Sari la conținut

Uleiul Yacco?


Postări Recomandate

maestre, sa nu crezi ca am ceva cu tine personal, este doar o discutie in contradictoriu despre uleiuri :friends:

 

 

supraincalzirea motorului vine in parte si de la frecarea componentelor in miscare din interiorul acestuia. o lubrefiere ineficienta inseamna o incalzire excesiva a uleiului/motorului. DECI ACEST ULEI NU IMI ESTE ADEGVAT. nu poti schimba stilul de pilotaj de la o zi la alta, eu am schimbat uleiul si ghici ce s-a intamplat A FUNCTIONAT AGREGATUL FARA PROBLEME in aceleasi conditii de teren/temperatura/umiditate. de aici am tras concluzia ca, PENTRU MINE PERSONAL MOTUL NU E BUN! am fost in situatii in care am pierdut aproape toata apa din radiatoare si ambreajul nu a avut nimic...

 

nivelul sferei competitionale se apropie de nivelul inalt dar la alta categorie mon cher ;) hai sa nu comparam mere cu pere. Faptul ca am activitate sportiva pe acest domeniu imi permite sa duc spre limite functionarea unui motor si deci am o parere despre diverse consumabile.

 

nu incerc sa trombonesc( mint ) pe nimeni. imi dai exemple din GP unde motoretele, uleiurile, amortizoarele, placutele si alte cele nu au legatura cu productia de serie ce se distribuie in diverse centre de vanzare. Motul nu se va sinchisi nici o secunda pentru doi trei pacalici ca mine si ca altii care au consumat produsele lor si au avut probleme. Crezi ca daca scriu eu aici voi afecta imaginea mondiala Motul??? in nici un caz. Dar daca ar zice un pilot de GP pfff MOTUL SUCKS... cam cum crezi ca ar reactiona piata, care 90% crede ca tot ce zboara se mananca, mai ales daca miroase frumos, a lamaitza :crack: (scuze,n-am putut sa ma abtin de la asta cu lamaitza)

 

ce ai zice daca intr-o zi te-ar lua Rossi deoparte si ti-ar spune ca Motul e de kko, l-ai crede nu... ce sa-i faci el apare mai mult ca mine la tv...

 

eu expun probleme pentru ca vreau ca altii sa nu se loveasca de ele, tu aperi marca pentru ca trebue sa vinzi... si de aici perpetum mobile.

 

exista doua tipuri de experimente: teoretice si practice.

 

ps: prefer hainiken, RECE :friends:

 

Daca "pentru tine personal Motul nu e bun" departe de mine gandul de a te "converti". Dar atunci nu mai sustine ca "300V e incompatibil cu ambreiajul umed".

Toti pilotii care au ajuns la un nivel inalt sunt imaginea unor interese comerciale, de aia poarta toate scrisurile alea pe ei si pe motociclete, e un sport care costa.

Treaba cu "expun probleme pentru ca vreau ca altii sa nu se loveasca de ele" ar fi tinut daca nu vindeai uleiuri la semnatura. Deocamdata esti la fel ca mine, cari bazarul dupa tine.

Eu o sa ma opresc aici pentru ca deja nu mai este o discutie despre norme si tipuri de uleiuri, s-a transformat in circ.

 

PS: berea Heineken este foarte buna, eu prefer sa fie racit si paharul ;)

post-5717-0-85352700-1329818908_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca "pentru tine personal Motul nu e bun" departe de mine gandul de a te "converti". Dar atunci nu mai sustine ca "300V e incompatibil cu ambreiajul umed".

Toti pilotii care au ajuns la un nivel inalt sunt imaginea unor interese comerciale, de aia poarta toate scrisurile alea pe ei si pe motociclete, e un sport care costa.

Treaba cu "expun probleme pentru ca vreau ca altii sa nu se loveasca de ele" ar fi tinut daca nu vindeai uleiuri la semnatura. Deocamdata esti la fel ca mine, cari bazarul dupa tine.

Eu o sa ma opresc aici pentru ca deja nu mai este o discutie despre norme si tipuri de uleiuri, s-a transformat in circ.

 

PS: berea Heineken este foarte buna, eu prefer sa fie racit si paharul ;)

 

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie Yacco respecta tot felul de norme poate fi cumparat direct de la importator cu preturi fara intermediari si cel mai important vine direct de la fabrica din Franta.

Din concluziile acestui topic cate un om nemultumit de fiecare marca in parte.

In concluzie puteti folosi orice doriti ca sunt cam la fel. :)

Doar sa aveti grija ce tip de ulei ii trebuie fiecarui motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...