Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

Aseara am scos si eu calul de la hibernare.

 

Ca atare, esti inscris in concurs, la nr. 36. un sezon excelent si tie! :cheers:

 

Inscrierea se poate face oricand, insa ar fi pacat sa nu trimita poza kilometrajului inainte de prima tura si urmatorii concurenti:

 

1. – Motanyc

4. – racitcuaer

10. - ardei

11. - pomo

12. - mythos

15. Leu’

16. - Grip

17. – 50bani

22. RedFox200

30. SorinSenior

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu ma plimb cu ea la munca de vreo 2 saptamani, din pacate chiar n-am gasit intre timp un aparat foto la indemana, iar telefonul cel smart o crapat saracul, o sa incerc zilele astea sa ma inscriu si oficial :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

pozele pe care le facem le punem aici sau pe site-ul tau? :)

 

aici, apoi eu am sa copiez poza kilometrajului si in articolul de pe blog, cum am facut cu toate.

 

a ta e deja pe blog, ai nr. 27

 

o sa incerc zilele astea sa ma inscriu si oficial :laugh:

 

:cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

ma refeream la pozele din calatorii, am inteles ca e un concurs dedicat si acestora nu?

sau am citit eu aiurea? :)

 

da, cele din calatorii aici, cred! :cheers: sau cum hotaraste achimoto, pentru ca ideea este a lui si mi se pare firesc sa-i respect dreptul de a hotari cum si in ce fel doreste sa procedeze cu sectiunea aceasta de concurs:

 

"Pe sistemul CONTEAZA SA PARTICIPI NU SA CASTIGI , magazinul moto ACHIMOTO.RO acorda un premiu surpriza la sfarsitul acestui concurs: “celui care va face cei mai FRUMOSI KM IN ROMANIA – asta sa fie dovedita cu poze !!! ……. juriul va fi format din 2 motociclisti: unul Finlandez si celalalt Polonez, care au batut lumea cu motocicleta in lung si in lat; ei vor alege setul de poze dintre cele trimise de voi: ce le place cel mai mult din Romania.”

o sa-l rog sa ne spuna cum si unde se procedeaza cu pozele din calatorii.

 

 

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraților, cumnaților Âşi dragi nuntaÂşi. Sar Âşi eu cu poza kilometrajului meu.

post-48060-0-08853900-1333097177_thumb.jpg

 

33.519 km.

 

Hai ho, să ne vedem pe străzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

si daca pozele nu sunt reale?

 

imi vine greeeeeu sa cred ca va face careva o astfel de magarie.

 

nici nu ma gandesc la asta. prefer sa ma bucur de participarea la concurs si sa cred ca e o forma pozitiva de socializare a motociclistilor. ca mine si ceilalti...

 

:friends:te bagi?

 

1. – Motanyc

4. – racitcuaer

10. - ardei

12. - mythos

15. Leu’

16. - Grip

17. – 50bani

22. RedFox200

30. SorinSenior

 

Nu uitati de poza la start a kilometrajului, pentru a aparticipa la concurs.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Vizitator MosRahao

71.000

 

Done! 70.958 la start, cum arata si poza.

Din cei 39 de participanti, doar cativa inca nu au trimis poza kilometrilor la start:

 

1. – Motanyc

4. - VULPOIU

10. - ardei

12. - mythos

17. – 50bani

25. Sergiulius

30. SorinSenior

35. Radu Simonica

Bafta sa aveti domnisoarelor, doamnelor si domnilor, de kilometri multi si frumosi!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator MosRahao

Prieteni, de-acum e greu de crezut ca s-ar mai putea inscrie careva – e trecut de 5 august si sezonul nu mai tzine mult…

 

Asa ca am inchis lista inscrierilor.

 

De asemenea, sapte participanti (cei inscrisi la pozitiile: 1,4,10,12,17,30 si 35) nu au trimis nici pana astazi poza kilometrilor la start; iar Sergiulius, inscris pe locul 25, s-a retras din concurs pentru ca are omu` kilometrajul defect...

 

Ca urmare, suntem 34 de concurenti in concurs, din cei 42 inscrisi in total.

 

Drumuri frumoase sa fie, ca asfaltul e suficient de uscat ! icon_smile.gif?m=1129645325g

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, de-acum e greu de crezut ca s-ar mai putea inscrie careva – e trecut de 5 august si sezonul nu mai tzine mult…

 

Asa ca am inchis lista inscrierilor.

 

De asemenea, sapte participanti (cei inscrisi la pozitiile: 1,4,10,12,17,30 si 35) nu au trimis nici pana astazi poza kilometrilor la start; iar Sergiulius, inscris pe locul 25, s-a retras din concurs pentru ca are omu` kilometrajul defect...

 

Ca urmare, suntem 34 de concurenti in concurs, din cei 42 inscrisi in total.

 

Drumuri frumoase sa fie, ca asfaltul e suficient de uscat ! icon_smile.gif?m=1129645325g

 

Ma pot lauda ca am sezonul asta cu SV-ul peste 11000 de km pana acum. Pentru mine e mult avand in vedere ca e primul sezon full - am achizitionat moto in toamna anul trecut (14000 km facuti de mine in total cu el). Nu i-am facut pe toti in tara, deci nu avea rost sa ma inscriu in concurs. Benzina a devenit cea mai mare cheltuiala a mea :). Drum placut si la cati mai multi km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Nu i-am facut pe toti in tara, deci nu avea rost sa ma inscriu in concurs.

 

? Nu este nici o regula legata de obligativitatea parcurgerii kilometrilor NUMAI in tara; dealtfel cativa dintre participanti locuiesc in strainatate, evident ca oamenii se plimba pe oriunde se poate, deci nici vorba de a restrictiona in vreun fel participarea...

 

Si da, 11. ooo e ceva pentru primul an, felicitari! Si numai drumuri frumoase! :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Prima zapada a cazut pe Postavaru…

Concursul nostru s-a incheiat vineri 21 septembrie . Va rog sa trimiteti pozele cu kilometrajele .

Va multumesc.

 

prima zapada a cazut la peste 1800 de metri, si azi e topita. plm asa puteam spune ca a nins in august pe montblank si gata sezonul

 

de unde si pana unde asta??? ioteeee eu inca merg

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima zapada a cazut la peste 1800 de metri, si azi e topita. plm asa puteam spune ca a nins in august pe montblank si gata sezonul

 

de unde si pana unde asta??? ioteeee eu inca merg

 

 

"Viesparul (Festina Lente)" m-a rugat sa postez mesajul de mai sus.

Concursul organizat de el s-a incheiat, asa cum s-a spus acum cateva luni: "la caderea primei zapezi in Romania".

Normal ca sezonul moto continua pentru multa lume.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vedeam postarea asta, trimiteam poza azi cand am venit din concediu. trimit imediat ce apuc...

nu-i mare lucru, vreo 16.000, am fost tinut pe loc vreo luna jumate...asta e! :cheers:

 

nici pt mine inca nu s-a terminat sezonu'! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis, poza cu km atunci cand au fosr ceruti. scuze pt jegul de pe display, nu am apucat sa spal agregatul de cand am venit din concediu acum o saptamana. maine se rezolva, dar va mai avea kilometri.

oricum, vremea se anunta super de motocicleala, deci pt mine sezonul continua.

 

post-51350-0-81924600-1348936429_thumb.jpeg

scuze, am veche problema cu rotirea imaginilor care pe calculator se vad bine, dar pe forum stramb. mie imi da un total de 16.294km. Putin fata de cat mi-am propus...va rog dati de stire unde ne betivanim! :friends:

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Trebuie batuta toba mai tare, mie imi vin toate notificarile pe e-mail si abia azi mi-am dat seama ca s-a sunat finalul. Nu foarte ferm, dar...

 

Oricum kilometri nu o sa mai fac, ieri am luat ITP-ul si am corectat in CIV aberatiile trecute pe post de anvelope. Meteorologii spun ca macar o tura de frig vine, gata cu vara tarzie, am simtit ieri, am inghetat la oase in curte la RAR stand pe loc, cu toate protectiile si geaca. In mers nu aveam nici pe dracu'.

 

asa ca odometru final 65327, total 4299km o nimica toata pentru un navetist dar la 2400km imi mai doream inca atatia si mi-au reusit aproape toti. Ce e sigur, ca nu au trecut pe langa mine.

 

Atasez poze cu cadranul - am luat din mai multe unghiuri, sa se inteleaga. Mi-a venit de mult sticla si rama de schimb dar am preferat sa ma dau :-) le schimb la iarna

 

Sa ne vedem cu bine la pub

 

owene

 

post-16788-0-90985700-1349788295_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...