Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic ca nu se deplasa legal cu carutul pe carosabil, ca tot scrie acolo ca se va stabili. Deci e cam vinovat...

 

N-ai inteles nimic, problema nu e daca ala mergea legal ci faptul ca prostaloaica aia a intrat direct in el. Eu zic mai bine sa va paziti oasele, o tuta ca asta va omoara fara regrete, iti garantez ca daca va gasi o portita legala va face tot posibilul sa scape de responsibilitatea accidentului desi e vina ei 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Din cate am vazut traversa pe trecerea de pietoni.Chiar si ala are viteza de racheta sa nu poti opri daca nu esti pe fb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut traversa pe trecerea de pietoni.Chiar si ala are viteza de racheta sa nu poti opri daca nu esti pe fb?

Uita-te si la pozele 2, 3 si 4 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutabil. Ca te tavaleste fara greturi e clar, ea sau orice alt sofer, doar ca un carut din ala nu prea are, dpdv legal, ce cauta pe drumul public.

 

John, era drum drept, lumina si vizibilitate 100%, nu era aglomerat pe benzi si ala avea si o veste verde reflectorizant. Eu iti garantez ca daca era un cetatean cu o motocicleta il trantea si pe ala chiar daca circula legal. In clip se vede cum trece o masina inaintea ei si il ocoleste prin stanga, nu are asa mare importanta daca ala se afla in mod legal pe carosabil ci faptul ca vita pur si simplu s-a urcat pe el in niste conditii de trafic in care este teoretic imposibil sa faci un astfel de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au. Ar trebui sa aiba. Despre trotinetele electrice chiar găsești articole in presa online pe aceasta tema, aparute in ultimele luni. Cu punct de vedere de la Rutiera cu tot.

Am sapat un pic si nu am gasit (inca) vreo diferență legala intre scaunul electric si orice alt autovehicul de pe drumul public. Mai caut....

» Post actualizat in 07 Aug 2018 09:22

Partea "buna" la astfel de accidente este ca dupa unul, doua, noua o sa apara niste norme. Sper. Sau macar niste decizii ale instantelor care vor putea fi folosite ca precedent.

Si cu trotintele cel putin, o sa tot fie accidente, ca s-au inmultit si ieftinit.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare grija in parcarile mallurilor, in special la Plaza si toate mizeriile astea unde au turnat un material care oricum e alunecos dar in momentul in care intra masinile cu apa de afara se face sticla. Stiam ca e alunecos, am intrat cu viteza de 5 la ora, nu am tras gazul deloc violent, dar la un speed bumper pur si simplu cand a revenit nu am putut sa o controlez,, oricat de mult am tras usor de gaz, am reusit sa o tin putin dar am trantit-o intr-un final. Aproape nicio paguba, doar o carena putin sarit si ciobita...dar aveti mare grija, va sfatuiesc sa nu intrati cand e ud afara. Mai bine parcati afara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare grija in parcarile mallurilor, in special la Plaza .

In parcarea de la Plaza era sa cad si de pe picioare. Rahatul ala de pe jos e patinoar cu un pic de apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu vreau sa stiu ce frantura din populatie urmeaza sa devina pericolul public nr1.

Batrani chiori ,pustani vitezomani si galagiosi ,femele ucigase ,aia cu ceafa lata ,handicapati...astia toti au fost discutati .Ce urmeaza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scot azi moto si treburile ma duc pe un pod in renovare. Sunt niste restrictii pe acolo si niste semne de circulatie amenajate adhoc. Cand sa trec si eu, bate o rafala si dărâmă un semn d-ala pe mijlocul benzii. Din fericire cea din sens opus. Ținând cont ca a fost in primii cinci km facuti vara asta, o trec la patanii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localitatea Calugareni, Romania, azi dimineata..

post-97306-0-06558200-1533737164_thumb.jpgpost-97306-0-02531900-1533737171_thumb.jpg

 

Astea sunt adevaratele vite in trafic.. din ele se trag cele din Bucuresti.

Badum tss!

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii au taiat gardul ca ii incomoda si nimeni nu a facut nimic in privinta asta

mai poti sa zici ceva? poti eventual sa le dai foc tuturor si sa speri ca urmatorii care se stabilesc in zona sunt mai normali la cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...