Jump to content

Photo

MOTO ROCK FEST

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#21 EX_:MosRahao_*

EX_:MosRahao_*
  • Anonimi

Posted 15 May 2012 - 05:40 PM

Orasul e mic, intrunirea e la statuie, deci de la orice hotel ajungi imediat, si viceversa, daca iti tremura gladiolele de la alcool tot ajungi safe in camera.

Festina, vorbeste si tu cu bastinasul din Ruse, vezi ce zice.
Eu aleg cazarea la hotel.

Si eu tot la hotel. (daca am sa vin - sper sa nu apara nimic la job, de aceea pot confirma doar cu cateva zile inainte) Din experienta, pretul obisnuit pentru o camera dubla e de 40 leva, dar la Veliko o camera dubla poate urca si la 50-60 leva daca alegi sa stai in centru insa chiar si asa pretul mi se pare abordabil. Taxi de asemenea e foarte ieftin, cu vreo 3-4 leva te plimbi din centru pana la vechea cetate, spre exemplu.

Amicul din Ruse nu are amanunte, spune doar ca suntem bineveniti. (dealtfel, mereu m-am simtit in Bulgaria binevenit cu motocicleta, parca mai mult ca acasa...)

Inca un amanunt pt cei ce vor sta la hotel si vor sa aiba motocicleta in preajma in loc s-o lase in parcarea pazita a intalnirii: rugati la receptie pentru un loc safe pentru moto. Oamenii sunt draguti si o vor adaposti gratuit.

Eu nu voi uita acasa nici micul stegulet pe care uneori il port in calatorie. Tinand cont ca intalnirea are si o componenta legata de comemorarea razboiului balcanic (la care si noi, romanii, am participat) zic eu ca ar fi nimerit ca si ceilalti ce mai au stegulete romanesti acasa sa le arboreze la aceasta intalnire, asa cum sunt sigur ca si bulgarii sau ceilalti invitati straini o vor face.

Despre razboiul balcanic (de fapt au fost doua) puteti citi un rezumat echidistant aici: http://www.rri.ro/ar...sec=40&art=8410

MOTO-ROCK FEST

am sa pun un anunt si pe probike legat de aceasta intalnire.

Edited by Festina Lente, 15 May 2012 - 05:38 PM.

#22 Jean_Taxi

Jean_Taxi

Forever Biker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,927 posts
  • Moto: SUZUKI VL Intruder 1500 LC
  • Numar: B 74 JAN

Posted 15 May 2012 - 06:50 PM

Cu hotel sau fara, la Veliko trebuie sa ajung.., daca tot nu pot merge la intrunirea de la Nikolovo! :(
Daca cea mai minunata creatie a lui Dumnezeu este Omul, atunci cea mai minunata creatie a Omului este Motocicleta!

#23 LeL

LeL

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 66 posts
  • Moto: Kawasaki ER6N
  • Numar: B 0
  • Club: Primesc femei in MC ???

Posted 15 May 2012 - 08:32 PM

Eu nu voi uita acasa nici micul stegulet pe care uneori il port in calatorie. Tinand cont ca intalnirea are si o componenta legata de comemorarea razboiului balcanic (la care si noi, romanii, am participat) zic eu ca ar fi nimerit ca si ceilalti ce mai au stegulete romanesti acasa sa le arboreze la aceasta intalnire, asa cum sunt sigur ca si bulgarii sau ceilalti invitati straini o vor face.

Despre razboiul balcanic (de fapt au fost doua) puteti citi un rezumat echidistant aici: http://www.rri.ro/ar...sec=40&art=8410

am sa pun un anunt si pe probike legat de aceasta intalnire.

Multumesc amice pentru anuntul de pe probike !
Ideea cu steagurile e marfa, bravo, pana la urma ar trebui sa le purtam pe ale noastre cu mandrie! Ca si ei !

OldB6.jpg
OldB1.jpg
OldB3.jpg
OldB7.jpg
OldB9.jpg
OldB2.jpg

#24 Petru Moldovan

Petru Moldovan

Expert

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,071 posts
  • Interests:Motoare si rock&roll
  • Moto: Piaggio MP3 500, Peugeot QM50QT-8
  • Numar: B68RLA, B3-01437

Posted 22 May 2012 - 06:59 PM

Programul intrunirii e anuntat aici.
Sunt doua oferte pentru cazare postate de Petar Stefanov pe Facebook:

1. СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА
за настаняване в Интерхотел В.Търново
на участници в мото-рок фест 1.06-3.06.2012
/Хотелът е на около 50 метра от мястото на ФЕСТА/
...
Нощувки Интерхотел/без закуска/
Единична -35 лв.
Двойна – 50 лв.
/останали са още около 15 стаи/
http://www.interhotelvt.bg/

Asta e hotelul comunist de langa insula, preturile sunt pentru simpla/dubla fara mic dejun.

2. СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА
за настаняване в хотел ‘ЕТЪР’,В.Търново
на участници в мото-рок фест 1.06-3.06.2012
/Хотелът е на около 100 метра от мястото на ФЕСТА/
... 1.Цена за двойна стая без закуска – 40 лв
2.Цена за единична стая без закуска – 35 лв
3.Цена за двойна стая със закуска – 54 лв
4.Цена за единична стая със закуска – 42лв
За датите 1.06 и 2.06 хотелът разполага с 55 двойни стаи.
За резервация :
0888 889117 - Ивайло Русев
062/62 18 38 - рецепция
hoteletar@hotmail.com

Asta e hotelul situat un pic mai sus, preturile sunt pentru dubla simpla fara mic dejun, respectiv cu mic dejun.

Mai exista si ceva mai modest ca pret (15 leva de persoana de noapte daca stati doua nopti, 17 daca stati o singura noapte), dar trebui sa vorbiti la telefon, probabil in bulgara:
https://www.facebook...use/53449809533
СПЕЦИАЛНА ЦЕНА за ВАС, участниците в мото-рок фест.
Чамурковата къща предлага:
15лв. за нощувка на човек при ангажиране на двойна стая за 2 нощувки
17лв. за нощувка на човек - за 1 нощувка
... Телефон: 0885 42 00 20

Permisul de conducere nu te face mare motociclist dar garanteaza macar 3 lucruri: 1) ca stii cat de cat legislatia rutiera; 2) ca ai cat de cat habar despre cum se folosesc ghidonul, schimbatorul de viteza, ambreiajul si franele; 3) ca in principiu nu prea ai mentalitate de infractor (contraexemplu aci unde un bou cu A a calcat cu masina niste participanti la o cursa moto). Eu apreciez cel mai mult ultimul punct, ca asta e un mod de gandire care greu mai poate fi schimbat dupa 16 ani.

S-a introdus cumva in invatamantul politehnic romanesc specializarea "Prelucrarea omului prin aschiere" si nu sunt eu la curent? Ca vad ca exista din ce in ce mai multi experti in domeniul asta, si utilajele lor cele mai performante par sa fie masinile si motocicletele...

Pentru cei interesati lanturi de iarna pentru motociclete se gasesc aici.

Nu va lasati intimidati de faptul ca in dreptul profilului unui utilizator ca mine scrie "moderator", eu sunt dispus sa cedez intr-o dicutie unde se aduc argumente rezonabile. Dar sa fie discutie si nu balacareala si sa fie argumente si nu injuraturi si in general discutia sa fie rezonabila...

#25 LeL

LeL

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 66 posts

Posted 26 May 2012 - 12:08 AM

Daca pleaca careva din CAMPINA luati pls legatura si cu Leonard, ca prea i-a placut acolo, e pacat sa vina singur.

Il gasiti aici:
http://www.pro-bike....vo/page__st__20

#26 Purghy

Purghy

\,,/__'(-_-)'__\,,/

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 2,702 posts
  • Interests:Vegan
  • Moto: Honda VT750 Black Widow
  • Numar: B 13 PRG

Posted 28 May 2012 - 12:53 PM

Deci pana la urma e camping undeva sau il facem noi ad-hoc? :) Daca are cineva o cazare in plus la hotel etc. sau daca mai e careva care pleaca din Bucuresti sambata si vrea sa stea cu cortul pe acolo, dati-mi si mie un semn ca n-am avut timp sa caut cazare, spre rusinea mea.

”You've got to RIDE to LIVE, LIVE to RIDE / Feel the flames burn inside”

#27 myself

myself

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 32 posts
  • Moto: Honda Shadow VT 1100 C,Fat Boy1584 Low
  • Numar: B 83 MXM,B 308 CAN

Posted 28 May 2012 - 01:40 PM

Deci pana la urma e camping undeva sau il facem noi ad-hoc? :) Daca are cineva o cazare in plus la hotel etc. sau daca mai e careva care pleaca din Bucuresti sambata si vrea sa stea cu cortul pe acolo, dati-mi si mie un semn ca n-am avut timp sa caut cazare, spre rusinea mea.

Eu si yo3 plecam sambata dimineata si ne intoarcem luni .Am renuntat la ideea camparii si am rez. o camera...

#28 yo3

yo3

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts
  • Moto: Mini-Mobra Varadero
  • Numar: B101XLV

Posted 28 May 2012 - 05:50 PM

Ne-ar face o mare placere sa te alaturi grupului nostru mic...dar inimos!!!
:)

#29 LeL

LeL

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 66 posts

Posted 28 May 2012 - 07:11 PM

Ne-ar face o mare placere sa te alaturi grupului nostru mic...dar inimos!!!
:)

Yo nebunaticule, sa inteleg ca inviti fata unde ti-ai luat tu cazare?
Vrei sa-ti stric planurile si sa o invit la hotelul meu, ca tot am camera dubla si dorm singura ? :blbl:

#30 Purghy

Purghy

\,,/__'(-_-)'__\,,/

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 2,702 posts

Posted 28 May 2012 - 07:23 PM

Vrei sa-ti stric planurile si sa o invit la hotelul meu, ca tot am camera dubla si dorm singura ? :blbl:

Ha-ha!... Sa inteleg ca imi faci un apropo ca ai camera dubla si dormi singura si eu n-am cazare? :))

Si ca sa raspund si la ce scrie mai sus... nu conteaza cat de mic e, daca e inimos ;) Sigur ca ma alatur cu bucurie. Sa speram ca o sa alungam si norii de inimosi ce-o sa fim.

#31 myself

myself

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 32 posts

Posted 28 May 2012 - 07:26 PM

buna idee!contacteaz-o.

#32 EX_:MosRahao_*

• Anonimi

Posted 28 May 2012 - 07:34 PM

radem si glumim, planuim... dar cu vremea nu-i a buna...

#33 LeL

LeL

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 66 posts

Posted 28 May 2012 - 07:43 PM

Festina, mai pesimist de atat poti sa fii? Parca cobesti, omule!

Purghy, dar din dar se face rai, vorbim pe drumul spre Bulgaria, am inteles ca mergi cu noi (iti trimit acum mesaj ca sa intelegi)

#34 yo3

yo3

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts
  • Moto: Mini-Mobra Varadero
  • Numar: B101XLV

Posted 28 May 2012 - 08:04 PM

Poate ai să râzi,dar va fi vreme bună!
Dacă nu,îmi ține 'colega' de șa umbrela!

#35 EX_:MosRahao_*

• Anonimi

Posted 28 May 2012 - 08:06 PM

Festina, mai pesimist de atat poti sa fii? Parca cobesti, omule!

Nu, mai, dar verific vremea zilnic daca poti sa ma crezi... Ca am ratat deja iesirea la Nikolovo din cauza vremii; as vrea mult ca macar de-acu` sa se imblanzeasca, sa petrecem linistiti - si nu doar in camere vreau sa zic ... :cheers:

#36 Purghy

Purghy

\,,/__'(-_-)'__\,,/

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 2,702 posts

Posted 29 May 2012 - 11:15 AM

Calutu mi-a nechezat azi dimineata ca va fi vreme buna in weekend ca cica daca l-a lasat junghiul din cric se face frumos. Si daca o sa fie vreme faina poate aveti chef sa ne plimbam pe la cascada la Hotnitsa si pe la Arbanassi... mi-e dor de locurile alea :) Eu as cam vrea la cort insa, ca sa nu mai dau la cazare...

#37 myself

myself

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 32 posts

Posted 29 May 2012 - 12:04 PM

Calutu mi-a nechezat azi dimineata ca va fi vreme buna in weekend ca cica daca l-a lasat junghiul din cric se face frumos. Si daca o sa fie vreme faina poate aveti chef sa ne plimbam pe la cascada la Hotnitsa si pe la Arbanassi... mi-e dor de locurile alea :) Eu as cam vrea la cort insa, ca sa nu mai dau la cazare...

dormi unde vrei/poti.mergem.sa inteleg ca sti traseele...la cascada se poate ajunge cu Shadow-ul?

#38 Purghy

Purghy

\,,/__'(-_-)'__\,,/

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 2,702 posts

Posted 29 May 2012 - 12:13 PM

la cascada se poate ajunge cu Shadow-ul?

Da, e drum pana la cascada. Nu mai stiu foarte clar drumul dar il bunghim noi. De acolo se urca pe jos pe niste scari foarte faine pana deasupra cascadei :rolleyes: Vezi poze pe pagina asta a mea http://purgaru.ro/7-.../pagina-21.html

#39 foxbat

foxbat

Sustinator

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 5,402 posts
  • Interests:All
  • Numar: B xxx FOX

Posted 29 May 2012 - 06:40 PM

ura..am liber .dupa Crimeea soata nu si mai urca o vreme " unix-ul" (sau DOS-ul ) pe mobra asa ca...am 3 variante pt veliko
1, pasager
2, imprumut o mobra
3, vin cu conserva ( daac mai sunt doritori dar nu mai mult de 3 )

si evindent, la cazare, daca e cineva " single" i'm in

Pr. Arsenie Boca:"Sa-ti feresti capul de frig si de prostie."

Nicaieri si niciodata nu ne-a cerut Hristos sa fim prosti. Ne cheama sa fim buni, blanzi si cinstiti, smeriti cu inima, dar nu tampiti.

'Marriage is the triumph of imagination over intelligence. Second marriage is the triumph of hope over experience.'

Oscar Wilde

#40 LeL

LeL

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 66 posts

Posted 29 May 2012 - 07:53 PM

ura..am liber .dupa Crimeea soata nu si mai urca o vreme " unix-ul" (sau DOS-ul ) pe mobra asa ca...am 3 variante pt veliko
1, pasager
2, imprumut o mobra
3, vin cu conserva ( daac mai sunt doritori dar nu mai mult de 3 )

si evindent, la cazare, daca e cineva " single" i'm in

Lasa conserva, ca-ti strica aia 3 suspensiile + taxa de pod + vigneta + locuri de parcare lipsa, vino calare !

Daca esti solo si vrei poti sa vii cu noi, nu suntem multi si nu avem vitezane :pow: . Ia legatura cu Yo3, iti da el mai multe detalii in legatura cu plecarea care e sambata dimineata.

La hotelul la care m-am cazat eu , de obicei au camere libere.

Dupa cascada, mergem la manastirea Dryanovo, un colt de rai care mi s-a lipit de suflet.
Pentru cine n-a mai fost, nu vreau sa stric surpriza.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status