Jump to content

Photo

Reparatii, modificari si upgradari motociclete.

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 06 May 2012 - 07:03 PM

Am zis ca nu strica sa prezint si altora ce fac eu cu motoarele si masinile oamenilor, asa ca am deschis topicul asta sa-mi prezint creatiile.
Prima tura de azi, imagini cu un GSXR ciocanit bine care a fost refacut in doar 3 zile, cu tot cu reparatii, retapitarea seii, reparatia si reconditionarea traseelor de aer, capacelor din plastic si din aluminiu si vopsire in 2 culori, la fel ca modelul original.
Pozele sunt inainte si dupa ce m-a vizitat proprietarul.
p.s.: aripa de pe roata față a fost poate cea mai migaloasa parte a operatiunii, asta de carbon e una si aceeasi cu mizeria aia alba din primele poze, doar muncita suficient pentru a fi readusa la stralucirea initiala.

Attached Thumbnails

• DSCF5514.JPG
  • DSCF5515.JPG
  • DSCF5516.JPG
  • DSCF5519.JPG
  • DSCF5521.JPG
  • DSCF5523.JPG
  • DSCF5525.JPG
  • DSCF5528.JPG
  • DSCF5592.JPG
  • DSCF5600.JPG
  • DSCF5602.JPG
  • DSCF5603.JPG
  • DSCF5605.JPG
  • DSCF5610.JPG

sablari, vopsitorii foarte ieftine sau foarte speciale, aerograf, reparatii, transformari, adaptari si upgradari de carene de la modele mai noi. p.m. pentru detaliisau direct click pe http://plmtuning.ro

#2 adrianpurcarin

adrianpurcarin

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 148 posts
  • Moto: Suzuki GSR600, Suzuki Intruder C1800R
  • Numar: BxxxBAP, BCXXVOF

Posted 06 May 2012 - 07:23 PM

Felicitari, pare ca faci o treaba foarte buna. Pe de alta parte.....sper sa nu am niciodata nevoie de tine :D

#3 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 06 May 2012 - 07:41 PM

Felicitari, pare ca faci o treaba foarte buna. Pe de alta parte.....sper sa nu am niciodata nevoie de tine :D

Multumesc frumos Adrian :)
Si eu imi doresc sa nu ajungi la mine din nevoie, ci doar daca-ti vine vreo idee de modificare, de design pur :)

sablari, vopsitorii foarte ieftine sau foarte speciale, aerograf, reparatii, transformari, adaptari si upgradari de carene de la modele mai noi. p.m. pentru detaliisau direct click pe http://plmtuning.ro

#4 alex_dr

alex_dr

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 314 posts
  • Moto: suzuki dr 600r,hsuqvarna cr 125
  • Numar: provizori
  • Club: nu

Posted 06 May 2012 - 07:43 PM

a esit foarte frumos,insa cam cat costa o operatiune din asta?

#5 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 06 May 2012 - 08:13 PM

a esit foarte frumos,insa cam cat costa o operatiune din asta?

Depinde de fiecare motocicleta. Tot ce s-a facut pe jucaria asta a costat in jur de vreo 700 de lei cu tot cu reparat carenele, refacut traseele de aer, retapitat sa, vopsit in 2 culori dupa modelul original cu tot cu inscrisurile cu GSXR si SUZUKI, demontat si montat inapoi absolut TOATE plasticele si accesoriile de pe motocicleta, indreptat rezervorul, gresat si vopsit busonul la rezervor, adus la linie toate carenele cu prinderile lor cu tot, ca a fost scapat de s-a plictisit, adaugat suruburi nituri si ornamente lipsa etc.
O munca migaloasa, care toaca nervi si cere multa rabdare, dar rezultatul merita :)

#6 m4mihai

m4mihai

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 919 posts
  • Moto: Honda 929rr
  • Numar: BR- xx - INU

Posted 06 May 2012 - 08:23 PM

A iesit chiar bine insa ma tem un pic de termenul scurt in care a fost gata... eu am o motoreta care cand am cumparato era foarte frumoasa... insa in prima vara a inceput sa se intinda vopseaua si acuma are niste "taieturi" urate... ma mai bucur de frumusetea ei doar in poze si la 100+ cand nu vede nici baiba bubele :bounce:

Cizme Diadora Xtreme Boots 44-45, pret 300 respectiv 400ron 

Ghete Prexport 45, pret 150ron 

Pantaloni Dainese 54, pret 200ron

Costum Arlen Ness 48, 1200ron

Geaca FLM textil+piele, protectii carbon, 52, pret 300ron

Manusi Vanucci Competitione, XL, 150ron

#7 -GeorGe-

-GeorGe-

Geo19

• Membru
  • Pip
  • 391 posts
  • Moto: R6
  • Numar: GEO

Posted 06 May 2012 - 08:27 PM

Bravoo, a iesit chiar frumos ;) Pacat ca nu esti din Bucuresti.

O ocazie gresita se regaseste in timp, dar un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata.

#8 SEBYK

SEBYK

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 604 posts
  • Moto: GSXR 600 k8, GSXR 750 K4
  • Numar: B xx BLC, BC xx SBY

Posted 06 May 2012 - 10:46 PM

frumos frumos...eu am cate ceva de facut la masina daca se poate...mai exact de vopsit si indreptat putin...imi poti da un pret orientativ? corsa b din 97, 2 usi. neagra. poate gasesc fonduri sa o readuc la viata in vara asta
Modific iluminare stopuri, semnale, bord etc. auto -moto
http://www.leduri-au...hare.com/0.html

#9 bogdan_johnny

bogdan_johnny

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 278 posts
  • Moto: Honda CBR F4i
  • Numar: de BC
  • Club: exista asa ceva ? ? ?

Posted 06 May 2012 - 10:46 PM

stiu cum arata inainte....ai avut ceva de munca la ea dar a iesit bine si la un pret bun.

#10 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 04 June 2012 - 05:58 PM

A iesit chiar bine insa ma tem un pic de termenul scurt in care a fost gata... eu am o motoreta care cand am cumparato era foarte frumoasa... insa in prima vara a inceput sa se intinda vopseaua si acuma are niste "taieturi" urate... ma mai bucur de frumusetea ei doar in poze si la 100+ cand nu vede nici baiba bubele

Depinde de fiecare proprietar cat e dispus sa-si lase motorul la "coafat"
Nu-ti fa insa nicio problema, nu am reclamatii nici de la "utilajele" facute acum 3-4 ani, sunt destul de sigur ca nici altele n-o sa fie mai problematice

Bravoo, a iesit chiar frumos ;) Pacat ca nu esti din Bucuresti.

costa in jur de 200 de lei transportul motorului pana aici, se poate rezolva usor, primesc jucarii asa din tara fara sa fi avut incidente pana acum :)

frumos frumos...eu am cate ceva de facut la masina daca se poate...mai exact de vopsit si indreptat putin...imi poti da un pret orientativ? corsa b din 97, 2 usi. neagra. poate gasesc fonduri sa o readuc la viata in vara asta

pai in principiu la masini costul unei piese e in jur de 200 de lei, in care includem vopsitoria, materialele si reparatiile usoare, scosul ruginei, astupatul gaurilor si alte daravele din astea :)

stiu cum arata inainte....ai avut ceva de munca la ea dar a iesit bine si la un pret bun.

Multumesc frumos Bogdane, e intr-adevar un pret special, pentru 2 roti lucrez aproape fara adaos, e doar o placere pentru noi toti, nu?

Ok, am primit observatii ca n-am lasat numar de telefon, scuze :)
Asta e numarul: 0744 21 06 32

#11 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 11 August 2012 - 10:23 PM

Un VFR argintiu, ciocanit, spart si indoit, care a devenit alb perlat cu negru, curat, drept si intreg :)

Attached Thumbnails

• photo.JPG
  • download.jpg
  • photo1.JPG

#12 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 20 September 2012 - 11:34 PM

O casca (de pompieri, e drept) arsa si deformata, frumos indreptata, refacuta si revopsita
poze, inainte (neagra, evident) si dupa (rosie)

Attached Thumbnails

• Gallet ars.jpg
  • casca.jpg

#13 white.wolfy

white.wolfy

• Membru
  • Pip
  • 239 posts
  • Numar: sub codita

Posted 31 October 2012 - 06:45 PM

PLM tunning cumva?

#14 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 05 November 2012 - 08:21 PM

Lasand rautatile astea mici depoarte, sa postam ceva lucrari, ca am cam uitat de topic, recunosc :D
Astazi prezentam cu mandrie un Suzuki Intruder de 1800 cmc, lovit serios, la care s-au refacut, reparat, reconstituit sau reconstruit 26 de piese, nici nu te-ai astepta sa aibe atat de multe.
Initial a fost alb, culorile pe care le vezi in poze sunt galben perlat cameleon si visiniu metalizat mat, alese de proprietar dupa o cautare ce s-a intins pe parcursul a mai bine de 2 saptamani :)
Rezultatul, in imaginile de mai jos :)

Attached Thumbnails

• 8.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

#15 SpEeD_DaEmOn

SpEeD_DaEmOn

Don't forget from what are you made off!!!

• Membru
  • Pip
  • 432 posts
  • Interests:BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!!
  • Moto: suzi k2
  • Numar: B xx RUP...La fel!!
  • Club: LA'STRADA.SA

Posted 05 November 2012 - 11:30 PM

Un numar de telefon????
"Am incercat sa tip dupa ajutor,am vrut sa intind mana dupa telefon, am incercat sa ma tarasc sa ajung spre marginea drumului,insa era in zadar… nu mai puteam misca nimic.Asfaltul il simteam din ce in ce mai rece si mai rosu..Ma stingeam secunda cu secunda ,vedeam lacrimi in ochii celor ce ma cunosteau… Nu-mi imaginam ca mi se putea intampla chiar mie. As fi putut jura ca pot sa franez , sa pot sa evit,dar n-a fost asa .Acum e prea tarziu… Imi cer iertare parintilor,iubitei si prietenilor..N-am avut grija de mine asa cum le-am promis candva. Chiar daca nu sunt eu de vina , insa probabil daca mergeam ma incet, as fi putut evita. Acum e in zadar . E rece intre patru scanduri"

#16 Macke

Macke

JustManiac

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,682 posts
  • Moto: Suzuki GSX 1100 F Katana
  • Numar: patrat, fara steag
  • Club: in curs de afiliere....

Posted 06 November 2012 - 10:25 AM

Ok, am primit observatii ca n-am lasat numar de telefon, scuze Posted Image
Asta e numarul: 0744 21 06 32

Este numar.
Aveti undeva vreun atelier, sediu ceva?

#17 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 06 November 2012 - 10:43 AM

Sigur, sediul e in Bacau, pe str. Garii nr. 1
Daca ne auzim la telefon iti explic simplu cum sa ajungi, oricum e destul de vizibil :)

#18 Macke

Macke

JustManiac

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,682 posts

Posted 06 November 2012 - 12:08 PM

cumva langa Vama? (vis-a-vis)

#19 aleksandru2000

aleksandru2000

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 75 posts

Posted 06 November 2012 - 12:26 PM

cumva langa Vama? (vis-a-vis)

Nu nu, acolo e un service rapid si o spalatorie. E in capatul celalalt al strazii, spre Politie, imediat dupa poduletul ala mic peste pasaj, pe dreapta. Practic e in intersectia Aleea Parcului cu str. Garii.

#20 Macke

Macke

JustManiac

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,682 posts

Posted 06 November 2012 - 12:27 PM

excelent! merci de info!

0 user(s) are reading this topic