Sari la conținut

I.T.P. pentru motociclete


Toni
 Share

Postări Recomandate

Incepand cu luna mai a.c. se va putea face din nou ITP la motociclete la Intertrans S.A. Galati. Am achizitionat standul de verificare a franelor si urmeaza sa-l montam si avizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Standul de franare a fost montat si etalonat iar saptamana viitoare sper sa putem face itp la motociclete.

Locatia este asta: http://g.co/maps/6v8ey

Intrarea se face prin spate, cum se intra pe drumul de centura din Cosbuc, se face prima la dreapta si dupa cateva sute de metri drumul se infunda in intrarea de la Intertrans.

Va tin la curent.

 

 

editare ulterioara

Gata! Incepand de azi 31.05.2012, se poate face ITP la motociclete la Intertrans (unde e si poligonul de examen pentru A).

Pret promotional in perioada 01.06-30.06.2012 = 50 lei+tva.

 

program = 7,30 - 16,00

acte necesare: certificat inmatriculare, carte de identitate, rca valabil.

Editat de Toni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu am facut ITP-ul azi la intertrans , acceasi parere oameni de treaba si pretul mai mult decat corect .. doar 62lei :rolleyes: - tinand cont ca gasisem in Br cu 100 lei :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am ramas cu un gust amar dupa ce am vrut sa fac ITP la intertrans. m-am invoit de la servici pentru a ajunge la intertrans. am fost acolo pe la 14:30 si inaintea mea erau 4-5 masini... nu mai mult de 5! tipul de la stand a inceput sa tipe, ca el nu sta dupa mine sa-mi faca ITP... asa ca am ales alternativa. am fost la un alt service, unde erau vreo 8 masini inaintea mea, am platit mai mult, dar am fost respectat si la ora 16, cand la intertrans se termina programul, eu eram deja acasa, cu ITP-ul luat.

Editat de LEPRONE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am ramas cu un gust amar dupa ce am vrut sa fac ITP la intertrans. m-am invoit de la servici pentru a ajunge la intertrans. am fost acolo pe la 14:30 si inaintea mea erau 4-5 masini... nu mai mult de 5! tipul de la stand a inceput sa tipe, ca el nu sta dupa mine sa-mi faca ITP... asa ca am ales alternativa. am fost la un alt service, unde erau vreo 8 masini inaintea mea, am platit mai mult, dar am fost respectat si la ora 16, cand la intertrans se termina programul, eu eram deja acasa, cu ITP-ul luat.

Imi pare rau ca ai ramas cu un gust amar si imi cer scuze pentru inconvenientul pe care l-ai intampinat. Am discutat cu persoana respectiva si versiunea lui difera putin de a ta in sensul ca nu a tipat la tine dar asta e nesemnificativ pentru ca clientul are intotdeauna dreptate. Omul a inteles unde a gresit si asemenea situatii nu se vor mai repeta iar motocicletele vor fi tratate cu prioritate dar in limita bunului simt fata de ceilalti clienti care stau la rand.

Pentru probleme de genul asta si nu numai, oricine poate sa ma contacteze direct, la fata locului sau pe tel. 0728137313.

Multumesc pentru intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

la braila,cu exceptia r.a.r se mai poate face i.t.p doar la anirox,pe str cezar petrescu..l am facut acolo de curand..baietii se comporta foarte bine si nu dureaza mult ca la r.a.r..cost 100 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Promotie de vara la ITP pentru motociclete la Intertrans:

- tarif 55 lei cu totul inclus.
- nu trebuie programare dar pentru cine doreste se poate face si programare la nr.de tel. 0758858817

Actele necesare:
- cartea de identitate a motocicletei in original
- certificatul de inmatriculare
- Raspunderea Civila Auto (RCA) in termen de valabilitate
- buletinul sau cartea de identitate a persoanei care prezinta motocicleta la verificare

Sa corespunda:
- dimensiunile anvelopelor cu cele din documente
- seriile de cadru si motor
- eficacitatea franelor
- lumini si semnalizari
- oglinzi retrovizoare
- aspect estetic

De la motociclisti pentru motociclisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

la braila,cu exceptia r.a.r se mai poate face i.t.p doar la anirox,pe str cezar petrescu..l am facut acolo de curand..baietii se comporta foarte bine si nu dureaza mult ca la r.a.r..cost 100 lei

cit te costa itp-ul ....100ron?ms.

 

Promotie de vara la ITP pentru motociclete la Intertrans:

 

- tarif 55 lei cu totul inclus.

- nu trebuie programare dar pentru cine doreste se poate face si programare la nr.de tel. 0758858817

 

Actele necesare:

- cartea de identitate a motocicletei in original

- certificatul de inmatriculare

- Raspunderea Civila Auto (RCA) in termen de valabilitate

- buletinul sau cartea de identitate a persoanei care prezinta motocicleta la verificare

 

Sa corespunda:

- dimensiunile anvelopelor cu cele din documente

- seriile de cadru si motor

- eficacitatea franelor

- lumini si semnalizari

- oglinzi retrovizoare

- aspect estetic

 

De la motociclisti pentru motociclisti!

doua intrebari ..pretul e cu tva sau fara?

eu la motorul meu am cauciucuri mai mari ca in carte ..e vreo problema?

sau sa reformulez se pot rezolva unele probleme minore gen cauciucuri,frine mai slabute etc?

ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Astazi am fost la Intertrans sa fac ITP-ul la Burgman. Super multumit!!! Am sunat pentru programare, oamenii m-au asteptat peste program (nu puteam sa plec eu de la servici). Cost 55 lei. Recomand cu caldura!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Salutare! Pe data de 2.09.2014 am facut inspectia tehnica la intertrans.In mare parte ma declar multumit de srviciile dumnealor.

Au verificat seriile de sasiu si motor, au verificat franele,i-au facut vreo 2-3 poze si cam in atat sa rezumat revizia( este posibil sa imi fi luat si gazele cat am fost sa achit taxa de verificare). De apreciat faptul ca nu sunt milogi dupa 3 lei, isi fac treaba fara alte "atentii".

Durata verificarii a fost singurul minus al acestei verificari. A durat ~~ 50 de minute deuarce a venit un cunoscut de al domnilor de acolo si au discutat o amenda primita in UE care era in limba engleza,punadui in mare dificultate. Aceasta discutie a durat aproape 20 de minute.

Programul este pana la 15:30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare! Pe data de 2.09.2014 am facut inspectia tehnica la intertrans.In mare parte ma declar multumit de srviciile dumnealor.

Au verificat seriile de sasiu si motor, au verificat franele,i-au facut vreo 2-3 poze si cam in atat sa rezumat revizia( este posibil sa imi fi luat si gazele cat am fost sa achit taxa de verificare). De apreciat faptul ca nu sunt milogi dupa 3 lei, isi fac treaba fara alte "atentii".

Durata verificarii a fost singurul minus al acestei verificari. A durat ~~ 50 de minute deuarce a venit un cunoscut de al domnilor de acolo si au discutat o amenda primita in UE care era in limba engleza,punadui in mare dificultate. Aceasta discutie a durat aproape 20 de minute.

Programul este pana la 15:30.

Ai asteptat sa treaca timpul necesar validarii inspectiei si nu altceva.

Chiar daca inspectia in sine nu dureaza mult, procedura impune un timp de asteptare pentru toate autovehiculele inspectate, necesar celor de la RAR sa valideze inspectia sau sa o blocheze si sa vina ei (RAR-ul) sa o faca din nou, verificand in felul asta daca inspectia a fost corect facuta si vehiculul corespunde intr-adevar. E modul in care se controleaza statiile de inspectie tehnica daca isi fac treaba corespunzator sau din contra dau inspectia pe ochi frumosi.

Autovehiculele care sunt reverificate de catre RAR sunt alese aleator dar lucrul asta se face foarte des (de cateva ori pe zi) si pentru asta, chiar daca inspectia e terminata, se asteapta sa treaca acel timp de validare din partea RAR-ului.

Sper ca am explicat destul de clar dar daca nu s-a inteles, va rog sa ma mai intrebati.

Editat de Toni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... sa povestesc cum a decurs inspectia...

 

Cu aproximativ o saptamana inainte am fost de statia ITP pentru a ma documenta care este procedura(ce aspecte ale motocicletei sunt verificate la inspectie pentru a intra in legalitate),pretul, si daca este necesara programare.

Un domn de acolo mi-a rapuns la toate intrebarile adresate+ "Daca doriti putem efectua inspectia pe loc daca aveti la Dnv. urmatoarele acte si suma de..(fiind taxa,nimic altceva)". Nu am facut inspectia la momentul respectiv deuarece nu aveam actele la mine si era incaltata cu niste opinci in loc de gume.

 

Cand i-a venit sorocum m-am dus cu mandria mea la statie pentru a i se da verede ptr. a circula pe drumurile publice. Am bagat motorul in hala,l-am oprit si m-am adresat persoanei care ma intrumase cu cateva zile in urma. Ma rugat politicus sa astept putin dupa, a venit un domn(iginer sau ceva de genu,care cred ca este 'seful' statiei insotit de alt domn cu cateva coli A4 in mana. Eu asteptand pe un scaunel cuminte am auzit inevitabil discutia lor,in aceasta fiind vorba despre o amenda luata in UE (probabil era pe acele coli) si s-au chinuit sa o traduca timp de cam 10-15 urmata de 5 minute de dicuti si comparati intre legislatia tari respective si tara noastra(timpi estimativi).

Dupa acest moment am fost si eu 'bagat in seama' si a inceput verificarea propriuzisa.(nu mai retin exact daca dadusem actele sau le-am dat dupa,dar parca erau inca la mine).

Asa a decurs evenimentul,dar pe langa acet mic minus ma declar multumit si cum masina tot acolo ma voi duce:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...