Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

Salut tuturor.

 

Va propun o mica intrecere: care parcurge cei mai multi km in sezonul 2012 castiga. Mi s-a nazarit sa serbez in felul asta un an de cand mi-am deschis blog-ul de calatorii moto... Sper sa vi se para funny ideea. Nu e o competitie, nu e o incercare de a stabili care e mai motociclist decat ceilalti, este o joaca ce sper sa va placa si la care sper sa participati cu voiosie. Si din aceasta joaca, un set complet de combustibil pentru fiara si om va alimenta setea castigatorului si a fierului sau. Va astept deci!

 

:cheers: se poate inscrie orice motociclist, aici: concurs gratuit cu premii gratis :cheers:

Inscrierea: oricand. Intrecerea se incheie la sfarsitul sezonului 2012, anume atunci cand va da prima ninsoare. Hai cu vremea cea frumoasa! Castiga cel ce parcurge cat mai multi km in sezonul 2012.

 

post-67793-0-97951100-1328545415_thumb.jpg

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

da de ce la prima ninsoare, km facuti pana acum sau pe ninsoare/zapada nu se pun??? :friends:

 

pai m-am gandit ca adevaratul sfarsit de sezon este in fiece an atunci cand incepe sa ninga... oare cati dintre noi mai merg apoi cu mobra? eu nu stiu pe nimeni.

 

dar -daca vreti- se pune orice, incepand cu zioa de azi sau oricand de azi incolo, practic de azi incepand fiecare decide in ce zi participa, practic afisand poza cu kilometrajul de start. eu ma gandisem ca sa tina pana la prima zapada din toamna/iarna 2012... dar daca exista o idee mai buna, pt finish, no problem... pot impinge finisu` finisului pana pe 6 feb 2013... inteleg ca mergi pe zapada si mai sunt si altii?

 

inteleg ca te bagi? as fi onorat sa participi. :bigstar:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o competitie "egala " din mai multe puncte de vedere:

-Situatia financiara a fiecaruia:nu toti ne permitem sa facem mii de kilometri pe luna,chiar daca am vrea

-Consumul difera de la o mobra la alta.cu un 250 cc ma duc cu 3l/100 km ..pe cand cu una de 1000 ma duc si in consum de 10l/100 km

-Poate fi fraudat foarte usor (ce,motociclistii nu mint ,sau ce?)

-Chiar daca avem o cisterna cu benzina in curte,poate nu ne permite nici timpul sa ne dam atat cat vrem.

 

si ar mai fi..Asa ca mai bine te gandesti la alt criteriu de premiere:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o competitie "egala " din mai multe puncte de vedere:

-Situatia financiara a fiecaruia:nu toti ne permitem sa facem mii de kilometri pe luna,chiar daca am vrea

-Consumul difera de la o mobra la alta.cu un 250 cc ma duc cu 3l/100 km ..pe cand cu una de 1000 ma duc si in consum de 10l/100 km

-Poate fi fraudat foarte usor (ce,motociclistii nu mint ,sau ce?)

-Chiar daca avem o cisterna cu benzina in curte,poate nu ne permite nici timpul sa ne dam atat cat vrem.

 

si ar mai fi..Asa ca mai bine te gandesti la alt criteriu de premiere:)

 

Competitiile nu sunt egale, unul e mai puternic, altul mai destept, altul mai incapatanat...

De aia exista un singur castigator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

e ok ideea dar, ar trebui insotita de poze, asa pot sa fac 20.000 km in 2 zile... cu o masina de gaurit;)

 

evident, mizez pe bunul simt al fiecaruia... da, e perfect posibil sa ma inseli astfel si chiar sa castigi, folosind bormasina.

 

eu nu o sa stau sa te verific, nici pe tine si nici pe nimeni. trag sperantza ca nu nu va face nimeni o astfel de magarie.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

si ar mai fi..Asa ca mai bine te gandesti la alt criteriu de premiere:)

 

ce sa zic... eu la asta m-am gandit. la atat m-a dus pe mine capul...:cheers:

 

asa cum spuneam, cel care castiga nu e cel mai motociclist dintre noi. e doar cel ce a mers cel mai mult in 2012 - dintre participantii la micul concurs.

 

poate vor fi altii care merg si mai mult si nu-s interesati de aceasta intrecere... nu e nicidecum o chestie de viata si de moarte, un clasament sau un campionat.

 

hai sa incercam sa privim pozitiv lucrurile. eu unul, asa fac (mai mereu). e binevenit oricine la aceasta intrecere, ce sper sa fie privita ca o joaca frumoasa si nu cu incrancenare.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca eu o sa fiu adevaratul castigator,deoarece nu imi merge kilometraju crackup.gif

 

Vezi de ce e bun concursul? Ca te mobilizeaza sa-ti schimbi cablul de kilometraj! :)

 

Foarte faina ideea!

Sper ca toti cei inscrisi sa fie corecti si sa nu fie tentati sa verifice viteza masinilor de gaurit avute in dotare, asa cum s-a scris p-aci! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

Vezi de ce e bun concursul? Ca te mobilizeaza sa-ti schimbi cablul de kilometraj! :)

 

Foarte faina ideea!

Sper ca toti cei inscrisi sa fie corecti si sa nu fie tentati sa verifice viteza masinilor de gaurit avute in dotare, asa cum s-a scris p-aci! :lol:

 

Numai pentru acest concurs,o sa imi schimb cablu de kilometraj si o sa fac cat mai multi km ..... pe jos ,motivat de recesiune crackup.gifcrackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Sper ca toti cei inscrisi sa fie corecti si sa nu fie tentati sa verifice viteza masinilor de gaurit

 

n-am emotii, cum am spus de la bun inceput : intrecerea e pentru motociclisti.

 

... bormasinistii sa se joace intre ei, la un drilling ... :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

foarte misto ideea. eu am kilometraj electronic, mai greu sa-l masluiesc. ma bag, zilele viitoare si poza cu km cand ajung la garaj.

 

ce te faci insa cu cei care pun poze din primavara trecuta?

 

multumesc! te astept cu drag.

 

hmmm... uite, deja citesc o multime de ipoteze : cu bormasini, poze vechi si diverse alte magarii posibile. ma mahneste abordarea asta... din start, in gluma ori in serios, vad neasteptat de multe opinii legate de fraude. da, sunt posibile. ei si? pe mine nu ma pasioneaza strunirea fraudelor. nu ma intereseaza acest gen de a privi lucrurile si nu ma intereseaza sa-mi incarc mintea cu prostii... asadar, oameni buni, eu va propun doar un lucru marunt:

 

acord un mic premiu, din toata inima, celui ce va merge in 2012 cei mai multi kilometri.

 

Si daca kilometrajul se da peste cap ? Cum facem sa probam adevarul ?

 

nu am inteles intrebarea, poti sa reformulezi, te rog?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binneee, sa zicem ca cei de la inceputul anului pana ieri inclusiv nu se pun, desi sunt vreo peste 300 linistit, va dau avans NA! :friends:

 

nu am cum sa probez numarul de km pentru de ca trebuie sa resetez ceasurile inainte fiecare cursa cand le schimb bateriile, pot doar sa aproximez fara a lua in calcul deplasarile pe strada in afara curselor + ca la enduro demontez kilometrajul ca sa nu il sparg ;)

 

acuma pentru intimidarea concurentei : anul trecut in la inceputul lui aprilie sarisem de 10.000 :wave:

 

PS: pot sa particip si la ala cu bormasina, pot, pot????? :crack:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

pot sa particip si la ala cu bormasina, pot, pot????? :crack:

 

bineintzeles, participa la care crezi tu ca esti mai talentat... :laugh:

dar ai de grija: la sectiunea asta bag de seama ca va fi lupta mai stransa ... :D

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu se castiga nimic ...

 

Sectiunea bormasina.

 

Poate dă premiu o bormașină cu rotopercutantă ca să sară kilometrajul din 10 în 10 km.

 

Băieții, ați băgat-o pe mânecă dacă s-a înscris Dexxter așa că mă bag și eu și sper să fac aproape jumătate din cât și-a propus dilimanul ăsta.

 

Pot să adun km mei cu cei ai lui Dexxter?

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut vreo 15000 anul trecut in conditiile in care mi s-a stricat mobra ireparabil in conditiile financiare de atunci pe la sfarsitul lui august. Daca nu se strica, probabil mai faceam vreo 5-7000 .... dar oricum .... daca participa Dexxter nu ma bag, cum pana mea sa pun cu un bmw care face 50000-70000 pe an daca isi pune capul? :))) anyway, de dragul concursului poate intru, dar intai sa-mi pun la punct atelajul iar aia va mai dura ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am emotii, cum am spus de la bun inceput : intrecerea e pentru motociclisti.

 

... bormasinistii sa se joace intre ei, la un drilling ... :cheers:

 

Pe sistemul ,, CONTEAZA SA PARTICIPI NU SA CASTIGI ''

 

, daca imi permiti , eu vreau sa acord un premiu surpriza tot in cadru concursului organizat de tine :

-------------- celui care va face cei mai FRUMOSI KM IN ROMANIA , asta sa fie dovedita cu poze !!! .......juriul va fi format din 2 motociclisti unul Finlandez si unul Polonez care au batut lumea cu motocicleta in lung si in lat , ei vor alege setul de poze , care le place cel mai mult din Romania

 

 

 

Sa auzim carcotasii biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

eu vreau sa acord un premiu surpriza tot in cadru concursului organizat de tine :

celui care va face cei mai FRUMOSI KM IN ROMANIA , asta sa fie dovedita cu poze !!! .......juriul va fi format din 2 motociclisti unul Finlandez si unul Polonez care au batut lumea cu motocicleta in lung si in lat , ei vor alege setul de poze

 

Sa auzim carcotasii

 

Salut! Cu mare placere, imi place ideea ta! Cu mult drag. Asa sa fie, cum zici ! :cheers:

 

Cat despre carcostasi: sincer, nu ma pasioneaza. N-as vrea ca acest topic sa se transforme-n carcoteala, crede-ma. As prefera sa calarim mobrele si la sfarsit sa tragem linie. Si sa bem o bere impreuna cu castigatorul, apoi sa ne vedem sanatosi si veseli si la anul! Asa as vrea....

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...