa ce depasisem o masina si in fata mea, a treia masina a franat brusc sa faca dreapta. Mi-a dansat spatele si am realizat ca nu pot opri. Noroc ca axul drumului era liber. Si ale naibii petice de smoala aluneca mai rau ca o sina de tramvai...

Edited by misionaru, Yesterday, 08:40 PM.

haggard-5058397b05530.png

#3007 SONYC

SONYC

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 91 posts
  • Interests:Viajes
    Senoritas
    Cervezas
  • Moto: Honda Hornet '07
  • Numar: B-XXX-XXX
  • Club: A

Posted Yesterday, 09:19 PM

Da, asa e, se aluneca pe ele. Si in cazul meu axul drumului a fost liber. Atat cei de pe partea mea cat si cei de pe celalalt sens erau opriti si se uitau la mine, se asteptau probabil sa ma imprastii dar am reusit sa nu blochez frana fata :)

Vorbeşte doar dacă poţi depăşi calitativ liniştea.

fei4qs.jpg

#3008 Falkenberg

Falkenberg

Cetățean Străin

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,729 posts
  • Interests:Alexandra Velniciuc, Mihaela Calin, Woolly Mammoth, ministry of funny walks.
  • Moto: GPz900r, 425 Sport, V75 PA NT
  • Club: Rakets iemsi

Posted Yesterday, 11:05 PM

Și eu am avut ieri o oprire mai neașteptata, mergeam pe un dn cu o sută și ceva, cu o mașina în fața care mergea destul de tare. La un moment dat a venit din sens opus o ambulanta, și deși această avea loc, mașina din fata mea a considerat că trebuie să face o oprire urgență. M-a surprins, nu am anticipat foarte bine.

Regain your balance

#3009 9470m

9470m

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 252 posts
  • Moto: 1992 Kawasaki GPZ 500S

Posted Today, 08:25 AM

Momentul acela cand iese pe toata banda, uitandu-se in dreapta(?????), apoi se uita in stanga, ma vede, se opreste si cand dau sa-l ocolesc, tasneste.

Doamne mare e gradina. 

Attached Thumbnails

• 20907078_1653952704617979_793261849_o.png

Curba stransa...no es buenoooo 

#3010 Baxxter

Baxxter

spoonman

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,811 posts
  • Moto: BMW / Benelli / IJ56 / IJ49
  • Numar: inmatriculata

Posted Today, 08:46 AM

Pai deja a supt-o, se aștepta să oprești să îl lași să înghita...
Închiriez remorca moto 3 locuri/ATV - 50 lei pe zi

București 0730 654 777

#3011 GoodKat

GoodKat

Modelator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,271 posts
  • Moto: N-am
  • Numar: Primu'
  • Club: Bellagio

Posted Today, 08:57 AM

Momentul acela cand iese pe toata banda, uitandu-se in dreapta(?????), apoi se uita in stanga, ma vede, se opreste si cand dau sa-l ocolesc, tasneste.

Doamne mare e gradina. 

Aici tu gresesti. Nu stii ca pericolul vine prima oara din dreapta? Cei din stanga te lasa sa te bagi. Scrie in lege.

Offtopic: nu stiu care e bulanul meu dar ZILNIC dau de cel putin 5-10 masini puse pe avarii pe banda 1 (sau 1.5 in anumite cazuri) cu soferii care stau in masina. Desi nu ar trebui, chestia asta a inceput sa ma enerveze din ce in ce mai tare. Efectiv mi se pare cea mai mare lipsa de respect fata de orice participant la trafic.

Acum 4-5 zile veneam spre casa iar in zona Pietei Rahova politia da amenzi non-stop celor care fac asta. Are rost sa zic ca am incetinit, am deschis geamul si am inceput sa rad ca unu ce a evadat de la psihiatru? Cica nu e bine sa te bucuri de raul altuia dar chestia aia mi-a dat o satisfactie imensa. Ieri, pe un segment de drum cu 3 benzi, banda 1 ocupata de masini parcate, o duduie blonda intr-un Nissan Micra statea cu rabla pe avarii pe banda 2 in conditiile in care la 5 metri in spate era un loc gol.

Mini Bazar - Echipamente Protectie si Piese Moto

Presa preseaza materii fecale, iar cei ce pleaca urechile la presa sunt cei ce beau rezultatul presarii.

#3012 9470m

9470m

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 252 posts
  • Moto: 1992 Kawasaki GPZ 500S

Posted Today, 09:05 AM

Acum 4-5 zile veneam spre casa iar in zona Pietei Rahova politia da amenzi non-stop celor care fac asta. Are rost sa zic ca am incetinit, am deschis geamul si am inceput sa rad ca unu ce a evadat de la psihiatru? Cica nu e bine sa te bucuri de raul altuia dar chestia aia mi-a dat o satisfactie imensa. Ieri, pe un segment de drum cu 3 benzi, banda 1 ocupata de masini parcate, o duduie blonda intr-un Nissan Micra statea cu rabla pe avarii pe banda 2 in conditiile in care la 5 metri in spate era un loc gol.

E bine ca razi in masina/casca, eu tin mortis sa incetinesc, sa ridic viziera, sa ma uit la ei, sa arat cu degetul, sa rad "HA HA!" in gura mare si dupa sa o tulesc. :)) . Fețele lor sunt priceless. 

Curba stransa...no es buenoooo 

#3013 Falkenberg

Falkenberg

Cetățean Străin

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,729 posts
  • Interests:Alexandra Velniciuc, Mihaela Calin, Woolly Mammoth, ministry of funny walks.
  • Moto: GPz900r, 425 Sport, V75 PA NT
  • Club: Rakets iemsi

Posted Today, 10:03 AM

La fel la RAR Grivița de când a picat taxa de mediu. E balamuc.

Regain your balance

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status