Sari la conținut

Accident Piata Sudului


nchivu
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 17:30-18:00 am vazut un accident destul de trist la piata sudului- langa Castani.

Masina intrase din spate in mobra(yamaha r1/r6 alb)- Mobra era sub bara din fata a masinii. la fata locului erau 2 ambulante smurd. Nu am putut oprii pentru ca eram in graba cu masina. Cand m-am intors dupa aproximativ 1 ora nu era nici mobra nici masina nici politie.

A oprit un baiat cu un choper.

Multa sanatate motoristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi avut viteza excesiva idiotul si nu a pastrat distanta :baldy: nici nu iti mai vine sa iesi cu motocicleta in oras uneori cand vezi atatea intamplari,nu stie nimeni nimic de motociclist? probabil l-au dus la spital acolo aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi in jurul orei 17:30-18:00 am vazut un accident destul de trist la piata sudului- langa Castani.

Masina intrase din spate in mobra(yamaha r1/r6 alb)- Mobra era sub bara din fata a masinii. la fata locului erau 2 ambulante smurd. Nu am putut oprii pentru ca eram in graba cu masina. Cand m-am intors dupa aproximativ 1 ora nu era nici mobra nici masina nici politie.

A oprit un baiat cu un choper.

Multa sanatate motoristului.

de obicei cand sunt 2 ambulante e nasol !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo... Era o Yamaha R1 alba si un Peugeot s-a infipt in ea din spate. Politie ca la balamuc - vreo 3-4 masini, salvare n-am vazut. Mai multe nu stiu nici eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca in fiecare zi mi-e mai frica sa ies. Azi un mos ce facea pe pilotul mi-a taiat fata in timp ce plecam de la semafor iar la nici 20 de sec. un jegos cu toata satra dupa el in BMW, face dreapta prin fata mea impingandu-ma pana in bordura. Si uite asa zilnic cel putin un idiot din asta vrea sa ma accidenteze de parca i-a luat masa sosea. Cu greu ma abtin si sper sa nu izbucnesc in vreo zi sa fac nefacute cu idiotii. Sa speram ca nu e foarte grav motociclistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu are nimic . L-a lovit in roata spate un specimen din asa numitele "fatuci ucigase" (99% din ele sunt vaci pe 2 picioare , nu le intereseaza decat faima , bani , parvenire . Nu mai vad nimic altceva in fatza ochilor ). Mai era si cu o pasagera pe motor . Au scapat onorabil .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut, accidentul s-a petrecut pe banda 1, langa bordura. Probabil au facut amandoi dreapta, motocicleta a oprit la trecere, Peugeotul s-a infipt in ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad aici de-a lungul anilor....peugeot + vagin = accident

In forumula de mai sus lipsesea o constanta....

 

(peugeot+vagin)+C=accident

 

numim cu C o constanta unde:

Cconstanta = Yamaha R1 = YamahaR6

 

On topic: sper ca riderii sunt ok, de obicei, din astfel de accidente se iese mai mult cu orgoliul sifonat. Sper ca acum sa nu fi fost o exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cred ca toti stim foarte bine ca nu trebuie sa mergem repede (mai ales in Bucuresti) ... ce invatam din situatia de fata este ca, aparent, nici sa oprim nu e bine ... iar, daca mergi ''regulamentar'' risti sa se urce pe tine ocazionalul Q7/Range/X5/etc. .. ce variante mai avem? ... oricum, e bine ca au scapat teferi, asta e important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...